بیشترین (و کمترین) موثر مفاهیم در ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

همچنین اجرای لایه فلز روی از آنجایی که این پوشش هم از فلز است در فرایند جوشکاری اختلال ایجاد نکرده و قابلیت جو

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

همچنین اجرای لایه فلز روی از آنجایی که این پوشش هم از فلز است در فرایند جوشکاری اختلال ایجاد نکرده و قابلیت جوش پذیری ورق را پایین نمیآورد. ویژگی های ورق گالوانیزه کرکره ای محصولی پرکاربرد ایجاد می کند. اما مشکل اصلی ورق های کرکره آهن نداشتن استحکام کافی در برابر زنگ زدگی و استفاده از آن برای مدت زمان طولانی است. استفاده از نوع 6 ظرفیتی در نهایت سبب آلودگی آب های زیر سطحی و افزایش سرطان می گردد، اما کارخانه تاراز شهرکرد محصولات خود را با استفاده از کروم 3 ظرفیتی تولید می نماید که نکته بسیار مهم و مثبتی به شمار می آید. 2. اگر در پوشش علاوه بر روی عنصر آهن Fe نیز موجود باشد به آن ورق ZF گفته می شود. ورق گالوانیزه یکی از بهترین و سختترین پوششهای موجود در بازار است. ترکیبات شیمیایی موجود در محیط ممکن است با ورق گالوانیزه واکنش دهند و زنگزدگی را تسریع کنند.

شهرت تولیدکننده: شرکتهای معتبر و مشهور تمایل دارند که برای محصولات خود قیمتهای بالاتری را معرفی کنند. عرضه و تقاضا برای ورقهای گالوانیزه نیز تأثیر مهمی بر قیمت دارد. محیطهای با رطوبت بالا، آب شور، ترکیبات شیمیایی خاص و تغییرات دما میتوانند تأثیر مهمی بر عمر مفید ورق گالوانیزه داشته باشند. عمر مفید ورق گالوانیزه به عوامل متعددی بستگی دارد و ممکن است متغیر باشد. به عبارت دیگر، با غیرفعال کردن سطح مقاومت افزایش مییابد. شرط بعدی خوب بودن پوشش، یکنواختی آن در تمام نقاط و سطح ورق گالوانیزه از هر لحاظ میباشد. هرچقدر میزان پوشش روی، در واحد سطح ورق فولادی بیشتر باشد، میزان محافظت از خوردگی ورق بیشتر خواهد شد. صفحات فولادی روی اندود شده با توجه به کاربردشان، در ضخامتهای 0.2 تا 5 میلیمتر تولید میشوند. در گالوانیزاسیون هم از فلزات زیادی استفاده میشود که فلز روی بنا به نتیجه خوبی که دارد، بسیار محبوب است. شکل گیری کریستالهای روی ورق، بسته به سرعت سرد نمودن ورق و میزان روی بکار رفته در فرایند گالوانیزاسیون آنها متفاوت خواهد بود . بازرسی منظم ورق گالوانیزه: شناسایی به موقع شوره باعث سادهتر شدن فرایند از بین بردن آن میشود. این فرایند زیبایی ورق گالوانیزه را افزایش خواهد داد. پس از پیدایش و استفاده از ورق های کرکره گالوانیزه بیشتر مردم برای زیباسازی منازل خود به فکر رنگ کردن آن ها افتادند که علاوه بر جلا دادن و زیبایی طول عمر بیشتری را به آهن می بخشد.

ورق های فولادی با دو روش نورد سرد و گرم تولید و به بازار عرضه می شوند. حالا که میدانید استانداردهای ورق گالوانیزه چیست و انواع ورق گالوانیزه بر اساس استاندارد چگونه تولید میشوند، بهتر میتوانید خرید خود را انجام دهید. ضخامت پوشش روی یا آلیاژ روی که بر روی ورق اعمال میشود میتواند تأثیر بگذارد. ضخامت آنها بر اساس میلیمتر از 2/0 تا 5 میلیمتر تولید داخل و سایزهای 2 الی 5 تولید کشور چین است. اما بعدا کم کم و به آهسته صنعت اقدام به تولید ورق های رنگی گالوانیزه نمود. چون از قیمت ورق سیاه امروز تأثیر میگیرد اما با توجه به طول عمر بالا، خرید آن مقرون به صرفه است. ورق گالوانیزه به راحتی قابل برش، خم و شکلدهی است، که این امکان را فراهم میکند که به راحتی به اشکال مورد نظر برای پروژههای مختلف تبدیل شود. در ضمن این مزیت به حفظ محیط زیست نیز کمک میکند. قیمت مواد اولیه مانند ورق فولادی و ماده پوششی (روی یا آلیاژ روی) به شدت تأثیرگذار است. بیش از 150 سال است که گالوانیزه کردن به شیوه غوطه وری گرم، به عنوان یکی از روش های تجاری موفق در دنیا برای حفاظت از ورق های فولادی در برابر خوردگی استفاده می شود.

ورق گالوانیزه به عنوان مواد اولیه در تولید محصولات تزیینی و هنری کارایی دارد. اما امروزه به دلیل تولید انبوه و مقون به صرفه بودن تعداد افراد زیادی از جامعه کرکره سینوسی استفاده می کنند. برای جلوگیری از زنگ زدگی این ورق ها، آن ها را طی عملیاتی به نام گالوانیزاسیون به ورق گالوانیزه تبدیل می کنند. در صورتی که می خواهید قیمت های دقیق روزانه مربوط به انواع ورق گالوانیزه یا انواع دیگر ورق را بدانید، کافیست با ما تماس بگیرید تا مشاوران در این زمینه شما را راهنمایی کنند. اما امروزه این موضوع منتفی شده و از نوع جدیدتری از ورق با نام ورق کرکره گالوانیزه استفاده می کنند که در مقابل جنس مشابه آهنی از استحکام بیشتری در برابر زنگ زدگی برخوردار است. در شرایط ایدهآل، ورق گالوانیزه تا ۵۰ سال میتواند عمر کند اما به طور معمول، عمر ۲۰ تا ۳۰ سال را برای آن تخمین میزنند.

اگر بخواهیم با توجه به شرایط کشورمان بگوییم که مهمترین عامل در قیمت ورق گالوانیزه چیست؟ ورق فولاد به دور غلتکی رول میشود که در داخل وان پوشش آغشته به عنصر روی قرار دارد و با کشیدن آن، به صورت عمودی از حمام خارج میشود. در این روش فلز روی به داخل آهن نفوذ پیدا کرده و مقاومت بیشتری نسبت به فلزات با روکش گالوانیزه سرد دارند. ورق گالوانیزه تاراز و دیگر کارخانهجات به دو صورت رول فرم و فابریک در کارخانههای مختلف تولید میشود که ورق گالوانیزه رول فرم از ضخامت ۰/۱۸ میلی متر تا ۶ میلیمتر تولید شود. وزن و ضخامت نیز از عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه است. علاوه بر این، از آنجا که گالوانیزه معمولاً یکی از کم هزینهترین مواد محافظ فلزات است، شما برای خرید آن متحمل هزینههای زیاد نخواهید شد. در صنعت خودروسازی، ورقهای گالوانیزه برای تولید قطعات بدنه خودروها استفاده میشوند. برای تولید ورق عرشه فولادی، ورق های گالوانیزه را در دستگاه های مخصوص به صورت موجدار و به شکل ذوزنقه ای در می آورند. قیمت ورق گالوانیزه 60 به علت کاربرد در موارد لوازم خانگی مانند بدنه یخچال، لباسشویی و قطعات آن ها بر این صنعت اثرگذار است. This  data w᠎as w​ri tt​en wi th GSA    C᠎on tent​    Generator    Demover si᠎on.

ورقهای گالوانیزه که استفاده بسیاری در صنعت های گوناگون دارا هستند، به جهت پوشش خاص خویش در گیر زنگخوردگی نمی شوند. در این نوع روش اجرای سقف، ورق گالوانیزه ذوزنقهای شکل آجدار هم به عنوان قالب بتن ریزی عمل مینماید و همچنین با باقیماندن در سقف نقش سازهای ایفا میکند. به همین دلیل مجموعه آهن 1 نیز این محصول را با قیمت مناسب و بالاترین استانداردها عرضه میکند تا مشتریان دغدغهای از این بابت نداشته باشند. در صورت تمایل به دانستن دیگر خدمات این مجموعه پیشنهاد میکنم به صفحه اینترنتی این مجموعه مراجعه نمایید. از این رو مجموعه انبار پیشرو صنعت تمام تلاش خود را کرد تا محیطی ایمن، تجهیزات فوق حرفهای و دانش روز دنیا را برای نگهداری از محصولات شما فراهم کند. پوششهای گالوانیزه بدون هیچگونه تعمیر و نگهداری میتوانند تا 70 سال دوام بیاورند، این دوام بالا تنها به دلیل استفاده از پوشش روی است. ورقهای گالوانیزه بر اساس شکل ظاهری که به آن گل (Spangle) گفته میشود، به سه نوع گل درشت، گل ریز و بدون گل تقسیم میشوند. همچنین می توانید قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای را نیز با کلیک بر روی قیمت ورق گالوانیزه مشاهده نمایید. به ورق گالوانیزه کرکره ای به دلیل شباهت فرمینگ کرکره به موج های مدور و دایره ای مانند ورق سینوسی(Sinoos ) نیزاطلاق می شود.این نوع ورق از قدیم تولید و استفاده می شده است.

به اهمیت آن در صنایع بیشتر پی میبریم. مقدار خرید: معمولا مقدار بیشتر خرید، تخفیفات قیمتی به همراه دارد، بنابراین میزان تقاضا و حجم سفارش شما نیز میتواند تاثیر داشته باشد. محافظت از ورق در برابر خط و خش، ضربه و آسیبهای مکانیکی، میتواند به عمر مفید آن کمک کند. امیدوارم که این مطالب راجع به وزن ورق گالوانیزه برای شما مفید بوده باشد. با این حال وابسته به شرایط مورد استفاده، این ورق حدودا ۲۰ تا ۳۰ سال قابل استفاده است. این لوله ها برای مناطقی که تنش های محیطی کمتر و شرایط پایدارتری دارند استفاده می شود. لوله های 0.5 الی 2 اینچ به عنوان لوله های سبک و 2 اینچ الی 4 اینچ به عنوان لوله سنگین شناخته می شوند. سایزهای کوچکتر این بست ها برای شلنگ آب و گاز مورد استفاده قرار میگیرد که جز پرمصرف ترین بستهای فلزی در ایران میباشند و از بستهای فلزی بزرگ در صنایع مختلف برای اتصالات لوله های بزرگ استفاده میشود. ورق گالوانیزه 6 متری شیروانی که بیشتر در پوشش سقف سالن ها استفاده می شود از پرکاربرد ترین ورق ها در انواع فرم ها یا طرح هایی مانند سبنوسی ، ذوزنقه و طرح سفال است.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن