Macrocosm And Microcosm In Nasser Khosrow’s Prose Works

در آن زمان پیر و جوان برای دفاع به جنگ می رفتند، در اردیبهشت سال 61 ، 23 نفر از نوجوانان ایرانی اسیر نیروهای بعث عراق شدند، آنها را به استخفارات عراق بردند و برای نشان دادن این که ایران نوجوانان را به اجبار به جنگ می فرستد، آنها را نمایشگر دوربین ها و خبرگزاری های جهانی کردند. چند نفر در ایسلند، یک درخشش نور یا یک انفجار را مشاهده کرده اند. خبرگزاری مهر: محققان سیاره ای در خارج از منظومه شمسی کشف کرده اند که در اتمسفر آن مقدار قابل توجهی آب است. از این ایزوتوپ هلیم که غیر رادیواکتیو است در ترکیبات هسته ای و تکنولوژی های مختلف استفاده می شود.

سیاره ی زهره یا ناهید ( نزدیک ترین سیاره به زمین ) ، یکی از پنج سیاره ای است که می توانیم با چشم غیر مسلح آن را در آسمان مشاهده کنیم . چنانکه قطر آن در حدود 12٫104 کیلومتر است، در سنجش با زمین که قطرش 12٫756 کیلومتر است. مایک براون در آن زمین گفت: «هابل تنها وسیلهای است که میتواند ابعاد واقعی سیاره را در نور مرئی اندازهگیری کند.» اریس حدود 16 میلیارد کیلومتر از زمین فاصله دارد و این سیاره تنها 5/1پیکسل ازمیدان دید هابل را اشغال میکرد. وقتی میخواهیم سفر فضاییمان را به قصد معدن کاوی فضایی شروع کنیم کدام سوژه ها برای ما اولویت دارد؟

برای این کار او به همراهش برادرش باید جاده ای یخی و خطرناک را طی کند تا برای نجات کارگران تجهیزات برساند. حال بنیامین و آشر دوست بامزه اما دست و پا چلفتی اش، باید دنبال راهی باشند تا مادر بنیامین را آزاد کنند. پدر و مادرها از کوه و بچه ها از پایین تپه حرکت می کنند ولی گربه به دنبال بچه موش ها آمده و در راه خطرات زیادی برای آنها پیش می آید که با تدبیر آقا معلم و از خود گذشتگی بچه موش ها برطرف می گردد و سرانجام همگی به شهر موش ها رسیده و از خطر حمله گربه، نجات پیدا می کنند.

پدربزرگ روزی به دنبال گنج میرود اما هیچ وقت برنمیگردد. ریون و گورکن کوچولو برای تمیز کردن جنگل همگروه میشوند و در حین تمیز کردن جنگل به کلبهای میرسند که کلبه پدربزرگ گورکن کوچولو است. چهار سیاره داخلی نزدیک به خورشید یعنی عطارد، زهره، زمین و مریخ اغلب سیارات زمینی یا خاکی نامیده میشوند زیرا سطح آنها سنگلاخ است. بنابراین، روز او تقریباً 59 روز زمینی طول می کشد. در مقابل ، قسمت جنوبی ، شامل سطح نسبتا تخت آتشفشانی زمینی میباشد.

بهرام ، سیاره سرخ فام منظومه خورشیدی ، نصف زمین قطر دارد و مساحت سطح آن برابر با مساحت خشکی های روی زمین است . به نظر میرسد با توجه به شرایطی که در زهره وجود دارد میتوان آن را دوزخی نامید، از این رو نام باستانی لوسیفر مناسب این سیاره است. در این انیمیشن خواهیم دید: پرنسس ملیکا، دختر پادشاه روم یکی از بزرگ ترین امپراطوریهای وقت است. در این فیلم با بازی کن کای، چیانگ وانگ، مونتی کای، هیم چو، لوئیس سیو چیونگ یی یون خواهیم دید: در قرن نوزدهم مک شخصی است که به بینوایان کمک می کند و او دست به سرقت می زند و تمامی عایدی خود را صرف بی بضاعتان می کند.

داستان این فیلم با بازی دیانا پنتی، آبهای دئول، جیمی شرگیل، علی فضل، مومل شیخ و جاوید شیخ؛ درباره یک دختر هندی است که از ازدواج اجباری شان فرار می کند. فیلم سینمایی جدید «مزرعه باکلی» به کارگردانی «تیم براون»، یک شنبه 29 اسفند ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش میشود. فیلم سینمایی جدید «بالا رو نگاه نکن» به کارگردانی «آدام مککی»، یک شنبه 29 اسفند ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن میرود. فیلم سینمایی جدید «آشوب متحرک» به کارگردانی «داگ لیمان»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن میرود. فیلم سینمایی جدید «لبه پرتگاه» به کارگردانی «ییمو ژانگ»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن میرود.

فیلم سینمایی جدید «کرامبل و سند معدن طلا» به کارگردانی «دیدی اینت ولد»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش میشود. فیلم سینمایی «یک تکه نان» به کارگردانی «کمال تبریزی»، پنج شنبه 26 اسفند ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش میشود. انیمیشن سینمایی «بنیامین» به کارگردانی «محسن عنایتی»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. فیلم تلویزیونی «سین نهم» به کارگردانی «سیداشرف طباطبایی»، یک شنبه 29 اسفند ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «بالن» به کارگردانی «میشائیل هربیگ»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش میشود.

فیلم سینمایی «هپی خواهد گریخت» به کارگردانی «مدسر عزیز»، پنج شنبه 26 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش میشود. فیلم سینمایی «گل» به کارگردانی «ویویک آگنیهوتری»، چهارشنبه 25 اسفند ماه ساعت 18:30 از شبکه امید پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «آقای تشویق» به کارگردانی «دیتو مونتیِل»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش میشود. فیلم سینمایی جدید «گروه وینز بر فراز اورست» به کارگردانی «فی یو»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش میشود. فیلم سینمایی جدید «سلسله جنگجویان» به کارگردانی «روی هین یونگ چاو»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش میشود.

فیلم سینمایی جدید «شرلوک هولمز در فرار بزرگ» به کارگردانی «متیو چاو»، پنجشنبه 26 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش میشود. فیلم سینمایی «رویای آبنباتی» به کارگردانی «تیم هیل»، پنجشنبه 26 اسفند ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «آوای وحش» به کارگردانی «کریس سندرز»، یک شنبه 29 اسفند ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش میشود. فیلم سینمایی «گرو» به کارگردانی «کانگ دائه گیو»، یک شنبه 29 اسفند ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش میشود. فیلم سینمایی «معجون زمان 2» به کارگردانی «ژان ماری»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش میشود.

فیلم سینمایی «دایه مکفی» به کارگردانی «کرک جونز»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش میشود. فیلم سینمایی «23 نفر» به کارگردانی «مهدی جعفری»، شنبه 28 اسفند ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش میشود. داستان «23 نفر» مربوط به دوران دفاع مقدس و زمان آزادسازی خرمشهر می باشد. داستان فیلم با بازی دیو پاتل، آنیرین بارنارد، پیتر کاپالدی و مورفید کلارک خواهیم دید: دیوید کاپرفیلد در دهه 1840 در انگلستان پس از گذراندن دوران سخت و مشقتبار کودکی در تلاش است تا با هدایت و تغییر زندگی بیسر و سامانش به هدفی که از دنیا میخواهد، یعنی نویسندگی و تبدیل شدن به انسانی با اصالت برسد اما در این حین، مشکلات مختلف زندگی، تقریبا او را در خود حل می کنند.

روایت این بازی در دوران پس از نابودی زمین رخ میدهد. این انیمیشن داستان خرگوشی به نام ای بی را روایت می کند که در جزیره ایستر به همراه پدرش زندگی می کند. در مسیر یک کربلایی هم که با برادرش قهر است همراه آنها میشود. انیمیشن «بنیامین» داستان کودکی به نام بنیامین است که همراه مادرش در مصر زندگی می کنند. به گفتهی دانشمندان در طی سیصد میلیون سال حلقههای زحل کاملا از بین خواهند رفت از طرفی بر اساس یافتههای کاسینی حلقههای زحل نسبتا جوان هستند و عمر آنها کمتر از صد میلیون سال است.

دانشمندان همچنین روز را در دیگر سیارات هم اندازه گیری کرده اند و این استاندارد برای سیستم خورشیدی وجود دارد تا از گیج شدن افراد جلوگیری کند و یک مقیاس و واحد مشخص داشته باشد. برنارد اشمیت (Bernard Schmitt)، مدیر تحقیقات CNRS یا مرکز ملی پژوهشهای علمی فرانسه نیز در این رابطه عنوان کرد که یخ معمولی موجود در سطح زمین مانند تمام یخچالهای آلپ، دمایی نزدیک به صفر درجه سانتیگراد دارد و به همین دلیل نسبتا نرم است و جریان پیدا میکند و موجب ساخته شدن یخچالها میشود؛ اما دمای یخ سیاره پلوتو حدود منفی ۲۳۰ درجه سانتیگراد است.

اما متان سطح اریس بشتر به زرد تمایل دارد و علت این موضوع فاصلهٔ بیشترش از خورشید است . تجزیه و تحلیل آماری دقیق چنین فراوانی وقایعی نیازمند دوره مشاهداتی بیش از یک قرن است(Berz 1993) در حالی که گزارش­های مربوط به اکثر بحران­ها، سابقه تاریخی بسیارکوتاه­تری دارد. جیانگ عضو گروه کوهنوری وینگز است و پس از مرگ دخترش تصمیم می گیرد دختری را در گروه کوهنوردی استخدام نکند. جیانگ به خاطر اینکه دیزی در کوهنوردی بسیار حرفه ای است او را به صورت موقت استخدام می کند اما در اولین عملیات کوهنوردی دیزی ریسک بسیار بالایی می کند و جیانگ شخصا مجبور می شود خود برای نجات دیزی اقدام کند.

تا این که دختری به نام دیزی وارد گروه می شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی تام هالند، دیزی ریدلی و دمیان بیچیر آمده است: در آینده ای دور سیاره ای شبیه به زمین کشف می شود و سفینه هایی از زمین که انسان ها بر آن سوار هستند به آنجا رفته و کلونی های اولیه انسانی را تشکیل می دهند. پس از ۷۵ سال جستجو و کشف خرده سياره هاي بسيار در دوردست هاي منظومه شمسي، سرانجام جرمي بزرگتر از سياره پلوتون در مداري بسيار دورتر از آن کشف شد.

علاوه بر خورشید، زمین و ماه زمین، بسیاری از اشیای موجود در منظومه شمسی بدون تلسکوپ قابل مشاهده هستند. سیاره سرخ از زمین کوچکتر است و جاذبه ی سطحی کمتری نسبت به زمین، جایی که آن را خانه مینامیم دارد. سیاره مریخ، مانند زمین، دارای ابر در اتمسفر و رسوبات یخ در قطبها می باشد. کیوان دارای 62 ماه شناخته شده است و یکی از آنها به اندازه ای بزرگ است که دارای اتمسفر مختص به خود است. تایتان تنها ماه منظومه شمسی با اتمسفر سیارهمانند متراکم و ابری است.

دیدگاهتان را بنویسید