50 کپشن کوتاه درباره کوه به انگلیسی با ترجمه فارسی – مینویسم

در فاصلهٔ ۳۰ کیلومتری این محوطه در دامنه کوه کر شوراب روستائی به اسم سرخ دم لری وجود دارد که در طی سالهای قبل از انقلاب به سرپرستی آقای اشمیت مورد کاوش قرار گرفتهاست. سور در زبان لکی به معنای سرخ است و سوردم نامی است که محلیها به علت سرخبودن خاک منطقه به آن دادهاند. پل سی پله در گذشته، در مسیر اصلی اتصال بینالنهرین به ایران قرار داشته و از جمله پلهای مهم زمان خود به شمار میرفته است. در آثار مورخان دوره اسلامی اشارهای به این پل نشدهاست. حجتالاسلام باقری، کارشناس مذهبی در یک گفت و گوی زنده تصویری با اشاره به برکات مادی و معنویِ قدمگاه امام در طول مسیر هجرتشان به طوس، گفت: اگر بخواهیم مسیر حرکت امام رضا (ع) در ایران بسوی طوس را بررسی کنیم، مشاهده میکنیم مهمترین منابع و ذخایر کشور در آن مناطق قرار دارند.

عکس هایی که از دور گرفته نیز درآخر بخش گنجانده شده و به جذابیت تصویری این کتاب نیز افزوده است. این شهر از طریق جاده پر پیچ و خم خرمآباد ـ کوهدشت، به خرم آباد متصل میشود. به گزارش خبرنگار مهر، مردم شهرستان کوهدشت از چند ساعت مانده به ورود قهرمان کشتی فرنگی جهان به زادگاهش با چشم های دوخته به جاده کوهدشت – خرم آباد چشم به راه آمدن قهرمان شان بودند، کسی که در میدان رقابتی دیگر در کشور مجارستان پرچم پر افتخار ایران اسلامی را به اهتزاز درآورد و مدال زرین دیگری را به آلبوم افتخارات لرستان و ایران اضافه کرد.

کوه قاف، انگیزشِ طیِ مسیر والایی است تا به آخرین مرز پالودگی نزدیک شوی و دیگر غیر از تو هیچ چیز حایل نباشد و به یکباره آگاه شوی. از آن روز مردم توجه بیشتر به درست کردن دیگها و ظروف دیگر از سنگ آن کوه پیدا کردند و به برکت دعای امام، برکت و سود بسیار نصیب آنها شد. با توجه به طبیعت بکر کوهدشت و آبوهوای معتدل آن، تولید عسل طبیعی مرغوب و انواع عالی روغن حیوانی که در کنار مزه بسیار مطبوع، دارای خواص درمانی نیز هستند، در کوهدشت رونق بسیاری دارد. پیامبر(ص) همه مسلمانانی که آمادگی حضور در کارزار داشتند را در صفی منظم کرد و سان دید و پس از تذکر نکات قابل توجه و اجرایی، آماده مبارزه شد.

ژله عسل به مدت 18 تا 24 ماه خارج از فریزر و در دمای اتاق بدون تغییر در خواص قابل نگهداری می باشد. هماکنون قسمتهای شمالی و دیوارههای غربی قلعه کوهزاد سالم ماندهاند و قابل بازدید هستند. این محوطه علاوه برحصار از تختگاه، شاه نشین و منازل مسکونی تشکیل گردیده که شاه نشین آن مسلط بر همه قسمتهای حصار است. تمامی قسمتهای برجای مانده بنا از سنگ و ملاط است و قسمت شمالی آن سالمتر از سایر قسمت هاست سبک طاق این قلعه شباهتهایی با قلعه زاخه در همین منطقه دارد. پل یاد شده دارای ۴ چشمه طاق بوده که اکنون تنها دو چشمه طاق آن باقی است.

سبک و نوع طاق آن با سایر آثار موجود در استان متفاوت است سنگهای بکارگرفته شده در این بنا بصورت حجاری شده و قلوه سنگ میباشد. یکی زیر آینهکاری حرم مطهر بر روی سنگ مرمر ، که قصیدهای طولانی است با تاریخ ۱۲۸۷ق ، و دیگری با رقم: “بهخطالعبدالفقیر حسینقلی مازندرانی ۱۲۸۲”. این دژ در شهرستان کوهدشت ودر بخش رومشگان واقع شده و تماماً از سنگ ساخته شدهاست. این محوطه درقسمت شمالی دشت کوهدشت به فاصله ۶ کیلومتر از مرکز شهر ودر دامنهٔ کوه چنگری واقع شدهاست. مرکز شهرستان کوهدشت، شهر کوهدشت بوده و ساکنان کوهدشت اکثرا به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند.

ویژگیهای اقلیمی منطقه باعث شده که اغلب مردان و زنان کوهدشت به فعالیتهایی از قبیل دامداری و کشاورزی بپردازند. این آثار مربوط به دوره پارینه سنگی میباشند. این اثر منسوب به آیین مهرپرستی و مربوط به دوره اشکانی (پارتی) میباشد که به شماره ۳۷۶۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. 3- به دلیل وجود رسوبات سست مارنی و سازند شمشک در البرز مرکزی از درۀ چالوس تا درۀ تالار، میزان پایداری (stabillity) این بخش کمتر از سایر بخش هاست و آثار رانش و لغزش زیاد است. غار میرمالاس که در نزدیکی شهر کوهدشت واقع شده است به دلیل داشتن نقاشی هایی از هزاران سال پیش بر روی دیوارهای خود شهره است.

چنانچه خود ایشان بعد از درگذشت پدر می فرمود من از فوت پدرم به شدت متأثر شدم، آنهم به خاطر اینکه بعد از آن چه کسی مرا در نماز شب دعا نماید. چگونه میتوان قرآن متواتر و تضمین شده را که همه ائمه علیهم السلام به آن استناد میکردند، با چنین اخباری زیر سؤال برد؟ چطور باید به برج CN بروم. اغلب تصور میکنیم که برای دیدن آبشار باید به جنگل برویم، اما بازدید از این آبشار تصورات ما را عوض خواهد کرد. پس از بازگشت به مازندران طبق صلاح ديد پزشکان معالج به جهت آماده نبودن امکانات رفاهي منزل ،ايشان را به بيمارستان « زارع » ساري انتقال دادند.

کوهدشت – خبرگزاری مهر: قهرمان کشتی فرنگی جهان شامگاه یکشنبه، پس از کسب افتخاری دیگر برای ورزش لرستان، در میان استقبال پرشور مردم کوهدشت به خانه بازگشت در حالیکه تاکنون به خاطر افتخارآفرینی تنها مورد تقدیر حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین قرار گرفته است. کاوشهای باستانشناسی در این محوطه از سال ۱۳۷۷ آغاز و تاکنون ادامه دارد. قدمت این نقوش که تعداد آنها در هومیان به 10 عدد و در میرملاس به 18 عدد میرسد، به 2 تا 9 هزار سال پیش و به دوران پارینهسنگی باز میگردد. حدود 90درصد مردم کوهدشت به زبان لکی و 10درصد آنها به زبان لری صحبت میکنند.

قدمت سرخ دم لری بر اساس اشیای کشفشده، به دوران آشوری باز میگردد. اشیا مفرغی سرخ دم لری اینک زینت بخش موزههای ملی و شخصی دنیاست. در این عبادتگاه اشیاء نذری که در داخل دیواره معبد کار گذاشته بودند کشف شد، همچنین آیینههای برنزی (مفرغی),مهرههای استوانهای و مجسمههای کوچکی از مرد و زن مشاهده وکشف شد. مجسمههای کوچک از مرد و زن، پیکرهها و پلاکهای مفرغی، مهرههای استوانهای و آیینهها از جمله آثار کشفشده در این محوطه هستند که بهصورت نذر به معبد اهدا شده و در دیوارههای آن کار گذاشته شده بودند.

همانطور که گفته شد ژله رویال به علت دارا بودن ترکیبات مفید و مغذی متفاوت، فواید بسیاری دارد و ترکیب آن با عسل آن را تبدیل به معجونی بسیار سالم و پرخاصیت می کند. این درصد ترکیب طی بررسی های متعدد توسط کارشناسان آزمایشگاهی، کنترل کیفی، و واحد تحقیق و توسعه شرکت کوهدشت برای تولید و عرضه ژله رویال ارائه شده است و ترکیب نهایی بعد از تأیید کیفیت عسل و ژله رویال تحت شرایط کاملاً بهداشتی و با دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تهیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید