گزارش صعود بر فراز قله آرارات

البته بحث ما بیشتر در مورد والیبال میباشد که این به علت فعالیت بنده حقیر در رشته والیبال در شهرستان کوهدشت میباشد والیبال در کوهدشت چه در سالهای قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب همیشه فعالیت خود را داشته قبل از انقلاب والیبال در کوهدشت بیشتر بصورت محله ای برگزار میشده که جوانان آن دوران با زدن تورهایی در محله خود اوقات فراغت خود را اینگونه میگذارندند که البته بیشتر بصورت تفریحی در محلات برگزار میشد از معروفترین محلات در کوهدشت که اکثر جوانها در آنجا جمع میشدند و با هم رقابت میکردند محله کونانیها بود که میتوان گفت نقطه شروع والیبال در کوهدشت در همین محله بوده است.بعدها با وجود درس ورزش در مدارس و اینکه اکثر بازیکنان دانش آموز بوده یا معلم بودند پای این بازیکنان به والیبال آموزشگاهها باز شد.میتوان بنیان گذار والیبال آموزشگاهی در کوهدشت را آقای حشمت اله شاداب فر پدر ورزشهای توپ و تور در لرستان دانست.

البته این مربوط به سالهای قبل از انقلاب میباشد آقای شاداب فر با پرورش و استعدادیابی در کوهدشت بازیکنان خوبی را تحویل تیم ولیبال لرستان میداد که در آخر اسامی آنها برده خواهد شد. بازیکنان کوهدشت در سالهای قبل از انقلاب: ابراهیم باقری زنده یاد کریم باقری زنده یاد گودرز کونانی محمدرحیم و رضا کونانی کیخسرو کیخسروی ولی اله یاراحمدی و . گروه استانها ـ استاندار لرستان گفت: فاز نخست بیمارستان دوم کوهدشت تا دو ماه آینده به بهرهبرداری میرسد و قرارداد فاز دوم این بیمارستان نیز منعقد میشود.

این حادثه درحالی رخ داد که صبح روز گذشته نیز مرد ۵۵ سالهای از دره بادگیر بوستان کوهستانی صفه اصفهان سقوط کرد و در حالت نیمه هوشیار راهی بیمارستان شد. آمار نشان میدهد که سالانه حدود 6 نفر در این سفرها جان خود را از دست میدهند که اکثرا به دلیل سقوط از کوه اتفاق میافتد اما دو سال گذشته تراژیکترین دوران برای کوهنوردان بوده است. غار ميرملاس با فاصله اي حدود 30 کيلومتر از شهر کوهدشت قرار دارد و نقاشي ها و نگاره هايي که بر ديواره هاي جنوبي و شمالي اين غار باقي مانده بيشتر صحنه هايي از رزم، شکار، انسان و حيوان را نشان مي دهد.

این تعداد بازدید بی سابقه در سطح اینترنتِ شهرستان کوهدشت نشان دهنده ی بالارفتن سطح آگاهی مردم شهرستان و باورپذیری به نقش رسانه ها بخصوص رسانه های مجازی و مزیت شاخص آنها که دسترسی سریع و آسان به اطلاعات ، نسبت به رسانه های نوشتاری در استان که به صورت هفته ای یکبار انتشار پیدا می کنند میباشد. نکته دیگری که ذکر آن در اینجا لازم به نظر میرسد، نشان ویژهای برای جدایی واژهها در خط میخی فارسی باستان است.

افرادی که میخواهد به ارتفاعات بالاتری از کوه صفه بروند میتوانند از خط دوم تله کابین در این منطقه استفاده کنند. البته تماشای این جاذبه از نزدیک، ترس نیز به همراه دارد. بعد از ظهر خبر دار شدیم و به قرغه رفتیم. خبر به ارباب بالاکوه رسید. در یونان باستان به این رشته کوه ” کوکِسس اِندیکس ” میگفتند. با این نگاه ویژه به واژه سور میتوان کلمه سو در طبری را دید. در نامیدن این درخت سخت چوب و سوزنی برگ که در حوزههای زبانی طبری در شرق و غرب و جلگه و کوهستان مازندران حتی قلمروی فرهنگی این زبان در رودبارهای لار، جاجرو، دماوند، ارنگه و طالقان که مشهور به سور و سر sor است، اتفاق گویش وجود دارد.

در آن ناحیه، کوههای متعددی وجود دارد که کوه سینا در میان آنها است. درمجاورت البرز غربی مجموعه کوههای ریز و درشتی با فاصله یک دره یا رودخانه قرار دارند که اغلب در تقسیم بندی کوههای البرز غربی کمتر مورد توجه قرار می گیرند . مقام سوم امیدهای کشور را در کارنامه خود دارند. در هر صورت، اولین اقدام برای صعود به قله اورست گرفتن مجوز صعود است که توسط دولت نپال صادر می شود، این کشور از این راه درآمد زیادی دارد، زیرا مبلغ این مجوز حدودا ۱۰ هزار دلار است اما در صورت صعود به صورت گروهی ممکن است تخفیف داده شود و مبلغ ۸ هزار دلار دریافت گردد.

همهی افکار لوییس برای خودش خیلی مهماند و هر زمان که حرفی برای گفتن دارد، کلمهها و حرفهایش توی شکمش مدام غلغل میکنند و وول میخورند. اما در زمان حکومت مرعشیان و میر تیمور مرعشی(۸۰۰ ه.ق) سادات مرتضایی که از سادات مرعشی بودند به حکومت سورک دست یافتند. ای کوهدشت خوب و مهربان من، خیلی ها شاید هنوز نمی دونن تو ۵۵۰ شهید از بهترین بچه ها تو تقدیم انقلاب کردی ٬ خیلی جانباز و آزاده داری که همه شون کلکسیون درد ند ٬ خیلی ها نمی دونن تو یه گردان داشتی به اسم محبین که چندین عملیات بزرگ رو انجام داده ٬ خیلی ها نمی دونن تو بیش از صد ها بار بمباران شدی ٬ تو تشیع جنازه های بزرگ رو بیاد داری ٬ آوارگی مردم رو زمان بمباران بیاد داری ٬ خیلی ها نمی دونن بچه های شیمیایی تو یکی یکی دارن ترکت می کنن و غریبانه می رن تا ابدیت .

پس از آن در بین فلات پست شیخ آباد به جلگه شیخ آباد می افتد و پس از آبیاری اطراف و نواحی خود ، از بنی حصار کابل ، علاقه جات شیوکی را آب داده به جلگه بین بتخاک و کابل از پل بگرامی به شمال دریای وصل می شود و طول این دریا 108 کیلو متر است . بنابرین چه بسا این نام کاربردهای قدیمیتری داشته و قلههای مرتفع دیگری را نیز بیان میدارد که این نام به آنها داده شده و حتی امروز هم بدان نامیده میشوند. در طول این سالها بازیکنانی همچون فرزین فاضلی علی گراوندی بهیار عباسی سیروس سلیمانی در اردوهای تیم ملی حضور داشتند که نقطه قوت والیبال کوهدشت بود.

اکنون نیز با مدیریت آقای حسن آزادبخت که از مربیان با کلاس شهرستان میباشند به عنوان رییس هیت و بنده حقیر به عنوان دبیر هیت و فردی پاک و دلسوز و زحمتکش چون سیروس مومنی والیبال در کوهدشت میرود که مثل گذشته بازیکنان متعددی را به تیمهای ملی و باشگاهی معرفی کند و به نظر بنده کوهدشت با پتانسیلی که اکنون دارد میتواند یک تیم در دسته اول باشگاههای کشور داشته باشد که البته این امر نیازمند حمایت مسولین و دست اندرکاران شهرستان و استان میباشد امیدواریم این مهم تحقق یابد انشاله . بازیکنانی که در تیمهای ملی حضور داشتند: فرزین فاضلی علی گراوندی بهیار عباسی سیروس سلیمانی کیانوش سلیمانی محمد سلیمانی رضا صفایی.

باجگیران که در حال حاضر نام محلهای از شهر خرم آباد است و دلیل نام گذاری آن حضور بخشی از طایفه رومیانی در این منطقه بوده که اقدام به راهزنی و باج گرفتن از کاروانها و طوایفی میکردهاند که قصد گذر از این منطقه را داشتهاند. بخش بزرگی از طایفه رومیانی تا اوایل حکومت رضا شاه پهلوی ساکن این منطقه بودهاند که در آذر ماه سال ۱۳۰۲ نیروهای دولتی پس از شکست عشایر وارد خرم آباد میشوند سپهبد امیر احمدی، سرتیپ شاه بختی (سرتیپ محمد زکریا) را جایگزین خود ساخته و خود به تهران به حضور رضا خان میرود.

بخشی از طایفه رومیانیها در گذشته ساکن روستای ریمله در منطقه بیرانوند بودهاند که در سال 1290 شمسی بر سر مالکیت اراضی دشت ریمله میان رومیانیها و بیرانوندها درگیری بوجود میاید که با مداخله دولت اراضی ریمله به بیرانوندها واگذار میگرددو رومیانیها ریمله را ترک میکنند. روستای سورک در ۱۵ دی ۱۳۷۵ تبدیل به شهر ودرسال۱۳۷۶شهرداری آن تأسیس گردید. محمد سلیمانی: چندین دوره قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا و جهان و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن. قهرمان دانشجویان جهان. مقام پنجم جوانان جهان. نقشه پیامبر(ص) و بزرگان مهاجران و انصار برای رویارویی با حمله قریش آن بود که از مدینه خارج نشوند و همان جا دفاع کنند، ولی جوانان و حمزه عموی پیامبر، خواهان جنگ در بیرون مدینه بودند.

نامهای اماکنی که با سور جزء ترکیب دارند، میتوانند با دو وجه متفاوت تحلیل شوند و به سبب درستی هر دو صورت از تعبیرات دوگانه، رد یا قبول آنها آسان نخواهد بود. عباس گودرزی در گفتگو با مهر در رابطه با علت تاخیر در ساماندهی وضعیت غار و نقاشیهای تاریخی میرملاس در شهرستان کوهدشت اظهار داشت: این پروژه یکی از اولویت های مهم این اداره کل در سالجاری است که به زودی و از محل اعتبارات امسال صورت خواهد گرفت. با آغاز فعاليت اين آتشفشان در اواسط ميوسن و ايجاد شرايط نامطلوب، گروهي از پستانداران به صورت دسته جمعي از بين رفته اند كه آثار اين جانوران در حوضه هاي رسوبي اطراف مشهود است.

در این ناحیه لایههای فسفات به طور منقطع در طول حدود ۱۵۰ کیلومتر و به ضخامت چند متر ادامه مییابد و آثار آن در ناحیه گدوک، فیروزکوه، جابون، مبارک آباد و دره کرج نیز دیده شده است. که محمد سلیمانی و رضا صفایی دارای مقامهای زیادی در این رشته میباشند. رومیانی، روستایی از توابع بخش رومشکان شهرستان کوهدشت در استان لرستان ایران است. پاسخ: برای اداره بهتر کشور، آن را به بخشهایی تقسیم کرده اند که به آن استان می گویند.

یک روز بین من و بچه ای به نام بریالی، که ما او را (بری) صدا می کردیم، دعوا شد. ولی ساختارهای فکری ناشی از نيولبراليسم فاقد امکانات آماده ساختن زمينه های عدالت اجتماعی، به ويژه در سطح جهانی بوده، و از اينرو فراخوان بديلهای اقتصادی، روز تا روز با صدای رساتر مطرح می گردد. آخه این افراد معمولا کم هوش عقده ای نوکر دیکتاتورها چه گلی به سر نوع بشر زدن؟ بنابر این گزارش، غار میرملاس که در کوه سرسرخین شهرستان کوهدشت واقع شده نخستین غاری است که بر روی دیوار آن که قسمت هایی از آن نیز فرو ریخته است، رنگین نگاره هایی را یافتند و امروز این میراث ۱۲ هزار ساله بشر در مسیر نابودی قرار دارد.

آبادیهایی که با واژهٔ درخت ترکیب نام دارند، ابتدا در جنگلی پوشیده از نوع درختان خاص برای اولین بار بنیاد گذاشته میشوند و بهرهبرداری تدریجی با اقدام به قطع درختان طی سدههای طولانی، سبب نابودی جنگلِ پیرامون آنها میگردید و تنها واژهای بیمحتوا درترکیب نام آبادی به جا میماند. پدر و مادر عاشق اهلبیت (ع) نام او را « خادم حسین » نهادند و او نیز به خوبی در مکتب پر بار پیامبر و آلش پرورش یافت و تمام هستی و توانش را در راه خدمت به اهداف و آرمان های رسالت و ولایت گذاشت. اصلاْ بابت این مقام اولی که کسب کردی بهت تبریک نمی گم ٬ انشالله و با یاری خدا با همت همین بچه هات یه کار آبرومند پدر مادر دار برات پیدا می کنیم تا از این گرفتاری نجات پیدا کنی .

دیدگاهتان را بنویسید