چرا زهره یک سیاره است؟

زهره گرمترین سیاره در منظومه شمسی است؛ نور آفتاب پس از نفوذ در هوا کره این سیاره و جذب توسط سطح آن به صورت گرما از سطح بازتابیده میشود، اما کربن دیاکسید موجود در هوا کره زهره این گرمای بازتابیده را به دام انداخته و از رها شدن آن در فضای بیرونی جلوگیری میکند که این جذب اضافی گرما یا همان اثر گلخانهای میانگین دمای زهره را بیش از هر سیاره دیگری در منظومه شمسی (حتی عطارد) بالا برده است. این جذب اضافی گرما که به اثر گلخانهای شناخته میشود میانگین گرمای زهره را بیش از هر سیارهٔ دیگری (حتی سیارهٔ تیر) در منظومهٔ شمسی بالا بردهاست.

مشتری در عین حال که بزرگترین سیاره ی منظومه شمسی است اولین و نزدیکترین سیاره ی گازی به خورشید هم هست و تعداد 79 قمر دارد. از نظر فاصله، اورانوس هفتمین سیاره از خورشید محسوب می شود اما دارای سردترین اتمسفر با دمای منفی ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۶.۷ درجه سلسیوس) است. هفتمین سیاره از خورشید سیاره اورانوس است. و بالاخره آخرین سیاره منظومه شمسی سیاره نپتون (Neptune) این سیاره دورترین سیاره به خورشید است و مانند دیگر سیارات خارجی منظومه شمسی یک سیاره گازی است. ما در سایت ستاره، درباره منظومه شمسی و سیارات آن اطلاعات جامعی را برای شما جمع آوری کردهایم؛ اگر شما نیز به بررسی و مطالعه منظومه شمسی علاقمند هستید، به شما پیشنهاد میکنیم تا مقالاتی نظیر حیات در مریخ، مشکلات فضانوردان در فضا و سفرهای فضایی، سیاره های قابل سکونت، تفاوت سیاره و ستاره و همچنین بررسی سیاره های منظومه شمسی به ترتیب از بزرگتر به کوچکتر را نیز در سایت ما مطالعه کنید.

ونرا 9 اولین عکس های سطح رهره راثبت کرد . سرعت ابرها با ارتفاع ابر کاهش مییابد و در سطح سیاره فقط چند کیلومتر در ساعت تخمین زده می شود. فرستادن فضاپیما به عطارد و زهره به اندازهی سفر به مریخ انرژیبر است زیرا اگرچه سفر به خارج از منظومهی شمسی نیازمند افزایش سرعت است، سفر به داخل منظومه به معنای از دست دادن سرعت است. این تغییر در سرعت سبب میشود که سیاره چه به خورشید نزدیک و چه از آن دور باشد، مساحت در نور دیدهاش در فضا در فواصل زمانی ثابت ، ثابت میماند.

این سیارات برخلاف خورشید از خودشان نوری ندارند و علت دیده شدنشان این است که نور خورشید را بازتاب می کنند. هنگام ساختن سیارات منظومه شمسی به ترتیب از خورشید، از تصویر تمام شده استفاده کنید. سیاره ی زهره ، ونوس یا ناهید (venus) دومین سیاره منظومه شمسی است که اندازه ای در حدود اندازه کره ی زمین دارد از این رو به خواهر زمین نیز معروف است . این سیاره 4/3 کره ی ماه است! قطر این سیاره 49,530 کیلومتر (30,775 مایل) است. قطر این سیاره 4878 کیلومتر (3,031 مایل) است.

روشنترین سیاره (ناهید)، فسفروس (نور آور) و سیاره گذارای آخری (تیر) با نام استیلبون (سوسو زن) شناخته میشدند. به عبارت دیگر نور و رنگ دو زمینة جدایی ناپذیر از یک پدیده هستند. یکی از پدیده هایی که در طول سال خیلی رخ می دهد اختفاء است. ایستگاه های سوخت همچنین میتوانند در مدار پائینی زمین قرار گیرند که ماهواره ها و دیگر سفینه ها بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند. ناسا و سایر سازمان های فضایی در تلاشند تا در سیارات مختلف منابع و معادن گوناگون کشف کرده و آنها را استخراج کنند. انگار دارک سولز روی این بازی هم تاثیر داشته است و دایره تاثیرش روی سبک های مختلف دارد روز به روز بیشتر می شود!

ماهواره های اصلی سیاره: ماه. ماهواره های اصلی به ترتیب: فوبوس، دیموس. بدین ترتیب از آن زمان تعداد سیاره های منظومه شمسی هشت سیاره است. منظومه شمسی ما از یک ستاره به نام خورشید، هشت سیاره و اجرام بیشمار کوچکتری مانند سیارات بسیار کوچک، سیارکها و ستارههای دنباله دار تشکیل شده است. سیاره مشتری یا برجیس (Jupiter) پنجمین سیاره منظومه شمسی است. این سیاره از لحاظ بزرگی دومین سیاره ی بزرگ منظومه شمسی است.

سیاره عطارد کوچکترین سیاره و سیاره مشتری بزرگترین سیاره منظومه شمسی است. سال:مدت زمانی که طول می کشد تا یک سیاره یا یک ماه به دور خورشید بچرخد. چهار سیاره داخلی نزدیک به خورشید یعنی عطارد، زهره، زمین و مریخ اغلب سیارات زمینی یا خاکی نامیده میشوند زیرا سطح آنها سنگلاخ است. پلوتو که نهمین سیاره از خورشید است از بسیاری جهات به سیارات دیگر شباهت ندارد. مأموریت نیوهورایزنز همچنین نخستین تصاویر واقعی از ظاهر پلوتون را به ثبت رسانده که رنگهای واقعی سیاره کوتوله، ناحیه قلب و بسیاری از ویژگیهای برجسته سطح آن را آشکار کرده است.

آن ها از ویروس ها بزرگ ترند و می توانند در هر ناحیه ای از زمین زنده بمانند. قطر سیاره در خط استوا: 143884 کیلومتر. این سیاره از تمام سیاره های منظومه شمسی بزرگتر بوده و غول گازی منظومه ی خورشیدی ماست. در این مطلب در مورد سیاره های منظومه شمسی صحبت خواهیم کرد. با توجه به جدول بالا و متوسط دمای سیاره هاي منظومه شمسی در حالت کلی هرچه سیاره از خورشید دور تر باشد دمای پایین تری دارد و نپتون سردترین سیاره منظومه شمسی است و هرچه سیاره به خورشید نزدیک تر باشد دمای بالاتری دارد انتظار داریم عطارد بیشترین دما را داشته باشد در حالی که سیاره زهره متوسط دمای بالا تری دارد.

دکتر خطیف کونجایا در مصاحبهای در مورد این پروژه میگوید: این ممکن است، اما ما زمانهای کمی برای این مقایسه داریم و باید از این موقعیت استفاده کنیم. به گزارش برنا؛ اخترشناس دانشگاه «کاردیف ولز»، «جین گریوز» برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ این ترکیب شیمیایی را در زهره شناسایی کرد. این منجم که نمیدانست در حال دیدن یک سیاره با حلقههای آن است، یک نقاشی کوچک و نمادین با یک دایره بزرگ و دو دایره کوچکتر در دفتر یادداشت خود کشید تا بتواند چیزی را که دیده بود توضیح دهد و آن را توصیف کند.

با طراحی کلاسیک پیکسلی و مقداری عناصر ترسناک، این عنوان چیزی نیست که بتوانید بهراحتی از آن بگذرید. این تجدیدِنظرطلبی تنها مختص به ماتریالیسم حذفگرا نیست. اما سفر طولانی این فضاپیما قرار نیست با رسیدن به پلوتو پایان یابد بلکه برپایه برنامهریزیهای انجام شده کاوشگر فضایی افقهای نو پس از گذر از کنار پلوتو به سراغ کمربند کویپر خواهد رفت تا دست کم با یکی از اجرام این کمربند نیز ملاقات کند. تاکنون سفاین زیادی به این سیاره گسیل شده اند که می توان سفاین کاوشگر مارینر2 (سال1962)، مارینر5 (سال1967)، مارینر 10(سالهای1975-1973)، ونراها (سالهای1983-1961)، وگا1و2 (سال1985)، گالیله (سال1990)، پایونیر(سالهای1992-1978) ، ماژلان(سالهای1994-1989) ، مسنجر(سال2004) و آخرین آن سفینه ونوس اکسپرس (سال2005) را نام برد.

آخرین کاوشگر استقامت است که در حال حاضر هم درحال جمع آوری اطلاعات از سیاره سرخ است. کاوشگرهای مریخ اطلاعات زیادی را برای دانشمندان جمع آوری کرده اند. در این میان شما باید برای خود پناهگاه بسازید، دنبال غذا بگردید و پیش از اینکه آن بیرون به دنبال نبردهای باشکوه و دشوار بروید، باید دائما قدرت خود را افزایش دهید. نیروهای کششی میتوانند قمرهایی که در این محدوده قرار دارند را بسته به نوع مواد تشکیل دهنده شان متلاشی کنند. اگزوپری به جد یکی از تاریخ نویسان عاشقی مدرن است که تجلی تمام افکار او و ریشه هایی که افکار او دارند را می توانید در متن کتاب شازده کوچولو مشاهده کنید.

ستاره شناسان در عوض آن را در سال 2006 یک سیاره کوتوله قلمداد کردند، اگرچه برخی از ستاره شناسان دوست دارند سرس را یک سیاره دهم بدانند (این موضوع را با نیبیرو یا سیاره X اشتباه نگیرید). این موضوع پس از آنکه شواهد ریاضی وجود این سیاره را در 20 ژانویه 2016 فاش کرد جدیتر شد. اما فراتر از این موضوع این دو سیاره یعنی ونوس و زمین نمیتوانند تفاوت بیشتری داشته باشند. دقیقا ۱۵ سال پیش یعنی در آگوست ۲۰۰۶ دانشمندان پلوتو را از فهرست سیارههای منظومه شمسی خط زدند. تعریف سیاره توسط IAU همچنین جهانهای کوچک و گرد دیگری را در دسته سیارات کوتوله قرار میدهد که از جمله آنها میتوان به اجرام کمربند کوییپر یعنی «اریس» (Eris)، «هاومئا» (Haumea) و «ماکیمکه» (Makemake) اشاره کرد.

در حالت کلی سیاره های داخلی اندازه های کوچکتری به نسبت سیارات خارجی و سیارات گازی دارند. سنگ های روده ذوب می شوند و در طی فوران های آتشفشانی روی سطح ریخته می شوند. مثل : عطارد و زهره و مریخ و مشتری و زحل.ما فقط اورانوس و نپتون را با تلسکوپ های قوی میتوانیم ببینیم.و کدام سیاره از همه بزرگتر است؟ اگر همه این عذرها کافی نباشد میخواهم این کتاب را به بچگی آن آدمبزرگ تقدیم کنم. فقط این مورد را به خوبی به یاد داشته باشید. اما ادامه این تحقیق، به دلیل شروع همهگیری کرونا متوقف شد و متعاقبا، سیاره ونوس از افق زمین فاصله بیشتری گرفت.

سیاره ی پلوتون، دورترین فاصله را از خورشید دارد. این کهکشان 10 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد. چرخش این سیاره حول خورشید 165 سال زمینی طول میکشد. این سیاره در سال 1999 میلادی از نپتون به خورشید نزدیک تر بوده است! رومیها بعدتر این سیاره را، به احترام الهه عشق در فرهنگ خود، ونوس (Venus) نامیدند و یونانیها هم آن را به الهه عشق خودشان، آفرودیت (Aphrodite)، منتسب كردند. تحلیل دادههای جدید ۲۰۱۶ با قطعیت بالا دوره تناوبی برابر ۱۱.۳ روز با خطای ۰.۱ روز را نشان داد. دوره چرخش (دور حول محور): 9 ساعت و 55 دقیقه.

خورشید در آیندهای دور و به عنوان یک ستارهٔ رشته اصلی به عمر خود پایان خواهد داد و خواهد مرد. سیاره ششم از خورشید سیاره زحل است. اما زینا یک باقی مانده یخی از شکل گیری منظومه شمسی بود که شایسته عنوان سیاره نبود. سیاره ی زهره جو غلیظی دارد این جو غلیظ و حضور ابرهای ضخیم از بیرون رفتن حرارت سطح سیاره جلوگیری کرده و زهره را از میان تمام سیارات منظومه شمسی به گرمترین سیاره منظومه شمسی تبدیل کرده است. تصاویر راداری در زیر جو آن نشان میدهد که سطح این سیاره کوهها و آتشفشانهای مختلفی دارد. فشار در ونوس 92 بار است که این فشار در سطح باعث خرد شدن و مرگ شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید