نحوه استفاده و کاربرد حروف اضافه در زبان انگلیسی

برای نپتون تقریباً 165 سال زمینی طول میکشد تا بتواند یکبار به دور خورشید بچرخد و فاصله آن تا خورشید بیش از 30 برابر فاصله زمین تا خورشید است. قطر این سیاره به طور متوسط 7,500 مایل (12,070٫08 کیلومتر) است و چرخش حول مدار آن حدود 225 روز زمینی طول میکشد. سیاره زهره در طول این سالها، تغییرات زیادی کرده است، ما میتوانیم چیزهای زیادی در مورد تغییر اقلیم از این سیاره یاد بگیریم. در گذشته اعتقاد داشتند که در زهره حیات وجود دارد اما سفینه هایی که بر سطح آن فرود آمدند وجود حیات را تکذیب کردند.

از آنجايي كه محور تير بر مسير حركتش كاملا عمود است(مورب نيست) در تير فصلي وجود ندارد. مگنتوسفر یا مغناطیسکرهی زحل به مراتب از مگنتوسفر مشتری کوچکتر است. ۴۴-کدام سیاره علاوه بر داشتن یک قمر جو یا اتمسفر نیز دارد؟ مدار گردش آنها به دور پلوتن بر صفحه مدار شارون منطبق است . در ۱۹۵۵، برنارد بورک و کنت فرانکلین بر اساس سیگنالهای رادیویی موفق به کشف انفجارهایی با قدرت ۲۲.۲ مگاهرتز شدند دورهی این انفجارها منطبق با چرخش سیاره بود و آنها از این اطلاعات برای تصحیح نسبت چرخش استفاده کردند.

برای این بررسی نیازی نیست خود انسان به روی ماه، سیارک ها بروند، ما ابزارهایی داریم که میتوان از آنها استفاده کرد. تلسکوپ فضایی جیمز وب به ما این امکان را می دهد که جو و علائم احتمالی حیات را در این سیاره ها بررسی کنیم. درست است که شباهت این هفت سیاره به کره زمین هیجان انگیز است ولی نباید فراموش کرد که هفته ای نیست که پژوهشگران سیاره یا ستاره ای تازه در کهکشان ما کشف نکنند. ابتدا صورت فلکی دب اکبر را پیدا کنید ستاره ششم را به ستاره هفتم با یک خط وصل کنید و خط را حدود ۵ برابر فاصله بین دو ستاره امتداد دهید (مطابق شکل) به ستاره ای خواهید رسید که چندان هم پرنور نیست آن ستاره قطبی است وقتی رو به آن بایستید به سمت قطب شمال زمین ایستاده اید.

در قطب شمال و جنوب تير، كلاهكهاي يخي كوچكي وجود دارد. این شیب باعث فصلهای طولانی میشود که ۲۰ سال اورانوس به طول میانجامد و خورشید به مدت ۸۴ سال زمین به یک قطب آن میتابد. يعني 65/58 روز زمين(دو سوم سال آن) طول مي كشد تا حول محور خود بچرخد. تقریباً دو سوم از سطح زهره پوشیده از دشتهای مسطح و صاف است و هزاران آتشفشان در خود دارد که برخی از آنها هنوز هم فعال هستند، برخی از این آتشفشانها جریانهای گدازهای به طول بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر دارند. زهره دومین سیاره منظومه شمسی است و از نظر مکانی بین زمین و عطارد قرار گرفته است.

طوفان غول پیکری که به نظر می رسد از 300 سال پیش وجود داشته است. به نظر می رسد دمای بالای سیاره زهره به خاطر اثر پدیده گازهای گلخانه ای باشد. درخشش سیاره زهره ۷۰ برابر سیاره عطارد خواهد بود بنابراین نور عطارد به طور قابل توجهی ضعیفتر از سیاره زهره خواهد بود و عمدتا در نیمکره شمالی قابل مشاهده است. دماي سطح آن از 270 تا 800 درجه فارنهايت(168- تا 427 درجه سلسيوس) در تغيير است. دمای سطح این سیاره در برخی مواقع به ? فاصله مدار این سیاره تا ستاره نسبت به فاصله مدار سیاره عطارد در منظومه شمسی به خورشید، کمتر است.

چهار فضاپیمای دیگر سرانجام به فضای بین ستاره ای برخورد خواهند کرد. یکی از آن ها سعید را به طرف یک سالن بزرگی دایره ای شکل که در وسط آن یک سکو قرار داشت هدایت کرد . زمین به دور خورشید در یک حلقه حرکت می کند که کمی شبیه به شکل بیضی است. شماره 1 – سیاره زمینآیا شما در میان سایر سیارات منظومه شمسی سیاره ای به شگفت انگیزی زمین می شناسید که دارای شرایط مناسب برای شکل گیری حیات باشد؟ کشف سیارات پدیده تازه یا عجیبی نیست، اما این نخستین بار است که چند سیاره با اندازه ای نزدیک به کره زمین کشف می شوند که همگی به دور یک ستاره می گردند.

در ١٦١٠میلادی گالیله، ستاره شناس ایتالیایی، اولین کسی بود که زحل را با تلسکوپ دید. اما از طرفی، یوهان گوتفرید گال (یک ستاره شناس آلمانی) و هاینریش لوئیس دارست، با استفاده از محاسبات لو وری (Le Verrier) ریاضیدان فرانسوی، وجود نپتون را تأیید کردند. این ماه به دلیل این زمان از سال و ارتباط آن با قبایل بومی آمریکا که با استفاده از ماه کامل در اکتبر / نوامبر برای جمع آوری غذا اقدام میکنند، ماه شکارچی نامگذاری شده است.

شما می توانید از الگوهای زیر برای پرسیدن و جواب درباره جزئیات استفاده کنید. شما می توانید 1،321 زمین را در مشتری جای دهید. نپتون بسیار قابل توجه است، زیرا اولین سیارهای است که به جای مکانیابی تلسکوپی، از طریق محسابات ریاضی پیدا شده است. این نام در واقع توسط ونیتیا برنی، یک دختر 11 ساله از آكسفورد انگلیس مطرح شده است. ناهيد به نام ستاره سحر يا ستاره شامگاه هم شناخته مي شود زيرا هم به هنگام طلوع و هم غروب خورشيد قابل مشاهده و بسيار درخشان است. برای مثال می دانیم که درمنظومه ما چهار سیاره کوچک با سطوح سخت و نزدیک به خورشید به نامهای عطارد، زهره، زمین و مریخ همینطور چهار سیاره غول پیکر با سطوح غیر جامد گازی در فاصله دورتر از خورشید به نامهای مشتری، زحل، اورانوس و نپتون وجود دارند اما کشف ستاره ای که دارای چندین سیاره غول پیکر گازی که در مدارهای نزدیک به آن ستاره در گردشند مایه حیرت دانشمندان و ستاره شناسان گردید.

همینطور تیتان تنها قمر دارای دریاچه هیدروکربن است. به جز خورشید، زمین و ماه اجرام بسیار دیگری نیز وجود دارند که با چشم غیر مسلح قابل رصدند از جمله سیارات عطارد، زهره، مریخ، مشتری و زحل همینطور شهاب سنگ ها و ستارگان دنباله داری که به طور موقت قابل مشاهده اند. كراترهاي تير حاكي از فورانهاي آتشفشاني هستند كه قسمت عمده سطح آن را مي پوشانند. مریخ ۵۳ درصد زمین، قطر دارد، اما سطح آن نسبت به زمین ۳۸ درصد است. شماره 6 – پستی و بلندی های مریخسیاره سرخ رنگ مریخ دارای بلندترین کوه ها و عمیق ترین دره ها در میان سایر سیارات منظومه شمسی است.

بهرام به هنگام اقامت در این گنبد همانند سایر گنبدها جامهای به رنگ آن می پوشد. این طوفان در راستای کمربندها و منطقههای مشتری جریان دارد. متا به پروژه: گسترش دانش در مورد سیارات سیستم خواب آلود و باز کردن مدل های سیارات سیستم خواب آلود. پلوتون، که همچنان سیاره بودن آن مورد شک و تردید است، سوژهای داغ در مباحث سیاره شناسی است. در ادامه مختصری از هشت سیاره واقعی در منظومه شمسی ما آمده است. نپتون بسیار دور و سرد است و فاصله این سیاره تا خورشید بیش از 30 برابر فاصله زمین تا خورشید است. کره زمین که کمی بزرگتر از سیاره ناهید است بین چهار سیاره نزدیک به خورشید که همگی از سنگ و فلز ساخته شدهاند، بزرگترین است.

به این معنا که اگر آن را در ظرف بزرگی از آب بیندازیم، روی آب خواهد ماند! شرکت اسپیس ایکس، هزینه ساخت شهرک قابل سکونت روی سطح مریخ را ۱۰۰ میلیارد تا ۱۰ تریلیون دلار برآورد میکند و قصد دارد از محل بلیتهای فروخته شده این مبلغ را تامین کند. به ع زیر دقت کنید، مدار سه تا از سيارات را با پلوتو مقايسه كرده. این در حالی بود که در دهه 90 میلادی فضانوردان سیاره بودنِ پلوتون را زیر سوال بردند. این سیاره به دلیل موقعیت دور آن یکی از آخرین سیاره هایی بود که کشف شد.

سیارکهای دیگری نیز در مداری به نام کمربند کایپر(Kuiper)، دورتر از مدار نپتون در گردشند. بزرگترین منطقه دایرهای که از گدازه پر شده است، حفرهای است به عرض 1300Km که کالوریس بِیسین (Caloris Basin ) نام دارد. تير تنها اندكي از ماه بزرگتر است. ۱۹ دلار رسید. طبق تحلیلهای انجام شده، TLM ممکن است تا آخر سال به ۰. سیاره ونوس مکانی بسیار عجیب و کاملا غیرقابل سکونت است، اما در ابرها حدود 60 کیلومتری که اخیرا فسفین کشف شده است ممکن است حیات میکروبی شناور را نشان دهد. دو سوم دوره چرخشي تير)، در همام جهت خواهد بود اما اين نقطه مدت زمان طولانيتري مقابل خورشيد باقي نخواهد ماند.

کپلر پس از چندین سال مطالعه در حرکت سیارات در سال 1618 موفق به کشف ((قانون کپلر|قانون سوم)) خود شد. فاصله تير از خورشيد،يك سوم فاصله زمين از خورشيد بوده و به طور ميانگين AU 387/0مي باشد. جیمز کامرون، سازنده عظیمترین و تاثیرگذارترین فیلمهای علمی ـ تخیلی جهان که مرگ تایتانیک را در فیلمی به همین نام و قیام پاندوراییها در فیلم آواتار به تصویر کشیده یکی از موسسان این شرکت جسور است که میخواهند نسل جدید جویندگان طلا را به فضای بین سیارهای راهی کنند. البته نام این سیاره نیز از خدایان رومی گرفته شده است.

بسیاری از ستاره شناسان بر این باورند که برخورد جرمی تقریبا در ابعاد زمین با اورانوس، در اوایل دوران تشکیل این سیاره، منجر به ایجاد چنین انحراف شدیدی شده است. چگالي ناهيد، 5240كيلوگرم بر مترمكعب است يعني اندكي كم چگالتر از زمين مي باشد و سومين سياره چگال منظومه شمسي است(بعد از زمين و تير). این زره سیاره را از بادهای خورشیدی و ذرات پر انرژی متوالی که از خورشید می آیند محافظت می نماید. تلسکوپ ها هنوز نتوانسته اند دید واضحی از این جهان دوردست داشته باشند. این رویکرد جالب می تواند منجر به برخی از عوارض غیر معمول شود.

این سنبل سیازه ناهید است. با وجود اینکه سیاره عطارد به خورشید نزدیکتر است، اما ناهید گرمترین سیاره منظوه شمسی محسوب میشود. اما نکته این جاست که ابرهای جو زهره به شدت اسیدیاند و هر موجود زندهای که بخواهد در چنین شرایطی زیست کند باید به نحوی با محیط اسیدی سازگار شده باشد. درست است که میگوییم معدن کاوی فضایی به ما نزدیک است ولی باید یادمان باشد که بیشترین دستاوردی که از فضا داشتیم سفر مسافران آپولو بوده که تکه سنگهایی را از ماه به زمین برگرداندند.

دیدگاهتان را بنویسید