نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

هرچند محققان هنوز شکلی واقعی از زندگی را در این کره رصد نکردهاند، با این حال میگویند فسفین بر روی زمین توسط باکتریهای غیرنیازمند به اکسیژن تولید میشود. محققان روش خود را به جستجوی موفقیتآمیز سیگنال نور سه جرم فرانپتونی شناخته شده را آزمایش کردند. محققان با این کار موفق به کشف ۱۷ جرم بالقوه شدند. سرانجام با گذشت چند قرن نظریه خورشید مرکزی نیز به طور رسمی مورد پذیرش عموم مردم و بسیاری از دانشمندان قرار گرفت. اما در نهایت در سال 1543 میلادی، نیکلاس کوپرنیک، دانشمندی نامی با انتشار کتابی به نام “درباره گردش افلاک آسمانی” نظریه قرار گیری خورشید در مرکز جهان و چرخش سیارات گوناگون به دور آن را به شکلی آشکار و واضح بیان نمود.

نظریه خورشید مرکزی برای اولین بار توسط نیکلاس کوپرنیک (Nikolaus Kopernikus) و در کتاب «درباره گردش افلاک آسمانی» مطرح شد. و آخر سخن این که آواتار در بسیاری ابعاد اولین ها را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است ولی شاید منحصر به فرد ترین ویژگی این فیلم این باشد که برای نخستین بار در دیالوگ قهرمانان ریز و درشت فیلم های هالیوودی واژه ی “شهادت ” به صراحت به کار رفته است.

سفینههای NFT یک پایگاه و یک وسیله نقلیه هستند که به شما امکان میدهند تا با قهرمانان خود از پهنه بزرگ کیهان عبور کنید. مزیت استفاده از نقشه برداری رادار با زهره این است که اشعه مایکروویو قادر به عبور از ابرهای ضخیم سیاره است ، در حالی که نور لازم برای عکاسی قادر به انجام چنین کاری نیست. یکی از اهداف اصلی این کاوشگر بررسی شرایط جوی و تحلیل ساختار ابرهای مشتری بود. زهره دومین سیاره منظومه شمسی است؛ اما شرایط جوی مناسبی برای استقبال انسان ندارد.

گرما و قدرت سامانه بی قنطورس این فرضیه نداشتن شرایط مساعد را تقویت میکند. سامانه و منظومه ای عظیم که اجرام آسمانی گوناگون و ستاره ای به نام خورشید را در بر می گیرد. پدیده ای خارق العاده و اعجاب انگیز که از آن تحت عنوان سامانه ی خورشیدی نیز نام برده می شود. سیاراتی که اگر چه از آن ها تحت عنوان سیاره های کوتوله نام برده می شود، اما عبارتند از سرس، اریس، پلوتو، ماکی ماکی و هائومیا. سیارات و جرم هایی آسمانی که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

اجرامی آسمانی که بر روی مدار هایی مستقیم و یا حتی غیر مستقیم در پیرامون آن در حال گردش می باشند. چیزی که زمین را از سیارات دیگر جدا و متمایز میکند، اقیانوسهای سطح آن است که ۷۰ درصد از سطح آن را پوشاندهاند. درصد بسیار زیادی از انسانها این شانس را ندارند که در طول دوران زندگی خود، به کره ماه سفر کنند. این فضاپیما پس از هشت ماه پس از اتمام سوختش در جو زهره سوخت و از بین رفت. ماموریت فضاپیمای مسنجر در سال 2015 و با برخورد این فضاپیما به سطح سیاره مذکور به پایان رسید.

• ۳۶۵ روز طول می کشد تا زمین یک دور به دور خورشید بچرخد که به آن یک سال می گوییم. مایکل رووت معتقد است بی­طرفی در علوم، یک آرمان دست­نیافتنی است که حتی ماکس وبر که پدر این نظریه شمرده می­شود نیز اعتقاد ندارد که علوم اجتماعی باید یا می­تواند غیر جانب­دارانه باشد (همان، ص6-5). اما کلیسا و مذهب که مخالف ثبت و باور این رویداد علمی و به طور کلی نظریه ارائه شده توسط کوپرنیک درباره منظومه شمسی و سیارات آن بودند، این کتاب را در لیست کتب ممنوعه قرار دادند.

این در حالی بود که در آن زمان گالیله با مخالفت بیش از پیش کلیسا رو به رو گشت و در پایان برای حفظ جان خود مجبور به تکذیب گفته خود شد. در سال 2018 یک گروه بلند پرواز از دانشمندان و مهندسان که در آغاز کار خود قرار داشتند، یک طرح مأموریت کامل نظری را ایجاد کردند که هزینه آن 1 میلیارد دلار است و از یک ترازبندی سیارهای که در دهه 2030 اتفاق میافتد استفاده میکند. در خیابان های باریک سرعت وزش باد در گوشه و کنار خیابان ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و گردبادهای محلی در میادین و محل های اتصال خیابان ها که جریان های مختلف هوا به هم می رسند، ایجاد می شوند.

او که در کنار ستارهشناسی به اسطورههای یونان باستان نیز علاقمند بود، پیشنهاد کرد نام این سیاره پلوتو گذاشته شود؛ نام الهه جهان مردگان که پیشتر در اساطیر یونان به نام هایدس نیز شناخته میشد. سپس این صدها تصویر به گونهای در کنار یکدیگر قرار داده میشوند که نور ضعیفشان با هم ترکیب گردد. منظومه شمسی سیاره های زیبا دارد که ناسا از این سیاره های و ستاره های بزرگ تصاویری زیبا و با کیفیت ارائه داده است با شناخت بیشتر و فوق پیشرفته می باشند هر کدام از این سیاره های آب و هوایی دارند .

این نمایش رنگی جذاب از دشت کالوریس توسط ناسا و به کمک فضاپیمای رباتیک مسنجر (Messenger) به ثبت رسید. در گام بعد، آنان دو بخش در آن سوی منظومه شمسی را که شاید نشانی از سیاره نهم داشته باشد، مورد جستجو قرار دادند. ماده ای فشرده که خود دلیلی محکم و قانع کننده برای رد فرضیه های به جای مانده از این امر که فضا خلأ ای بیش نمی باشد، است. فضاپیمای کاسینی (Cassini) در طول ماموریت پرافتخار خود توانست مجموعه شگفتانگیزی از تصاویر نزدیک به سیاره زحل را به ثبت برساند. کاوشگر ماژلان (Magellan) در اوایل دهه 90 میلادی از سیاره زهره بازدید کرد و توانست تصویری بینظیر را از قطب شمال این سیاره به ثبت برساند.

وى توانست در طول شب­ هاى دیگر زمانى که این سیاره به آرامى از میان ستارگان عبور مى کرد، سرنخ ها و اطلاعات بیشترى را به دست آورد. علاوه بر این ها لازم است بدانید که در فاصله ی موجود میان سیارات، خرده اجرام و اجسام آسمانی، ماده ای رقیق و متراکم وجود دارد که امروزه از آن تحت عنوان ماده میان سیاره ای نیز نام برده می شود. نام سیارههای گازی منظومه شمسی و مشخصات آنها در جدول زیر درج شده است. لذا گردش سیارات گازی به دور خورشید (حرکت انتقالی آنها) بیشتر طول میکشد.

نتیجتاً سالها در سیارات گازی طولانیترند، زیرا هرچه سیاره از خورشید دورتر باشد، گردش آن به دور خورشید بیشتر طول میکشد. رایس در ادامه افزود: «حتی اگر یکی از این اجرام کاندید واقعی باشد، میتواند به ما کمک کند تا از دینامیک خارج از منظومه شمسی و ویژگیهای احتمالی سیاره نهم سر در بیاوریم. مدارگرد وایکینگ 1 ناسا در سال 1976 این تصویر عجیب و غریب را از سطح مریخ به ثبت رساند و در پی آن، سر و صدای بسیاری را در میان عموم به راه انداخت. یکی از آنها ماموریت «Europa Clipper» ناسا و دیگری ماموریت «JUpiter ICy Moons Explorer» آژانس فضایی اروپاست.

در این مطلب سعی داریم به کمک تصاویر رسمی آژانس فضایی ناسا و ضمن سفر به سیارات منظومه شمسی ، شما را با سیارههای مختلف آن آشنا کنیم. هیچ نظر قطعی درباره سیاره نهم نداریم و باید روی دادهها تمرکز کنیم. چنین عبوری نخستین بار در 1693با دقت تمام رصد شد.چهار عبور بعدی به دقت مطالعه شدند.این عبور ها،به فاصله ی هشت سال از هم،تقریبا در هر 120 سال روی می دهد.آخرین عبور در 2012 بود.عبور آتی باید درسال 2117 روی دهد.

سیاره مشتری اقمار بسیاری را در مدار خود دارد و تا سال 2017 تعداد 69 قمر برای این سیاره شناخته شده است. این مجسمه نیز یکی از مصادیق بارز پدیده پاریدولیا است که در طی آن، ذهن انسان تمایل دارد که تصاویر مشاهده شده را به الگوهایی آشنا برای ذهن خود مشابه سازد. بنا به قول ناصرخسرو (481-394ه) در جریان قران 437 مردم بر بلندای تپه­ای گرد آمدند تا حاجت­ها و خواست­های خود را طلب کنند.

روزی بر اثر شیطنت دو پسربچه، موشکی از پایگاه فضایی به پرواز در آمده و به طور اتفاقی درون آب شهری میافتد و ماده درون آن باعث میشود که مردم شهر بعد از نوشیدن آب بسیار کوچک شوند. شیشه های گلØ®انه ، پرتوهای Ù¾رانرژی خورشید را به درون گلخانه راه می دهند. • در منظومه شمسی ۸ سیاره وجود دارد که به دور خورشید می چرخد. نپتون سردترین سیاره منظومه شمسی است. در واقع جالب است بدانید که منظور از منظومه شمسی، تمامی سیارات و ریز ذراتی می باشد که دور خورشید در حال گردش می باشند.

لازم است بدانید که اصلی ترین و مهم ترین گام در هنگام کشف منظومه شمسی و ثبت آن به زمانی باز می گردد که فلاسفه و دانشمندان به رد سنت ها و پذیرش منطق، مشاهدات و تحقیقات تصمیم گرفتند. در این سیاره تند باد و رعد و برق های زیادی در مقایسه با زمین رخ می دهد و سرعت آن ها به ۳۶۰ کیلومتر در ساعت می رسد. سرعتهای بسیار زیاد در زحل و در باد – تا 2000 کیلومتر در ساعت. این امر باعث افزایش سرعت باد تا 30٪ در گوشه های ساختمان می شود. علاوه بر این ها همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، منظومه شمسی علاوه بر سیارات از دیگر اجرام آسمانی، خرد سیارات، گاز ها، قمر ها، سیارک ها، ستاره های دنباله دار، شهاب سنگ ها، شهاب ها و شهاب وار ها نیز تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید