منظومه شمسی – تمیم خبر

۳۶۰۰ سال طول میکشد تا نیبیرو مدار خود را یک دور کامل کند و آخرین باری که از خورشید گذشته است، حدود ۱۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوده است. طبق ترجمه زکریا سیتچین از متون کتیبههای سومری، حدود ۴۵۰۰۰۰ سال پیش شرایط جوی سیارهای دارای تمدن هوشمند بهنام نیبیرو دچار مشکل میشود. اگر بگوییم که نزدیک شدن نیبیرو به زمین دچار این تغییرات جدی در زمین میشود، شاید عکس این قضیه هم صادق باشد.

یک نیروی جاذبه قوی که این دو سیاره غول پیکر را دچار آشفتگی میکند و باعث ایجاد بی نظمیهایی در مدارهای آنها میشود. حلقه های تشکیل شده از گرد و غبار، سنگ و تکه های یخ نیز دور همه این سیاره های غول آسا را محاصره کرده. مشتری همچنین تعدادی حلقه به دور خود دارد. او در سال ۱۶۱۰ به این موضوع پی برد و در آغاز بر این باور بود که این حلقه از جنس جامد میباشد. اکنون خاویر بارال فرانسوی مجموعهای از این تصاویر را در کتاب خود موسوم به «این مریخ است» منتشر کرده که به عنوان یک اطلس از سیاره قرمز طراحی شده است.

اما اکنون محققان دانشگاه آریزونا ادعا می کنند تصاویر واضح و مادون قرمزی که تلسکوپ هابل از این سیاره ثبت کرده، در حقیقت یک برخورد کهکشانی است. جرم این سیاره حداقل به اندازه پلوتون است. اورانوس و ناهید نمونه بهتری از این پدیده نشان می دهند: اگرچه اورانوس تقریبا ۱۷٫۸ برابر جرم ناهید می باشد ولی قطر ۴٫۲ برابر بزرگتر آن باعث منفی شدن قطر می شود. هارینگتن، پس از توفیق در محاسباتش، الگوی تازهای را ارائه داد: الگوی کرهای چهار برابر جرم زمین که در فاصلهای حدود ۲٫۵ برابر پلوتو، به دور خورشید میچرخد. سرانجام در حدود 5 بیلیون سال پیش هسته ی آن به قدری گرم شد که گداخت ئیدروژن به هلیوم در آن آغاز گردید و خورشید با قدرت تمام به گسیل تابش و باد خورشیدی پرداخت.

حدود یک میلیارد سال پیش، گدازههای آتشفشانی بهسرعت بستر گودالهای شهابسنگی پراکنده در سطح عطارد را پر کردند. محققان این تصاویر را با جزئیات بیشتر بررسی کردند و متوجه شدند آنچه در عکس ها نشان داده شده در حقیقت فرایند پس از برخورد دو جسم آسمانی با عرض ۱۲۵ مایل است که به یکدیگر برخورد می کنند. پایگاه اینترنتی «گلوبال نیوز» به نقل از پروفسور جاستین کرپ، یکی از اعضای گروه کشف KELT-4Ab، میگوید: «ما به دنبال یافتن این نکته هستیم که چگونه سیارهها در مکان نهایی درون مدار چرخش به دور ستارگان قرار میگیرند.

كشف پرتوهاى ايكس كه به وسيله رنتيگن عملى شد سرآغاز فعاليت هاى دانشمندانى مانند تامسون، بور، رادرفورد، مارى كورى، پيركورى، باركلا و بسيارى ديگر شد به طورى كه نه فقط چگونگى توليد، تابش و اثرهاى پرتو ايكس و گاما و نور شناخته شد بلكه خود اشعه ايكس يكى از ابزارهاى شناخت درون ماده شد و انسان را با جهان بى نهايت كوچك ها آشنا كرد و انرژى عظيم اتمى را در اختيار بشر قرار داد. پرتوهاى ايكس قدرت نفوذ و عبور بسيار زياد دارند. در اولین میلیون سنگ صخره ، قدرت مشتری بولا 104 برابر بیشتر است. نپتون بر اساس محاسبات ریاضیدانانی به نامهای جان کاچ آدامز و اوربین لوویه کشف شده بود تا توضیحی بر اختلافات موجود میان مدار محاسبه شده و رصد شده سیارات اورانوس، زهره و مشتری باشد.

تا اواسط دهه ۹۰ دانشمندان بر این عقیده بودند که سیارههای بزرگ گازی را تنها میتوان در فاصلهای بسیار دور از مدار ستارهای که به دور آن می چرخند یافت، مانند سیاره مشتری که در منظومه شمسی وجود دارد. حضور آنوناکی بر زمین و آثار و دخالتهای آنها در این سیاره غیر قابل چشم پوشی است. طرفداران نیبیرو بر این عقیده هستند که تلسکوپ ایراس در حقیقت سیاره سرگردان را رصد کرده است. جهت چرخش این طوفان گردبادی بر خلاف جهت عقربههای ساعت و بازهی گردش آن ۶ روزه است.

آنوناکی گروهی از ساکنین این سیاره بودند که برای استخراج طلا بر روی زمین فرود آمدند. اگر جه این مکان دارای برتریهای زیادی است، اما این فقط قسمتی از جواب این سوال است. کتیبهها اشارهای به این گروه از کاتبان دارد، اما ما دقیقاً نمیدانیم که آنها که بودند، چه کار کردند و چگونه آموزش دیدهاند. او که درخصوص سیاره X تردیدهایی را مطرح کرده بود، در پاسخ به این نظریه جنجالی گفت: بینظمیهایی که در دنبالهدار هالی وجود دارد، تصادفی است و بهراحتی میتوان گفت که تنها خطاهای رصدی هستند و نه چیز دیگر. زمین تنها سیاره شناخته شدهای است که امروزه زندگی در آن وجود دارد و آب مایع در سطح آن یافت میشود.

گوشواره ها انواع مختلفی دارند که یکی از مدل های پرطرفدار آن گوشواره طلا آویزی می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و از گذشته جزو مدل های پرطرفدار است. سیاره زهره به دلیل وجود برخی شواهد مبتنی بر حیات در آن همواره مورد توجه دانشمندان بوده و سازمانهای فضایی میکوشند با استفاده از ماهوارهها و امکانات تحقیقاتی موجود روی زمین شرایط این سیاره را به دقیقترین شکل ممکن بررسی کنند.

آیاسپورت- تصویری که از طلای متقدرانه در ذهن این نسل از علاقهمندان به کشتی نقش بسته، تا قبل از جدالهای روز گذشته مسابقات جهانی پاریس، به حمید سوریان و امید نوروزی مربوط بود. حسن، طلسم 4 ساله طلای کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی را باطل کرد و از آن مهمتر، طلسم 19 ساله طلا در 86 کیلوگرم را به نابودی کشاند. با سقوط قطرهها روی هیدروژن کم تراکم، گرما آزاد میشود. اریس در آغاز به عنوان سیاره دهم شناسانده شد ولی پس از آن انجمن جهانی اخترشناسی (IAU)این نام را از برداشت و هماکنون همانند پلوتون یک سیاره کوتوله شمرده میشود.

برای این منظور به مداد رنگی و یک تکه کاغذ نیاز داریم. این سفینه، کاوشگری به نام هایگنس (Huygens) را با خود، به منظور فرود آمدن در سطح تیتان، حمل می کرد. با این حال، برای صدها سال کاتبان، سوابق دقیقی از وقایع طبیعی بر روی زمین و آسمان به منظور پیش بینی آینده ثبت کردهاند. اجرام بزرگتر از این اندازه به مراتب نادرترند اما نحوه توزیع آنها در فضا می تواند منشا آنها را آشکار سازد. اما کشف جدید این فرضیه را به کلی تغییر داد».

این سیاره مدتی پس از رصد شدن، ناپدید شد. در پی این اتفاق مگنتوسفر سیاره زمین نیز ناپدید میشد و به باد خورشیدی اجازه میداد که جو را به طور کامل از بین ببرد. این کهکشان 10 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد. دو دیدگاه دربارهٔ ساختار درونی سیارهٔ زهره وجود دارد. سیارات عطارد و زهره فاقد قمر هستند. عدهای هم میخواستند سیارهای فرضی و نزدیکتر از سیاره عطارد نسبت به خورشید را کشف کنند. حال چون عطارد و زهره قمر ندارند به سراغ زمين خودمان ميرويم.

موضوع : مطالب عمومی 30/9/1390 – 21:12:11 نظرات لینک ثابت چند واقعيت جالب در مورد سياره زمين sayare 1. صفحات هموار زميني، اين سياره را محل مناسبي ساخته زمين يگانه سياره داراي صفحه هموار در منظومه شمسي است. به گزارش آنا به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان سیستم «سهستارهای» را کشف کردهاند که ۶۸۵ سال نوری از زمین فاصله دارد و نکته عجیب و غیرمعمول در مورد آن وجود سیارهای با مدار گردشی پایدار در مدار آن است. به گزارش یونایتد پرس اینترنشنال، دانشمندان تاکنون هزاران سیاره فراخورشیدی را کشف کردهاند که بیشتر آنان دو ستاره داشتند.

به گزارش تسنیم، محققان دانشگاه میسون جدیدا سیاره ای کشف کرده اند که ۵۸ بار از زمین سبکتر است و خارج از منظومه شمسی (Solar System) قرار دارد. در واقع این فکر که فضا یک خلأ کامله، غلطه و مواد محیط میانسیاره ای تو فضا وجود داره. بنابر اطلاعاتی که این کاوشگر به زمین مخابره میکند، پژوهشگران درمییابند که سطح این سیاره پوشیده از مایع بیرنگ و بیبویی است که در فشار و دمای عادی به سختی میتوان آن را از آب تشخیص داد. در آن سوي حلقهي F دو حلقهي بسیار باریک ديگر به نام هاي G و E وجود دارند.

در دایره لغات زندگی او، چیزی به نام شکست وجود ندارد. برخی هنوز هم تمام سعی خود را بهکار میاندازند تا سیارهای بزرگ را در مرزهای نهایی منظومه خورشیدی بیابند. برخی بر این باورند که آنوناکی های نیبیرو بهزودی مجدداٌ به زمین باز میگردند. بعضیها میگویند منشأ برخی از عقاید دینهای امروزی به نحوی از آنجا نشات میگیرد. گروه دوم آلمانیها که به اصفهان رفته بودند، با هوای ابری روبهرو شدند. لوویه، برای پیش بینی وجود وضعیت قرارگیری و موقعیت نپتون، بررسیها و محاسبات خود را بر مبنای انحرافاتی که حرکت اورانوس را مختل میکردند و در آن زمان توضیحی برای آنها نیافته بودند، پایه گذاری کرد.

این ماهواره شناسایی ناسا از زمان ورود خود به سیاره مریخ در سال 2006 به همراه تلسکوپ HiRISE خود به نقشهبرداری از سطح مریخ پرداخته است. در این فیلم کوتاه دو شمارنده وجود دارد که یکی سال و دیگری تعداد سیارههای فراخورشیدی کشف شده را نشان میدهد. در بازی تنها یک سلاح دارید با تیرهای بی نهایت که در بخش های مختلف قابل ارتقا دادن است و می توانید المان هایی مانند میزان آسیب سلاح و تعداد خشاب و …

دیدگاهتان را بنویسید