مقاله ای کامل در مورد منظومه شمسی

به منظور بررسی های نهایی تجهیزات اپتیکی فضاپیمای افق های نو ، دانشمندان شبیه سازی را ترتیب دادند و در این شبیه سازی فضاپیما به جستجوی اجرام کمربند کویپر پرداخت. در فاصله ای بیش از 4.2 میلیارد کیلومتر از فضاپیمای افق های نو سیاره کوتوله پلوتون همچون نقطه ای کم سو در زمینه ستارگان می درخشد.یکی از قابلیت های این فضاپیما جستجو و دنبال کردن دور برد اجرام می باشد.بدین ترتیب دانشمندان قادر خواهند بود در وهله نخست به بررسی سیاره کوتوله پلوتون در میدان دیدی به پهنای 2500 کیلو متر و سایر اجرام کمربند کویپر به پهنای 50 کیلومتر بپردازند.

سرانجام فضاپیمای افق های نو در ادامه ماموریت خود توانست نخستین تصویر از سیاره کوتوله پلوتون را به زمین ارسال کند.در طی 10 سال آینده هنگامی که افق های نو به نزدیک ترین فاصله از پلوتون می رسد ،انقلابی در دانش ما پیرامون این سیاره کوتوله به وقوع خواهد پیوست.این نما که توسط تصویر بردار دور برد اکتشافی LORRI در تاریخ 21 تا 24 سپتامبر سال جاری به هنگام بررسی تجهیزات اپتیکی افق های نو در چند فریم ثبت شده بود، پس از ذخیره موقت در حافظه دستگاه در تبادل داده ای، از سوی فضاپیما به زمین ارسال شد. گروه ۷ نفره ای از اخترشناسان، دانشمندان علوم سیاره ای و پژوهشگران تاریخ نجوم معاصر از حدود ۲ سال به انتخاب IAU دعوت شدند تا این مسئله را حل کنند.

پژوهشگران آزمایشگاه شتاب دهنده ملی SLAC آمریکا با مطالعه اورانوس توسط اشعه ایکس و لیزر در سال ۲۰۱۷ سطح جامد این سیاره را اثبات کردند. 65,000 در سال 2020. فضانوردان GS-12 تا حدود 75,000 دلار افزایش می یابند. فضانوردان GS-13 بیش از 85,000 دلار درآمد دارند. 4 میلیارد سال پیش، ماه کمی نزدیکتر بود و چرخش زمین سریعتر بود – یک روز روی زمین فقط بیش از 18 ساعت. این سیاره درخØ´ان بیش از هر سیاره دیگر ، به زمین نزدیک می شود و در نزدیÚ©ترین نقطه به 42 میلیون Ú©یلومتری ما می رسد. متان ماده اصلی شیمیایی در طبیعت و سوخت مناسب برای گرما و پخت و پز در زمین می باشد.

این به این دلیل است که فضا-زمان مسطح نیست – منحنی است و می تواند توسط ماده و انرژی منحرف شود. مسائلی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی بسیار اهمیت دارد، ولی در نظام تربیت جدید اصلاً مهم نیست. این ستاره چندان نورانی نیست و حجم کم و دمای پایینی دارد، اما نکته مهم این است که سه سیاره از هفت سیاره تازه کشف شده در فاصله ای از این ستاره قرار دارند که امکان حیات را فراهم می کند.

شکی نیست که کلیترین دانستههای نظری پزشکی به ویژه از راه ترجمه آثار دانشمندان یونانی و از همه مهمتر بقراط و جالینوس به دست مسلمانان رسید. هنوز مشخص نیست که پلوتون چطور شکل گرفته، اتمسفر آن از چه چیزی تشکیل شده، میدان مغناطیسی یا اقیانوس زیرسطحی دارد یا خیر. از نظر فیزیکی هماتیت یا حدید دارای رنگ خاکه قرمز خونی و فرم شکستگی نامنظم و صدفی شکل یا رشته ای (نوک تیز) و بدون کلیواژ می باشد. یک کارشناس نجوم در گفتگو با یورونیوز در مورد کشف آب در جو «کی ۲-۱۸ بی» ضمن تاکید بر اهمیت کشف دانشمندان تاکید کرد که هرچند فاصله این سیاره با زمین ممکن است به نظر افراد عادی زیاد بیاید اما در عمل این سیاره فراخورشیدی فاصله زیادی با زمین ندارد.

باید به روش غیر مستقیم این جرم زمین را اندازه گرفت چون نمیتوان آن را روی ترازو گذاشت. مریخ کوچک است ، جرم زمین فقط یک دهم است و قطر آن تقریبا نیمی است. و برای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی، این بدان معناست که آنها به آن می رسند سن کمی کمتر از مردم روی زمین است. 8. او مردم را به سختی معاش دچار كرد. مردم گفته اند فضا بویی شبیه دارد فلز داغ و گوشت برشته شده.

در 500 سال بعدی و آینده پادآرمان شهری انسان ها به دو گروه متفقین جهانی و متسقلین تقسیم شده و سرانجام به فضا راه یافته و آن را به استثمار درآورده اند. از آنجا که هر دو سیاره در یک مسیر بیضوی به دور خورشید حرکت میکنند فاصله مشتری از زمین دائما در حال تغییر است. فاصله نپتون از خورشید 30 برابر فاصله زمین از خورشید می باشد. برای مدت کوتاهی در ۲۰۰۶، اخترشناسان گمان میکردند که یک منظومه دوتایی از این اجسام به نام اُف ۱۶۲۲۲۵-۲۴۰۵۱۵ را یافتهاند اما تحلیلهای جدیدتر نشان داده که جرم این اجسام بیشتر از ۱۳ برابر جرم مشتری است و در نتیجه یک جفت کوتوله قهوهای هستند.

سردترین سیاره منظومه شمسی ما به ثبت رسیده است اورانوس که به خورشید نزدیکتر است و “فقط” حدود 20 برابر دورتر از خورشید از زمین است. اما رفتن به این شبه بهشت، هزینه خود را برای گردشگران زمینی دارد: نیروی گرانشی آن در حدود یک چهارم (25درصد) قویتر از زمین است. به تازگی پیشنهاد شدهاست خلأ کوانتومی شامل دو قطبیهای گرانشی مجازی است و این فرضیه را میتوان در منظومهٔ خورشیدی مورد آزمایش قرار داد. در این اثر، در جایگاه فردی که راهبردی مینگرد، نوشتارم را از دوره دانشجویی و دانشآموزی با توصیف مراحل دانشآموختگیِ ابتداییام و نیز مکانهایی که در آنها زیستهام که هفت کشور گوناگون را شامل میشود، آغاز کردهام.

در کل، ترکیبات جو این سیاره به مانند سایر سیارات غول پیکر گازی شامل ۸۰ تا ۸۵ درصد هیدروژن و ۱۵ تا ۱۹ درصد هلیوم است. سیارات منعکس کننده نور خورشید هستند که نسبتاً نزدیک به زمین است در حالی که ستارگان از خود نور ساطع میکنند. امروز آمریکا به کشوری بدل شد که از تمام سیارات بازدید کرده است. از ماه تا به ماهی ؛ تمام دنیا. آیا این اولین باری است که بقایای یک موشک به ماه برخورد میکند؟ آیا در فضا کندتر پیر می شویم؟ آیا افراد در فضا پیر می شوند؟ به همین ترتیب، 1 ساعت در فضا چقدر است؟

فضاپیمای افق های نو(New Horizons) ناسا، تصویری حرارتی از یکی از این رودخانههای آتشین را در سال ۲۰۰۷ ، در حین سفر خود به سمت پلوتو و هنگام عبور از کنار مشتری، ثبت کرده است. اندی چنگ از آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه هاپکینز در این باره می گوید:افق های نو و تصویر بردار LORRI تا کنون تمامی مراحل ماموریت فضایی خود را بدون کوچک ترین نقصی پشت سر نهاده اند. تصویر بردار دور برد اکتشافی LORRI توسط آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز به منظور تهیه تصاویری با وضوح بسیار بالا از اجرام دور دست، طراحی و ساخته شده است.

پس از این که تصویر بردار LORRI در مکان پیش بینی شده پلوتن، جرمی را نمایان ساخت که با سرعت خاصی در امتداد صورت فلکى قوس(کماندار) حرکت می کند، متخصصین این پروژه به زودی دریافتند که سیاره پلوتون در میدان دید آنها قرار گرفته است. تصاویر گرفته شده توسط LORRI در 21 و 24 سپتامبر ،مهر تاییدی بر وجود پلوتن در این منطقه از فضا بود و احتمال وجود هرگونه پرتو کیهانی نیز به صفر رسید.برای اطمینان بیشتر جرمی که در مسیر پلوتون، حرکت می کرد دارای قدر 14 بود و این درست مانند قدری بود که از سیاره کوتوله پلوتون انتظار می رفت.

بریتین دالتون نقش فرزند وسط و ترینیتی بلیس نیز نقش کوچکترین فرزند که تنها دختر خانواده است را برعهده دارد. سه نوع اصلی کهکشان وجود دارد. در متون عجایب­نامه­ای این دوره علاوه بر اطلاعات جغرافیایی، مطالب دیگری چون توصیف و طبقه­بندی دانش­های رایج، باورها، آداب و رسوم، افسانه­ها و اساطیر اقوام مختلف نیز وجود دارد. بود محتوای خصوصی ذهنش را چنانکه برای دیگران نیز قابلِ فهم باشد، نمایان سازد. دولت امارات قصد دارد برنامه گردشگری فضایی ریچارد برانسون با استفاده از SpaceShip۲ از پایگاه فضانوردی امارات نیز محقق شود. اگر Charles Bolden رئیس آژانس فضایی آمریکایی هنوز میتواند پلوتون را سیاره بداند، پس بقیه هم میتوانند.

دانشمندان هنوز نمی دانند که چرا همه ذرات غبار به شکل یکنواخت در این حلقه پخش نشده است. همه این حلقه ها بسیار کدرتر از حلقه های زحلند. الن استرن مدیر ارشد ماموریت فضاپیمای افق های نو از موسسه تحقیقاتی ستوست در این باره می گوید:در حقیقت پیدا کردن جرم کم سویی همچون پلوتون در میان شمار زیادی از ستارگان پس زمینه، همانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه بود.کلاید تامبا باید به خود می بالید، چرا که تیم LORRI با بهره گیری از روشی مشابه به جستجوی پلوتون پرداخت. از آنجا که تصویر بردار LORRI به تهیه عکس های دیجیتال می پردازد،مواردی مانند آشفتگی های جوی و یا پرتو های کیهانی در تحقیقات خللی ایجاد نمی کنند ، اما تامبا در زمان خود ناچار بود به اصلاح تصاویر موجود بپردازد.

ما باید تا سال 2015 -زمانی که فضاپیمای افق های نو به نزدیک ترین فاصله به پلوتون می رسد- صبر کنیم، در این هنگام تصویربردار LORRI تصاویری دقیق و بی نظیر از این سیاره کوتوله به زمین ارسال خواهد نمود.علاوه بر این در مسیر فضاپیمای افق های نو در ژانویه و فوریه سال 2007 میلادی به بررسی و مشاهده سیاره مشتری خواهیم پرداخت و پس از گذر از کنار این سیاره فاز جدیدی از ماموریت افق های نو ،با جمع آوری داده هایی بسیار ارزشمند از سیاره کوتوله پلوتون آغاز می گردد.

بسیاری از سفینههای فضایی که سعی داشتند در سطح زهره فرود آیند در اثر تراکم جو و گرمای زیاد آن نابود شدهاند، ولی سرانجام در 1975 میلادی (1354شمسی) دو سفینه روسی ، که شبیه به دستگاههای اکتشاف اعماق دریا بودند، نخستین عکسها را با موفقیت از سطح آن به زمین مخابره کردند. یک تیم از بهترین فضانوردان تعلیم دیده شامل، فرمانده مارینا بارنت، دیوید کیم زیست شناس، پکتر زوئی لونسون پزشک برای ماموریت علمی دو ساله به مریخ اعزام میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید