مختصر آشنایی با منظومه شمسی

این طرحها بر خلاف طرحهای محاسباتی بابلیها بیشتر بر پایه هندسه بنا شده بودند در نهایت نظریات بابلیها در سایه جامعیت و پیچیدگی این نظریات قرار گرفتند. هنگامی که باد عمود بر یک ردیف از ساختمان می وزد ، سمت باد در معرض وزش شدید باد قرار می گیرد ، در حالی که طرف کم فشار در سایه ای به اصطلاح آیرودینامیکی قرار دارد. این پدیده ها همه با رطوبت زیاد هوا و وجود مقادیر زیادی از آلودگی هوا به عنوان هسته های متراکم مورد علاقه قرار می گیرند.علاوه بر این، تشکیل ابر با همرفت افزایش می یابد که در شهر به دلیل اثر جزیره گرمایی شهری شدت بیشتری دارد و به دلیل کم بودن سرعت باد در شهر، مه ایجاد می شود.

در این شهرها از ژانویه تا مارس شرایط آب و هوایی مشابه: درجه حرارت از ۳ تا ۹ درجه و رطوبت کم وجود داشته است. اما پس از آنکه شواهد ریاضی از وجود یک سیاره دیگر در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۶ فاش شد، ستاره شناسان در حال شکار سیاره احتمالی دیگری در منظومه شمسی ما به عنوان سیاره نهم هستند. یکی دیگر از اجسام عجیب بر روی سیاره مریخ که به دونات ژلهای معروف است، در یک تصویر وجود داشته و در تصویر بعدی وجود ندارد! وجود ساختمانهای مرتفع و پرجمعیت در شهرها سرعت و جهت باد غالب را تغییر می دهد.

وزش باد به شهر تغییر جهت می دهد. به این ترتیب نظریه دو برابر شدن اقمار درست به نظر می رسید. بر اساس پژوهشهای گوناگون میتوان گفت که گرم شدن هوا باعث افزایش خشونت و قتل و پرخاشگری میشود. در سال 1399 این گونه ویروس را مقیاسی برای نمایش مقاومت سیستم و توانایی آن برای تغییر و تعریف آن بر اساس سرعتی که ویروس کرونا 19 که حالت تعادل خارج شده و باعث منحل شدن بخش های مهم زندگی شهروندان در مناطق شهری و روستایی شده است و سیستم زندگی بشر و آلودگی تنفس محیط و استفاده از ماسک و تجهزیات بهداشتی که موارد بیشتر اشاره رعایت بهداشت فردی و فاصله گزاری اجتماعی به شرح زیر می باشد .

مناطق شهری در طول روز بسیار سریعتر از مناطق غیرشهری گرم می شوند. دانشمندانی که به شکل تخصصی بر روی سیارات به مطالعه می پردازند معتقدند که احتمالاٌ وجود آبشارها در گذشته های دور، باعث شکل گیری نواحی صخره ای و سراشیبی هایی اینچنینی در ناحیه Echus Chasma مریخ شده اند.(تصویر روبرو) مریخ دارای تعداد بسیاری از اینگونه چشم اندازها و مناظر خشک شده می باشد که تصور می شود به علت عبور جریانات شدید و فوران آب در گذشته های بسیار دور به وجود آمده اند.

سیاره ما در فاصله 150 میلیون کیلومتری خورشید قرار دارد و این به ما اجازه می دهد تا در سطح آن دمایی مناسب برای وجود آب به صورت مایع و در نتیجه برای ظهور حیات ایجاد کنیم. سياره مريخ دو قمر کوچک دارد که هر دوی آنها در سال 1877 توسط ستاره شناس آمريکايی آساف هال (Asaph Hall) کشف شدند. ونيز خطوط جذبي هيدروژن مولكولي را در سطح اين سياره نشان می دهد.سطح نپتون را تعدادي خطوط سفيد رنگ قطع ميكند كه مربوط به سیستم های طوفاني روي سطح آن است. گاهی اوقات طوفانهای سفید رنگ شدید لایههای ابری را متلاطم میکنند.

عملکرد این پدیدهها می تواند« ساعتها» تداوم داشته با برخی از صاحبنظران ، محدوده تأثیر پدیدههای جوی و اقلیمی را به واحدهای مستقل و مشخص (بزرگاقلیم، متوسطاقلیم، ریزاقلیم و اقلیم محلی) تقسیم میکنند. در این عنوان که در فهرست دانلود بازی های بقایی برای اندروید امروزمان قرار گرفته است با محیطی رایگان و منبع باز (Open source) روبرو خواهید شد که در آن میلیونها نفر شرکت میکنند. تلفیق و آمیزهای از این عناصر را که معرف یک حالت فیزیکی است مانند گرما، بارش و ابرناکی نیز یک عنصر اقلیمی در نظر میگیرند.

قدرت امواج تحت تاثیر میدان مغناطیسی سیاره در یک الگوی ۹ ساعت و ۵۶ دقیقهای که تکرار می گردد تغییر می كند زیرا سرچشمه میدان مغناطیسی هسته سیاره میباشد. از نظر فاصله، اورانوس هفتمین سیاره از خورشید محسوب می شود اما دارای سردترین اتمسفر با دمای منفی ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۶.۷ درجه سلسیوس) است. سردترین سیاره – دمای سطح آن -224 درجه است. شهرها در مکانهای مختلف جغرافیایی یافت می شوند و شرایط محلی به این معنی است که آب و هوای همه شهرها متفاوت است. نسخه اول این بازی دنیای بزرگی است از شخصیت ها و اسلحه های متعدد که هر گیمر مشکل پسندی را مجذوب خود می کند.

بخشی از آن به سمت بالا حرکت می کند و بقیه به دور ساختمان می چرخد. آنها همچنین اجازه می دهند الگوهای گردش هوا محلی. این بادهای محلی در فواصل بسیار کمتری نسبت به آنچه که در اثر الگوهای گردش هوا و اختلاف فشار هوا بر روی قاره ها ایجاد می شود، رخ می دهند. پوشش اصلی و طبیعی زمین ممکن است در چمنزارها یا پارک ها حفظ شود، اما معمولاً فقط قسمت کوچکی از منطقه شهر را اشغال می کند.سطح شهر اغلب شخصیتی بسیار پیچیده دارد که متشکل از موزاییکی از مواد مختلف سطحی است.علاوه بر این، هندسه سه بعدی شهرها تمایل به تابش تابش در نزدیکی سطح دارد و بنابراین کاهش افت تابش موج طولانی مشاهده می شود.

بنابراین ، تابش خورشید کمتر به زمین می رسد.با توجه به آلودگی محیط توسط خود انسان خواهد بودکه تولید گازهای سمی و تعطیلی کارخانه ها و فعالیت انساها در تولید زباله کمتر و اهمیت دادن به بهداشت فردی و مسائل روابط اجتماعی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی .. که شیوع ویروس( COVID-19) و آلودگی محیط ادارات و مکان های عمومی در شهرها و محیط مختلف می باشد .آلودگی هوای شهری متشکل از گازها و ذرات جامد ساطع شده توسط صنعت ، حمل و نقل ، سیستم های گرمایشی و غیره است. بنابر تحقیقات دانشمندان دانشگاه مریلند آمریکا میزان شیوع نوع جدید ویروس کرونا در مناطق واقع در بین عرضهای جغرافیایی شمالی 30 و 50 درجه بیشتر است.

آنها نقشه ارتباط کووید ـ ۱۹ با آب و هوا در مناطق مختلف جهان را تدوین کرده و در آن شرایط آب و هوایی هشت شهر دچار شیوع گسترده COVID-19، را با ۴۲ شهر دارای پائین ترین سطح شیوع این بیماری همه گیر مقایسه کردند. بعلاوه ، وجود کارخانه ها یا نیروگاه های عظیم الجثه ممکن است با ایجاد آلاینده های هوا، گرما و مقدار زیادی بخار آب از برج های خنک کننده به هوا، بر آب و هوای شهری تأثیر بگذارد.میزان آب تحویل داده شده به یک شهر در درجه اول به منطقه آب و هوایی آن بستگی دارد، اما وجود یک شهر می تواند میزان طبیعی باران را در مقایسه با مناطق غیرشهری اطراف 20 تا 30 درصد افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید