لیستی از قویترین و بزرگترین آتشفشان ها در دنیا – تکراتو

پس از یورش آمریکا به افغانستان در سال ۱۳۸۰ و فروپاشی طالبان، با روی کار آمدن دولت انتقالی وضعیت تحصیل اندکاندک رو به بهبودی میرود، ولی با این وجود هنوز بیش از ۶۰٪ مردم افغانستان از سواد خواندن و نوشتن بیبهرهاند. پس از سرنگونی طالبان، سینما به پیشرفتهایی نایل آمد و آثار خوبی هم ارائه شد. توریست های بسیاری در طول تابستان و زمستان به این ناحیه رفت و آمد می کنند. تلویزیون اما در پایان حکومت سردار داوود در سال ۱۳۵۷ به میان آمد. در دورهٔ قدرت طالبان دختران خانهنشین شده و اجازهٔ تحصیل از آنها گرفته شد.

در دوران طالبان تلویزیون، وسائل فیلمبرداری، ماهوارهها، سینماها، موسیقی، تئاتر و دیگر وسائل ارتباط جمعی و رسانههای صوتی و تصویری، همه و همه منع اعلام و تحریم گردیده بود. در این سفر دلچسب ایران هتل آنلاین همراه شما است و می توانید هتل مورد نظر خود را از بین هتل های شیراز به صورت آنلاین رزو نمایید و با اقامت در هتل بزرگ شیراز پایتخت فرهنگی ایران را از بالا نظاره کنید و یا با اقامت در هتل ستارگان روز های خاطره انگیزی را برای خود و عزیزانتان بسازید.

شما می توانید هنگام سفر به شهرراز با یک تیر دونشان بزنید و ضمن لذت بردن از جاذبه های شیراز روزهای با نشاطی را نیز در سپیدان که فاصله چندکیلومتری با شیراز دارد را بگذرانید. نام کوه دیگری که در مجاورت قله بلند برم قرار دارد، کوه “قلاگرد” با ارتفاع 3650متر می باشد که در ساختن منظره ای منحصر به فرد سهیم می باشد. یکی دیگر از مشخصه های کوه برم وجود شیب ها و دره های کوچک است که به دریاچه برم فیروز ختم می شود و هم چنین چشمه های متعددی که در این کوه قرار دارد این محیط را تبدیل به یکی از زیباترین مناطق گردشگری شهرستان سپپیدان کرده است.

حمام تاریخی مران متعلق به دوره قاجاریه است و در حال حاضر مردم روستا از آن استفاده می کنند . دراین حوزه آبى هم استفاده از آب دریاهاى آن به تناسب نیازهاى محیطى محدود بوده و این آبها بدون استفاده پس از طى مسافت نسبتاً طولانى درخاک افغانستان، واردکشور ایران شده ومناطق وسیعى را در استانهاى سیستان و بلوچستان وخراسان آنکشورآبیارى مینمایند. البرز شرقی دارای کوههای مرتفعی چون چهل تن، گوگلی، آسمانلو، سفیدکوه، برفکه، میان تیغ، شاهوار، چل چلی، گاوکشان، گردکوه، قلعه شاه دژ، زیلان، آب شرف، گچ چال و کوههای دیگر است که مرتفعترین آنها قله شاهوار با ارتفاع ۳۹۴۵ متر محسوب میشود که در ۲۵ کیلومتری شمال غربی شاهرود قرار دارد.

این کوههای رنگین کمانی در لبه غربی فلات چیلکوتین واقع شده است، از جنوب به رشته کوههای ساحل اقیانوس آرام و از شمال با رشته کوههای کیتیمات همسایه است. اگر در فکر پیدا کردن منطقه ای برای کوهنوردی می باشید ما کوه پیمایی در این مکان را به شما پیشنهاد می دهیم زیرا کوهنوردی در این منطقه لذت دوچندانی را به شما خواهد داد، تصورش را بکنید زمانی که قدم بر روی دامنه کوه می گذارید بوی دلنشین گل ها و سبزه ها شما را مدهوش خواهد کرد و یا نظاره منظره ای که حاصل انعکاس علفزار ها در ابی دریاچه است شما را به خیال و رویا خواهد کشاند، اما این پایان ماجرا نیست، زمانی که به قله کوه صعود می کنید انجاست که با مشاهده دشت ها و دریاچه پرآب از آن ارتفاع، تازگی و سبکی وجودتان را در بر می گیرد و طراوت را به بند بند وجودتان هدیه می دهد.

س: انسان ذاتاً موجود عاشقی است، نظر شما در مورد عشق چیست؟ تصویر به دست آمده در این مطالعه یک کشتی بزرگ سنگ شده در زیر خاک را تصویر میکند که محققان باور دارند یک کشتی ساخته دست انسان است و همانطور که در کتاب مقدس گفته شده در سه طبقه ساخته شده است. بوده، چه هیر به معنی آتش مقدس باشد و چون بلخ سرزمین آتش مقدس و جایگاه هیربدان و موبدان بوده است، کلمه هیربرز با”البرز” همخوانی و تطابق می یابد.

بسیاری از بومیان منطقه هنوز هم منطقه کوهستانی وینیکونکا را مقدس میدانند. برخی از آثار وی با نام مستعار بهروز امین نیز منتشر شدهاند.سیف کتب و مقالات بسیاری در زمینهٔ اقتصاد، سیاست و تاریخ مشروطه به رشتهٔ تحریر درآورده یاترجمه کرده است. ترکیب و چینش رنگهایی، چون قرمز، سبز، نارنجی و زرد در کنار هم، قابی شگفتانگیز و هنرمندانه را خلق کرده است که هر بینندهای را از چشم بر هم گذاشتن وا میدارد. کوههای آبنبات رنگی – با نوارهای موجدار آبی، سرخابی، زرد قناری و نارنجی خونی – مانند صحنه عجیب داستانهای تخیلی به نظر میرسد. این قلههای چند رنگ، یکی از جاذبههای گردشگری محلی است که به کوههای رنگین کمان معروف است.

آلاداغ لار، نام کوههای رنگین کمانی در ایران است. نام آلاداغ از ترکیب آلا به معنی رنگارنگ و داغ به معنای کوه در زبان ترکی شکل گرفته است. خطوط رنگین کمانی نتیجه قرنها جابجایی لایههای زمین، شرایط آب و هوایی و فرسایش بسترهای رسوبی خاک زاد قرمز است. ذوب شدن برف در اثر گرمایش زمین، گوهری پنهانی را نمایان کرد که برای کسانی که حتی آن را به چشم میدیدند هم باورکردنی نبود و آن را چیزی شبیه به معجزه میدیدند.

در تمام طول سال قلههای این کوهها از برف پوشیده شدهاند. و از اطرف قطبشاه ملقب به امینالملک گردید و مدتها در حیدرآباد بود تا این که قصد آمدن به ایران را کرد و در سال ۱۰۸۵ ق وارد اصفهان شد و به خدمت شاه عباس دوم رسید وى قصایدى در مدح حضرت صاحبقرانى سرود ابیات مدون او از سى و پنج هزار متجاوز است. همان گونه که سفر به این منطقه هیجان و لذت فراوانی را به دنبال دارد با رعایت نکردن اصول و همراه نداشتن لوازم مورد نیاز مانند: کفش و لباس ورزشی، تجهیزات کوهنوردی و لباس گرم برای فصل زمستان، می تواند اسیب هایی را به افراد وارد کند پس با تجهیزات کامل و اصولی سفر خود را بی خطر و لذت بخش کنید.

این اتفاق مبارک که در اواخر فروردین تا اوایل خرداد به وجود می اید باعث شکل گرفتن منظره ای سرسبز با چمنزار های انبوه می شود و اگر در فصل بهار قدم به این منطقه بکر بگذارید بی شک می توانید اکسیژن خالص را به درون شش هایتان هدایت کنید و با نسیم خنک این منطقه روحتان مانند پرنده ای به پرواز در می اید، در زمستان نیز که براثر سرمای زیاد، اب دریاچه یخ زده است این منطقه چهره ی زیبایی را به خود می گیرید و ترکیب رنگ سبز چمنزار ها با سفیدی برف های انبوه تبدیل به زیباترین نقاشی طبیعت می شود همچنین می توانید با برف های فراوان این مکان، ادم برفی درست کنید و با عزیزانتان لحظاتی سرشار از هیجان و خوشحالی را سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید