قمرهای منظومه شمسی – اورانوس -آشنایی با قمرهای منظومه شمسی

این جنگل منطقه اصلی فیلم آواتار از جیمز کامرون بوده و منطقهای فضایی به نظر میرسد. مسئول عملیات ونوس اکسپرس: “سیاره زهره تنها سیاره منظومه شمسی است که نیاز بیشتری به زمان برای چرخش و گردش بدور محور اصلی خود و گردش دور خورشید دارد. به­طور سنتی، شکل اصلی تجزیه و تحلیل داده­های سنجش از دور، تفسیر جفت عکس های هوایی عمودی با استفاده از استریوسکوپ است. جهت تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از پرسشنامه از روشهای مدل­یابی معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار Amos و برای تجزیه و تحلیل سوالات عمومی و فراوانی متغیرهای اجتماعی- اقتصادی افراد پاسخگو از نرم افزار SPSS استفاده شده است.در این پژوهش تأثیر عوامل اجتماعی- اقتصادی (سن، بعد خانوار، تحصیلات، درآمد) بر مصرف کالاهای غیر ضروری، غذا و انرژی سنجیده شده است.

او در این اثر خیال انگیز و زیبایش که فلسفه دوست داشتن و عواطف انسانی در خلال سطرهای آن به سادهترین و در عین حال ژرفترین شکل تجزیه و تحلیل شده و نویسنده در سرتاسر کتاب کسانی را که با غوطه ور شدن و دلبستن به مادّیات و پایبند بودن به تعصّبها و خودخواهیها و اندیشههای خرافی بیجا از راستی و پاکی و خوی انسانی به دور افتاده اند، زیر نام آدم بزرگها به باد مسخره گرفته است. اختفا زمانی رخ می دهد که از دید رصدگر، جرم آسمانی با اندازه ظاهری بزرگتر از مقابل جرم با اندازه ظاهری کوچکتر عبور کند و آن را برای لحظاتی از دید ناظر پنهان کنددر اختفای ماه و زهره که در 18 فروردین ماه امسال نظاره گر آن هستیم نیز ماه با اندازه ظاهری بزرگتر نسبت به سیاره زهره، برای دقایقی از مقابل سیاره زهره عبور می کند و آن را از دید زمینیان مخفی می کند.

این آب حاوی مقدار زیادی اکسید آهن بوده و به همین دلیل رنگ آن قرمز شده است. در مواردی چشمههای آب گرم جزو خطرناکترین نقاط زمین محسوب میشوند زیرا علت داغی آب میتواند متفاوت باشد. این غارهای طبیعی بهگونهای هستند که ممکن است فکر کنید ساختهی بشر بوده زیرا اشکالی خیرهکننده از یخها در این غارها دیده میشود. منطقه Wulingyuan واقع در جنگل ملی Zhangjiajie در چین است که بهعنوان جنگل Hallelujah (سپاس خدا) شناخته میشود.

این منطقه کاملاً طبیعی نیست و براثر دخالت غیرعمدی بشر در طی سالها شکلگرفته است. یکی از عجیبترین چیزهایی که بشر در زمین پیداکرده، این منطقه است. The GIANTS CAUSEWAY درواقع یک منطقه شبیه به گذرگاهی برای غولهای بسیار بزرگ بوده و جزو مکانهای عجیب زمین محسوب میشود. There are eight planets that orbit around the Sun. در واقع زمانهایی که در قطب جنوب بارش برف اتفاق بیفتد، در این درهی خشک نیز بارندگی برف رخ خواهد داد اما هیچ اثری از برفهای باریده شده باقی نخواهد ماند. این منطقه کاملاً طبیعی ساختهشده و بشر هیچ نقشی در آن نداشته است.

درختان بزرگ، زیبا و سرسبز این منطقه، شکلی عجیب از این جنگل را به ارمغان آوردهاند و چشماندازی فوقالعاده را برای بشر ایجاد کردهاند. قرن ها بعد آقای پتر کوفر آلمانی نظریه ی ارتباط بیماری با محیط زیست را از نو زنده کرد. این موجودات زنده که در این غار نورپردازی کردهاند، با عنوان Glowworm یا گل سرخ شناخته میشوند اما نام علمیشان Arachnocampa luminosa است. در همان زمان، مطالعاتی انجام شد و در آنها، اینکه آیا سیارات فوق قادر به نگه داشتن آب در خود هستند یا خیر، مورد تردید قرار گرفت. و دیموس که شکلی بسیار نامتعارف دارد و دورتر قرار گرفته است هر ۳۰ ساعت یک دور به دور مریخ می چرخد.

این جزیره بسیاری از عجیبترین گیاهان و حیوانات را در خود جایداده و در این زمینه بسیار معروف است. عتیقی با اشاره به این که با قرار گرفتن کامل قرص ماه در جلوی دایره خورشید، آسمان قدری تاریک شده و تاج خورشیدی نمایان می گردد، افزود: بخشی از مردم اندونزی، و کسانی که با کشتی گرفت کامل را در اقیانوس دنبال می کنند، از جمله معدود افرادی هستند که امکان مشاهده این پدیده نادر و جذاب را دارند. دیدن تصاویر این بیابان بسیار زیباست اما قطعاً قرار گرفتن در وسط این بیابان برای هر گردشگری یک کابوس خواهد بود.

غار Son Doong یکی از غارهای عجیب دنیا است که بسیار زیبا بوده و تاکنون در این محل مرواریدهای بزرگی کشفشده است. این بیابان وسیع از تپههای شنی بسیار بزرگی تشکیلشده که دارای ارتفاع آسمانخراشها است. این منطقه محل خوبی برای ماجراجویی توسط غواصان بسیار ماهر است. یک فیلم جالب فضایی درباره سفرهای میان سیاره ای که به ماجراجویی آرتور دنت و همراهانش می پردازد. همین موضوع استفاده از معادن، این اجرام را به رویایی تبدیل کرده که این روزها حرف و حدیث درباره آن دوباره بالا گرفته است، بله دوباره! این منطقه تشکیلشده از سنگهای بسیار بزرگ و کوههای بسیار کوچک است که بیابانی عجیب را به تصویر میکشد.

در واقع دانشمندان به دنبال شباهت سنگهای این منطقه با سنگهای موجود در مریخ هستند تا کشفیات تازهای را به ارمغان آورند. درواقع این بیابان شباهت زیادی به بیابانهای مریخ دارد و تاکنون بارها توسط دانشمندان مورد بررسی و آزمایش قرارگرفته است. صحرای Namib یکی از بزرگترین صحراها یا بیابانهای جهان بوده که به وسعت کشور سوئیس است. در این منطقه ماسههای نارنجیرنگ، بخش عمدهای از صحرا را تشکیل داده که شکلی عجیب را برای این صحرای بزرگ به ارمغان میآورد. همه چیز را همین جور حاضر آماده از دکانها میخرند. 1978)، مجموعه جامعی از سمبل­ها را جمع­آوری کردند که نمایش تفاوت­های جزئی چشم انداز را امکانپذیر می­سازد اما، سمبل­های استاندارد در همه نقشه­های تهیه شده توسط کوک و دورنکمپ(1990)، وجود دارد.

غارهای یخی Eisriesenwelt جزو غارهای خیرهکننده دنیا هستند و مردم محلی معتقدند که این غارها درواقع در مرکز زمین قرار دارند و انرژی زیادی را در خود جای دادهاند. در این جنگل سنگها و صخرههای غولپیکری دیده میشوند که ممکن است باور نکنید این منطقه بر روی سیاره زمین قرار دارد. درنتیجه در مزرعهای در نوادا شاهد فوران آب گرم با فشار زیاد از دل سنگها خواهید بود. در Dallol اتیوپی، شاهد چشمههای آب گرمی هستیم که از دل زمین بیرون میآیند و در اطراف آب مواد زردرنگی دیده میشود.

این فرآیند باعث میشود تا سیاره ارانوس، رنگ آبی بهخود بگیرد. به همین دلیل رنگ آبی از قداست ویژهای برخوردار است. متان موجود در جو سیاره، رنگ فیروزهای خاص آن را پدید آورده است؛ چرا که نور قرمز جذب شده و تنها نورهای سبز و آبی از سطح آن بازتاب میشوند. اما دو سیاره دیگر خاکی یعنی زمین و مریخ نسبت به آن دو فاصله دورتری از مرکز برای نگه داشتن قمر تحت گرانش خود را دارند.

به علت سرعت حرکت کیوان به دور خود در قطبهای آن نوعی حالت پخی مشاهده میشود که سیاره را از شکل کرهٔ کامل دور میکند. بعضی فکر میکنند بر اثر اصابت به سیارهای دیگر جهت حرکت آن تغییر کرده است یا به تدریج سرعت گردش آن کند و نزدیک به توقف شده است و در جهت دیگری شروع به گردش کرده است. و قطر نپتون ۵۰۷۰۰ کیلومتر است و با سرعت ۵.۴ کیلومتر در ثانیه بدور خورشید می گردد. نپتون بسیار قابل توجه است، زیرا اولین سیارهای است که به جای مکانیابی تلسکوپی، از طریق محسابات ریاضی پیدا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید