فروشگاه لوازم خانگی کوه نور

همانطور که میدانید در زبان انگلیسی صفتهای زیادی وجود دارد که با استفاده از هریک از آنها میتوان شرایط جوی را توصیف کرد، اما باید بدانید که در انگلیسی صفتهای زیادی هستند که از نظر معنایی مشابه یکدیگر هستند اما از هریک از آنها باید در شرایط خاصی استفاده نمود معمولا تشخیص تفاوت و تمایز این صفتها کمی سخت هست مانند صفت warm و hot که هر دو به معنای گرم هستند! قسمت هایی از این کوه که در ارتفاعات قرار دارند تقریبا همیشه از برف پوشیده هستند و دره های زیادی در دامنه این کوه به وجود آورده است که مشهورترین دره های آن، دره واخان، شغنان، منجان، جرم، درایم، کشم، ارسج، فرخار، دره اشکمش، خوست، فرنگ و…

این لایهها رانشی و برآمدهاند، به طوری که اکنون سنگهای مزوسنوزوئیک تقریباً در همهجا، در کوههای بلند یافت میشود ( ) اتحاد شوروی: بررسی جغرافیایی ( ، ص 101ـ102).رشته کوه «آکادمی علوم» (میانگین ارتفاع: بیش از 000 ، 5متر) را میتوان مرکز کوههای پامیر دانست. از سمت غرب، رشته کوههای پطر کبیر ، دَرواز، ونچ و یزگُلام بهآن میپیوندند.پامیر را میتوان به دو قسمت تقسیم کرد: پامیر شرقی و پامیرغربی ( جغرافیای تاجیکستان ، ص9ـ10). عدهای از آنان، بعد از کودتای کمونیستی 1357 ش/ 1978 در افغانستان، به ترکیه مهاجرت کردند. کمی پایینتر، در پامیر غربی، درهها باریکتر و عمیقتر میشوند و تنها در هیمالیا و رشتهکوههای آنْد در پرو، چنین درههای عمیقی وجود دارد.

این رشته کوه دنباله رشته کوه های هیمالیا از منطقه پامیر داخل افغانستان است که از جنوب منطقه بدخشان عبور می کند و در دره بامیان به کوه بابا ختم می شود. بلندی قلهها به بیش از 000 ، 6 متر میرسد ( جغرافیای تاجیکستان ، همانجا).پامیر غربی با پامیر شرقی تفاوت فاحشی دارد. حد برف در ارتفاع 500 ، 4 تا 500 ، 5متری قرار دارد، درجه حرارت، دارای اختلاف شدید در سایه و آفتاب است و گاهی دما به ْ48- میرسد. سوغات این روستا عمدتا محصولات کشاورزی مانند؛ مرکبات ، کیوی ، خرمالو و بعضا گردو و انجیر است.روستای سنگرمال دارای مسجدی به نام مسجد حضرت قائم آل محمد (عج) می باشد که از نظر فعالیت های فرهنگی بسیار فعال است.مدرسه سعدی سنگرمال در سال ۱۳۲۳ در این روستا به بهره برداری رسید که در آن زمان داری ۶ کلاس بود و دامنه پذیرش آن از خود روستا آغاز و تا روستاهای قلعه گردن و آغوزکله و مزرک و شیرج محله کوچک گسترده بود و دانش آموز می پذیرفت.

این کوه با ارتفاع ۵۶۰۹ متر دارای نزدیک به بیست مسیر(با احتساب یالها و یخچالها) می باشد که از آن مجموعه ای عظیم از یک سایت کوهستانی فراهم کرده است. ارتفاع قله این کوه در کشور افغانستان ۶۶۵۰ متر است که در آنجا به تیراج شناخته می شود. ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان یکی از زیباترین، سرسبزترین و غنیترین ولایات این کشور محسوب میشود که به دلیل معادن لعل، «لاجورد»، طلا و زمرد در جهان از شهرت فراوانی برخوردار است. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان یکی از زیباترین، سرسبزترین و غنیترین ولایات این کشور محسوب می شود که به دلیل دارا بودن معادن لعل، لاجورد، طلا و زمرد در جهان از شهرت فراوانی برخوردار است.

زمانی که برای خودم اتفاق مشابهی رخ داد، به خوبی دریافتم که چطور چنین چیزی در زندگی افراد رخ داده و چه معنایی دارد. راه کوهستانی و صعبالعبور اتومبیلرو پامیر از گردنة قیزیلرت (ارتفاع: 280 ، 4 متر)، در رشته کوه پسآلای، میگذرد. پامیرشرقی، ولایتی صعبالعبور است و شباهت بسیاری به سرزمینهای بلند تبت و قَرهقوم دارد. من به مردم گفتم از خارو بالا بروید و از پشغور هم. سفیر کبیر ترکیه در نامه ای به وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد که در ماه ایلول اقدامات نظامی بر ضد کردها از سوی نیروهای ترکیه آغاز می شود.

در فاصله کمتر از ۵۰۰ یاردی محل کشتی، دهکده ای وجود دارد که اوزون گیلی نام دارد و پایین تر از آن بر روی نقشههای بسیار قدیمی، محلی به نام نیسیر یا نسیر مشاهده میشود. در هنگام طلوع و غروب خورشید هوا بر روی کوه صفه بسیار دلانگیز میشود. رشته کوههایی به ارتفاع 800 ، 1 تا 000 ، 2متر از سطح دریا در این قسمت پراکنده شدهاند. برخی دیگر اعتقاد دارند که داریوش این صفحه را برای شرح وقایع تاریخی مربوط به دوره خسرو پرویز ساسانی ایجاد کرده بود.

این رودها توان بسیاری برای تولید برق آبی دارند، اما از آنها استفاده چندانی نشده است.دریاچههای پامیر اساساً منشأ تکتونیکی و یخچالی دارند. چراگاههای این منطقه برای گاوهای تبتی مناسب است، زیرا با سرما و فشار کم هوا سازگاری دارند ( ) اتحاد شوروی: بررسی جغرافیایی ( ، همانجا).پامیر شرقی، با وجود بیش از 600 ، 3 متر ارتفاع، نسبتاً هموار بهنظر میرسد و درههای هموار، رودهایی با جریان آرام و دریاچههای آب شور دارد. این دو قسمت با خطوط شکستة درهها از هم جدا میشوند و ردیفی از دامنههای تند و آرام بستر رودها را تشکیل میدهند و بر اثر جریان آب بستر عمیق درهها، که از مشرق به مغرب امتداد دارد، لبة فلاتهای گسترده را قطع میکنند.

آژانس رسمی شین هوا چین به نقل از ژی اظهار داشت که دو طرف متعهد به حفاظت مشترک از محیط اطراف اورست و همکاری در تحقیقات علمی هستند. در کنارة شرقی پامیر، رشته کوه ساریکول/ سَرِقول (ارتفاع بلندترین قله: 909 ، 5 متر) در سراسر مرز تاجیکستان ـ چین کشیده شده است ( جغرافیای تاجیکستان ، همانجا).مرز قراردادی بین ارتفاعات پامیر شرقی و غربی، خطی است که از تاج رشته کوه زولومَرت تا رشتهکوه قارابولاغ و گردنههای پِشَرْت و از آنجا تا انتهای غربی دریاچههای سریز و یاشیلکُول، مسیر علیای رود پامیر، کشیده میشود ( ) دایرةالمعارف بزرگ شوروی ( ، ج19، ص194).پامیر غربی برجستگیهای مشخص دارد.

واژة پامیر از پایمیر به معنای پایمیترا (خدای خورشید)، گرفته شده است و در زبان محلی «بامِ دنیا» گفته میشود ( ) دایرةالمعارف بزرگ شوروی ( ، ج 19، ص 194؛ ) اتحاد شوروی: بررسی جغرافیایی ( ، ص 101).منطقه و رشته کوههای پامیر از جنوب فرغانه تا تاجیکستان و چین امتداد دارد و از سه قسمتِ چالة پامیر، حصار آلای و پامیر تشکیل میشود. فروشگاه کوه نور (نماینده رسمی شرکت گلدیران) با سالها سابقه در زمینه عرضه و فروش لوازم خانگی با برندهای ال جی و جی پلاس (گارانتی شرکت گلدیران)، توانسته بطور ویژه با ارائه محصولات اصل و با قیمتی غیرقابل رقابت، اعتماد مشتریان محترم را به خود جلب نموده و نام خود را همچون الماسی بی همتا در بازار رقابتی لوازم خانگی مطرح نماید.

ابوعبیده بن جراح حلقه های زره رسول خدا (ص) را از صورت آن حضرت بیرون کشید که در نتیجه دو دندان رسول خدا(ص) شکست. نتایج حاصل از این پژوهش در مدیریت سیستمی محیط زیست شهری و همچنین در طرح های دفع بهینه پسماندهای جامد شهری منطقه مطالعاتی مثمر ثمر خواهد بود. پروفسور بزرگ ،دکتر احمدیه از پزشکان کهن ایران زمین است که با پایدار نگه داشتن پایه های طب قدیم در کشور، نامش بر صفحات تاریخ پزشکی ایران باقی خواهد ماند. رشته کوه سهند به دلیل مراتع زیبا و لاله زارها و چمنزارها وسیع و چشم نواز آن، لقب عروس کوه های ایران را از آن خود کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید