علم برای همه

ممکن است هنگامی که جوانتر هستید منابع مالیتان محدود شده باشد، اما همچنان که سنتان بالا میرود افزایش خواهد یافت. در این پژوهش متغیر مستقل سن ، بعد خانوار، تحصیلات و درآمد متغیر مستقل و کالای غیر ضروری غذا و انرژی متغیر وابسته است که تأثیر افزایش متغیر مستقل بر افزایش یا کاهش متغیر وابسته سنجیده میشود. علاوه بر این ، تأثیر این دو ویژگی بر روی کره زمین عمیق است و باعث می شود ونوس داغترین و کمترین مهمان نوازی را نسبت به سیارات دیگر در منظومه شمسی داشته باشد.

انحراف محور اورانوس تأثیر زیادی بر قطبهای سیاره میگذارد و باعث میشود که هر قطب از دوره تناوب مداری که 84 سال زمینی طول میکشد، 42 سال را در روشنایی و 42 سال دیگر را در تاریکی بگذراند. کاوشگر مداری ونوساکسپرس، یازدهم آوریل سال ۲۰۰۶ میلادی وارد مدار سیاره ناهید گشت و تنها پس از یک روز موفق شد اولین تصویر را از قطب جنوب این سیاره برداشت و به زمین مخابره کند. از شمال اروپا تا جنوب آفریقا( قرار گرفته اند، هنگام ظهر است. سلام.دنبال فیلمی هستم که در اون ربات سفینه در جایی از فیلم که سرنشینهای ایستگاه فضایی نسبت به اون بدبین میشن و اون رو درون شیشه ای قرار میدن،غافل از اینکه ربات میتونه صحبتهای اون دو نفر رو لبخوانی کنه و نهایتا به اونها غلبه کنه.ممنون میشم اگه فیلم رو تشخیص دادین نامش رو بگین.

گردش وضعی این سیاره، حدود دو ماه طول میکشد و از این رو، گرم شدن آن در روز و سرد شدنش در شب دیرپاست و همین باعث فرسایش خاک عطارد میشود. پس از رسیدن به سیاره، به دنبال نجات یافتگان بوده و متوجه می شوند این تماس تنها یک هشدار بود و موجود مرگباری به نام نوستارمو با آن ها همراه می شود. برخی از منتقدین آن را در فهرست بدترین فیلم ها قرار داده اند. ایو گیاه را برداشته و درحالت استندبای قرار می گیرد تا به سفینه آکسیوم بازگردد.

یک روز بعد از یک سفینه فضایی یک ربات تخم مرغ مانند به نام ایو به روی زمین می افتد، تا وضعیت حیات بر روی زمین را بررسی نماید. هم اکنون که حدود یک میلیارد سال از پیدایش حیات روی کره زمین میگذرد، این سیاره زیستگاه میلیاردها گونه از انواع جانداران است چرا که در طول این سالهای طولانی به سیاره ای زیست پذیر تبدیل شده است. مایکل فاسبندر اینبار هم در نقش خود درخشید و اجراهای زیبا و جلوه های ویژه این فیلم را به یک اثر موفق بدل کرد. این فیلم با وجود مضامینی نظیر اگزیستانسیالیسم و تکامل، در طی سال ها به یک اثر کلاسیک بدل شده است.

در طی چند سده، جایگزینی ستیزه­جویی با سازش زمینه را برای تعاملات فرهنگی و شکل­گیری نظم نوین فراهم کرد. روزی که همکارش دستور نابودی گلخانه ها را داده، چند عدد از آن ها را نبود کرده و می خواهد از بارکش ها برای مقاصد خود استفاده کند، صبر لوول به سر رسیده، همکارش را کشته و به همراه دو گلخانه باقی مانده و سه ربات به نام هوی، دوی و لویی و یک پای مجروح، به سمت زحل می رود. منابع انتشار ترکیبات آلی فرار، به دو گروه طبیعی و انسان ساخت تقسیم بندی می شوند.

معروف ترین طبقه بندی سیارات فاصله آنها از خورشید است. اما وجود شباهتهایی میان ترکیبات و مدارهای پلوتون و یکی از اقمار نپتون ، موسوم به ترایتون ، دلالت بر این دارد که ممکن است هر دو آنها قبلا در مدارهای مستقلی گرد خورشید حرکت میکردهاند و بعدا سیاره نپتون ، تراتیون را به دام انداخته است. چند ساعت از این ماجرا گذشته بود ، مهاجمین جسم بـی حرکت سعید را به درمانگاهی در سفینه فرماندهی خود منتقل کرده بودند، پزشکان و پرستاران با عجله تمام مشغول فعالیت بودند ، آزمایشات مختلفی را روی سعید انجام داده و حتی از بدن او نمونه برداری کرده بودند ، اما تا این لحظه کوشش های آنها برای احیاء مجدد سعید مؤثر واقع نشده بود ، برای آخرین بار دستگاه شوک آماده شد، با انتقال آخرین جریان برق به بدن سعید قلبش یکبار دیگر حرکت خود را آغاز کرد .

یه فیلم بود که تعدادی از مردم با وعده ی این که به سیاره ای دیگه فرستاده میشن و یک لوح سفید بهشون داده میشه تا اعمال قبلی شون که در زمین انجام داده بودند ، پاک بشه .. ولی در حین راه در فضاپیما متوجه میشن که یه گونه ای که شبیه هشت پای کوچیک سیاه هست در مغزشون میره و .. و قصد سفر به سیاره ی تیا رو داشتن . اینا ناچار مجبور شدن زنو بفرستن دوباره از اول صفینه رو مخفیانه ساختن و وقتی این زن میخواست بره دورش پر دود شد این زن همون جا بی هوش شد به مدت ۵ ساعت ولی وقتی به هوش اومد خودش گفت من بهشتو با چشم دیدم خدارو دیدمو من به مدت ۳ روز سفر کردم و اینگونه بود که خدا خودشو بهش ثابت کرد.

از یک سو ، از آنجا که زهره و زمین بسیار یکسان هستند ، منطقی است که نتیجه گیری کنیم از آنجا که زمین هسته مایع دارد ، ونوس نیز اینگونه است البته شاید! نمونه بارز اینگونه حاکمان روسا و گردانندگان کشورهای چین، امریکا و هند هستند که در برابر تمامی تقاضاها و فشارهایی که از سوی نهادهای ملی و بین المللی اعمال می شود، مقاومت کرده و حاضر نیستند که در استفاده از منابع انرژی تغییر روش دهند تا از تولید گازها و مواد شیمیایی زیان آور که موجب تغییرات منفی در سطح و جو زمین میگردد، جلوگیری نمایند.

این کمربند ناحیهای در آن سوی مدار نپتون است، اندازه پلوتون کوچکتر از دو سوم ماه زمین است و بسیاری از دانشمندان آن را اصلاً سیاره به حساب نمیآورند. اکنون فرض کنید که در طول زمان، به عقب برگشته و به زمان T2 پا گذاشتهاید؛ زمانیکه هنوز زمینیها کشف نکردهاند که مولکولهای آب از دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن ساخته شدهاست. احتمالاً ماهواره های دیگری نیز وجود دارند اما بقدری کوچکند که هنوز کشف نشده اند. در سال ۲۰۱۰ در ابتدا داشنمندان گزارش دادند که بیشتر اتمسفر این سیاره از بخار آب تشکیل شده است اما نتایج آن ها کاملا دقیق نبود.

پس از موفقیت فیلم های پیشتازان فضا، به دلیل وجود ستارگانی چون کریس پاین، زکری کوینتو، لئونارد نیموی، زو سالدانا، سری های دیگر آن با عنوان “خط زمانی کلوین” ساخته شدند و “پیشتازان فضا” (2009) به عنوان فیلم یازدهم از سیزده فیلم ساخته شد و “فراتر از پیشتازان فضا” (Star Trek: Beyond – 2016) هم فیلم پایانی بود. یکی از برترین فیلم های فضایی که یکی از جدیدترین فیلم های فهرست ما هم می باشد و از طریق نشان دادن حوادثی که به سفر نخستین انسان به ما انجامید، روایت زیبایی را خلق می کند.

سال 1970 است و آمریکا توانسته بر ماه قدم بگذارد، بنابراین این سفر چندان مهم محسوب نمی شود، تا اینکه مشکلاتی رخ داده و سفر امن فضانوردان با خطر رو به رو می شود. گرچه همه چیز خوب پیش می رود اما اتفاقاتی رخ داده و برخی باید جان خود را به خطر بیندازند. گرچه این فیلم زیباست، اما نقص هایی داشته و به همین دلیل هرگز توجه منتقدین را جلب نکرد. دیوید، شخصیت فیلم پرومته، افراد باقی مانده را نجات می دهد اما این بار نیت او خیر نیست زیرا او بیگانه ها را دستکاری کرد تا با تکامل آن ها به مقاصد مورد نظر خود برسد.

زهره از نظر اندازه و درخشندگی بیشتر شبیه زمین است. سطح این قمر بیشتر از یخ آب و سنگ تشکیل شده است. ناهید هیچ قمر ندارد ، این تمایز تنها با عطارد در میان سیارات منظومه شمسی مشترک است. اصن نمی تونم نمیییییییی تونم توصیف کنم که چقددددددددد میان ستاره این قشنگه فوووووووووووووق فووووووووووق فووووووووق العادسسسسسسسسسس. به همین دلیل وال-ای وظیفه خود می داند که آنان را به زمین بازگردانده و تغییر دهد. به همین دلیل امروزه آب مایع در سطح آن وجود ندارد زیرا گرمای سوزاننده ایجاد شده توسط اتمسفر غنی از ازون باعث جوشش آب میشود. این پژوهش از نوع کاربردی و روش آن به صورت توصیفی – تحلیلی می باشد.

یک روز با دیدن یک جوانه کوچک در میان زباله ها هیجان زده می شود. وال-ای یک ربات جمع آوری زباله است که همیشه در میان زباله ها می گردد. این در حالی است که چگالی آن فقط یک هشتم چگالی زمین بوده و با دارا بودن حجمی زیادتر، جرم زحل تقریباً ۹۵ مرتبه بیشتر از زمین است. رئا در فاصلهی ۵۲۷ هزار کیلومتر از زحل قرار دارد و قدری از دیون و تتیس دورتر است. کاترین واترستون برای بازی در نقش اصلی جانت دنیلز، نقش مشابه الن ریپلی در “بیگانه” با بازی سیگورنی ویور، مورد تحسین قرار گرفت.

امّا بدون اندیشیدن درباره منشاء ذهنی و درونی (جهان­بینی) این شاخص­ها که فقط مظاهر بیرونی و مادی پایداری را مورد سنجش و اندازه­گیری قرار می­دهند، درک حقیقت پایداری غیرممکن است. این مطابق با قاعدهای است که کانت در ویرایش دوم سنجش خرد ناب به ما یادآور میشود. این نابرابری صرفاً محدود به داستان تخیلی فوق نیست؛ زندگی من و شما و هر فرد دیگری که درون یک جامعه با یکدیگر در ارتباطاند، مملوء از همین تفاوت در وزنِ آگاهی است. من این خرد و دانش را برای افراد سرشار از عشق به اشتراک می گذارم که آماده اند تا آگاهی، قلب و دانش خود را در این زندگی توسعه دهند.

البته همه این صحنهها تنها برای تهیه فیلم نبودند و بعضی از این لوکیشن ها را میتوانید از نزدیک ببینید. به عبارت ساده تر این محققان میخواهند، سیارات شامل همه اجرام کیهانی کروی کوچکتر از ستارگان باشند. فیلمی که همه چیزش کامل بود اما در گیشه موفق نشد. روز زمینی تقریبا 24 ساعت است، اما روز و شب ماه هرکدام 2هفته طول می کشد. همسایه ما زهره که به خورشید نزدیکتر است، هیچگونه آبی برسطح خود ندارد. جو اطراف جبه غالباً از متان ساخته شده، که این گاز باعث وجود رنگهای آبی و سبز که از مشخصات بارز این سیاره هستند، می شود.

دیدگاهتان را بنویسید