طول این کوه 628 کیلومتر است

شهر طالقان که بيلاق بسیار زیباییست از شهرهای تابعه ساوجبلاغ است که جزو مکانهای توریستی ایران به ویژه استان تهران می باشد. یادداشت تاریخ مراجعات بیمار، نام و شغل آنها و حتی میزان داروهای داده شده و پیگیری او تا پایان درمان او را در میان پزشکان سیصد سال اخیر ایران در جایگاهی ویژه نشانده است. عده ای او را نخستین فاتح قله اورست میدانند و دو دلیل اساسی را برای اثبات فرضیه صعود او به اورست مطرح میکنند. اما درین مقاله کوشش میشود تا فرصت ها و جاذبه های جهانگردی و تورستی بدخشان را به بحث گرفته و چگونگی رشد این صنعت در جهت رشد اقتصادی بدخشان و افغانستان را تحلیل و تجزیه کنیم.

کشور های جهان با داشتن جاذبه های چون آفتاب, آب و هوای تازه و محل های تاریخی میتوانند در جذب جهانگردان و رشد این صنعت سهم قابل ملاحظه داشته باشند. تاریخچه جهانگردی به سال های قبل از میلاد بر میگردد که چگونگی, تاریخ و اهداف آن از دیدگاه ملل مختلف متفاوت بوده و فنیقی ها,چینی ها, مسلمانان و اروپائی ها نقش عمده در رشد این صنعت در ادوار مختلف تاریخ داشتند. جهان گردی نه تنها توسط انسان ها بلکه توسط حیوانات و تمام زنده جان های متحرک به منظور های مختلف صورت میگرد. برخی احتمال دادهاند که مقصود از طور سینا، مجموعه ای از کوهها بوده است و وقایع مختلف طور سینا، در مجموعه این کوهها رخ داده است نه یک کوه خاص.همچنین بنابر اعتقاد برخی محققان، استفاده قرآن از دو تعبیر «سیناء» و «سینین» اشاره به همین نکته دارد؛ زیرا یاء و نون در انتها کلمه دلالت بر کوچک بودن دارد و طور سینین در واقع بخشی از طور سیناء است.امروزه در جنوب صحرای سینا، کوهی به نام کوه سینا وجود دارد که در نزدیکی دِیر کاترین مقدس قرار گرفته است.

به دلیل قرار داشتن در نزدیکی مرز اریتره، بهترین راه برای دیدن آتشفشان از طریق یک تور با راهنما است، زیرا آتشفشان در منطقه ای نسبتاً دور افتاده قرار دارد. در زمانهای بسیار دور ، دو روستا در نزدیکی یکدیگر وجود داشتند که هر کدام در دامنهی کوهی قرار گرفته بودند و به نامهای «بالاکوه» و «پایین کوه» معروف بودند. در این تنگه های کوهستانی رودخانه های پر آبی بسوی دو آبگیر عمده آذربایجان یعنی دریاچه ارومیه و دره قزل اوزن جریان دارند . فابریکه برق سروبی توسط آلمانی ها اعمار شد دارای دو توربین است بین کدام سال ها ذیل اعمار شد؟

این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۷۶ نفر بوده است. این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۹۹ نفر بودهاست. این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۳ نفر بوده است. گردشگاه پایینتر از بقعه واقع شده است و برای رسیدن به بقعه باید راه سربالایی را پیش گرفت که در قسمتهایی نیز تبدیل به پلکان میشود. اهمیت گردشگری: گردشگری در کل سبب افزایش درآمد و ایجاد مشاغل در کشور میزبان میشود.زمانیکه جهانگردی وارد کشوری میشود باید هزینه ها چون, تکیت هوا پیما,کرایه تکسی, حمل و نقل, هزینه محل بود و باش,تفریح, سوغات, تور و گشت را بپردازد.

این جهیل بیشتر از 4000 متر از سطح بحر موقعیت داشته و قالیت کشتیرانی را دارد.موجودیت آهوی مارکوپولو,پلنگ برفی, طبیعت بکر و طبیعی,آب و هوای مطبوع و کثرت حیات وحش و پرنده گان مختلف سبب جلب صد ها گردشگری داخلی و خارجی خواهد شد. زيرا سبب تشويق سرمايه گذاری ها گرديده که بنوبه خود در بوجود آوردن فرصت های شغلی برای افراد بيکار مهم میباشد. باری از یکی نویسندهگان برجستهی کشورمان خواندم که نبشته بود: “برای نقد وجدان پیامبرگونه در کار است” سوگمندانه یک چنین وجدان در کشور من کمتر وجود دارد؛ هر کسی از هر جای بر میخیزد و چیزی مینویسد و نامش را “نقد” میگذارد، مهم نیست که این آقا یا بانو چه چرندی مینویسد و چرا این گونه فرهنگ و ادبیات را به گند میکشد.

بلند ترین کوه این رشته کوه ،کوه دماوند می باشد که در استان مازندران شهر رینه قرار دارد دامنه ها و دره های البرز از جمله مراکز تفریحی مهم مردم سمنان ،قزوین ،کرج و تهران می باشد.هم چنین بخش بسیار بزرگی از البرز در راستای کناره ی جنوبی دریای خزر امتداد پیدا کرده است . پروفسور گیرشمن پس از کشف غار میرملاس و هومیان با مشاهدهي عکسها و اسلایدهای آن، چنین اظهار نظر کردهاست:« کشف نقاشیها در یک غار لرستان مطلبی حایز اهمیت است، طی تمام تجسسهایی که در بارهي کاوشهای مربوط به غارهای میهن شما انجام یافتهاست اعم از آنچه اینجانب در کوههای بختیاری به عمل آوردهام و یا آنچه پروفسور كون (coon) در بیستون و البرز و کوههای خراسان معمول داشتهاست همچنین آنچه به وسیلهي دانشمندان آمریکایی در افغانستان صورت پذیرفته در هیچجا نقاشیهایی بر روی بدنهي سنگ کوهستان دیده نشدهاست و از اینجا اهمیت موضوع به خوبی روشن میگردد.» (آثار باستاني و تاريخي لرستان، استاد ايزد پناه، جلد نخست، ص ۳۵۳) این کوهها رمز و رازهای فراوان در خود دارند و شاهد غمها و شادیهای مردمان چند ده هزار سالهي این دیار هستند.

ولی آب ندارد. سکه هایی که از این محل به دست آمده اند به دوره اشکانی مربوط میشوند. این روستاها از بهترین روستاهای گردشگری اطراف آتشفشان تفتان محسوب میشوند. با شروع پیاده روی به سمت بیس کمپ، کارکنان بیس کمپ و ارتفاع در کوه مستقر میشوند و با حمل بارها و آماده سازی مسیر کار را آغاز میکنند. در 1957 آغاز ودر سال 1966 خاتمه یافت. در سال 1340 هه ش شروع ودر سال 1345 هه ش خاتمه یافت.

این دژ در شهرستان كوهدشت ودر بخش رومشگان واقع شده و تماماً از سنگ ساخته شده است . ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ – ۲۳:۴۱ استانها لرستان نظرات حسن امینی زاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: زلزله امشب در شهرستان کوهدشت تا کنون 14 مصدوم بر جای گذاشت که به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند. نظر به تجربه کشور های گردشگری جهان با آمدن هر ده جهانگرد یک شغل جدید در کشور میزبان ایجاد میگردد.

در سال 2013 میلادی بیشتر از یک ملیارد جهانگرد از کشور های مختلف دیدن نموده است که افغانستان نیز شامل آن بوده و سهم ناچیزی از در آمد های ناشی ازین صنعت داشته است.کشور های میزبان بیشتر از 6990 ملیارد دالر در آمد داشته اند. در سال 2010 میلادی فرانسه میزبان 79 ملیون,امریکا 61 ملیون,چین 56 ملیون و اسپانیا میزبان 53 ملیون نفر بوده است. مونسون چی است؟ (ج) بادیکه در زمستان از جانب خشکه به بحر ودر تابستان از بحر به خشکه می رود. نسیم چی است؟ (ج) بادیکه روزانه ازبحر به خشکه وشبانه از خشکه به بحر می رود.

مشهور ترین معدن نمک طعام کشور عبارت است از؟ شعاع کره زمین عبارت از؟ بلندترین قله کره زمین به ارتفاع ۸۸۴۸ متر است که در شرق کشور نپال و ۱۶۰ کیلومتری کاتماندو پایتخت این کشور قرار دارد. این سنگ ها در دامنه قله شمالی کوه هاره و با ضخامت حدود 100 متر بر روی آهک های لار قرار گرفته اند . دریای لوگر: این دریا از دامنه گردن مسجد دیمرداد وبلندی جانب جنوب خوات وردک سرچشمه گرفته بعد از آن رخ به شمال سواحل خود را در خوات آبیاری می کند . صنعت جهانگردی بعد از جنگ دوم جهانی رونق بیشتر یافته و تاثیرات مثبت را در زنده گی شهروندان تعداد از کشور ها بجا گذاشته است.

ـ در بيلانس تاديات کشورها بخاطر ورود اسعار خارجی ، تبادله آن به اسعار داخلی ، ذخيره بيشتر اسعار خارجی ، عرضه فروش محصولات ، خدمات به توريست ها نقش بزرگی را ايفا می نمايد. کمپنی های خارجی هوائی که در داخل وخارج کشور ارتباط هوائی دارند عبارت اند از؟ تعداد نفوس افغانستان عبارت از است؟ کتیبهای زیر این سنگ قبر قرار دارد و روی آن عباراتی دیده میشود که در پایان تاریخ ۱۰۰۱ هجری قمری ذکر شده است. میوه خشک افغانستان به کدام ممالک صادر میشود؟ فابریکه تولید بوده بغلان در کدام سال تأسیس شد؟ دافغانستان بانک در کدام سال تأسیس شد؟

فابریکه نساجی پلخمری در کدام سال تأسیس شد؟ اکثر صادرات کشور به کدام محصولات تکیه دارد؟ محصولات افغانستان را در درجه اول چه تشکیل میدهد؟ محصولات زراعتی، موادزیرزمینی، موادصنعتی ومواد تجارتی. بنادر مهم تجارتی کشور عبارت اند از؟ طول سرک هرات اسلام قلعه عبارت است از؟ طول سرک کندها الی سپین بولدک عبارت است از؟ در جهان امروزی گونه های مختلف گردشگری وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت اند از گردشگری مجازی,گردشگری درمانی,گردشگری تفریحی,گردشگری زمستانی, گردشگری انبوه,گردشگری گروهی بین المللی,گردشگری طبیعتی,زمین گردش گری وغیره . بامیان، فیض آباد، چغچران، نیمروز، بست، فراه، تالقان، خوست وغیره. پرسش: سراب در عربی شايد به معنای سراب فارسی نباشد، شايد منظور از سراب؛ يعنی از بالا به پايين سرازير شدن باشد؟

در 1938 تیمی آمریکایی به سرپرستی دکتر چارلز هوستون توانست تا ارتفاع 7925 متری کوه بالا رود. ج: در آن سال ها، حرف حکمتیار این بود که از اطراف کابل باید حرکتی شروع شود – یک قیام مسلحانه- تا بهانه ای برای بیرون آوردن تانک پیدا شود. اسباب و مقدمات تحصيل فرزندش را خود مهيا مي ساخت و زحمات و دشواري ها را بر خود هموار مي کرد تا طلبه نوجوانش فقدان پدر را احساس نکند و با خيالي آسوده راه پيشرفت و ترقي را بپيمايد.

من در دوران جهاد، زنان زیادی را دیدم که در شرایط سخت، زیر بمباران های دشمن به ما نان می پختند، جان فشانی می کردند. این بنای یادبود یکی از جاذبه های گردشگری شهر دوشنبه و کشور تاجیکستان محسوب می شود که گردشگران زیادی در سفر خود به تاجیکستان از آن بازدید می کنند. توریزم و صنعت جهانگردی بخش عمده اقتصاد و در آمد تعداد زیادی از کشور های جهان را تشکیل میدهد. وادی لوف روسی در نتیجه تحقیقات خود در افغانستان چند نوع گندم را کشف کرد؟

بادها طراوت و شادابی خود را در وجودتان خواهند دمید و طوفان ها نیروی خود را، در حالی که بیم و پروا همانند برگ های خزان از وجودتان فرو خواهند ریخت. این پدیدههای طبیعی به صورت ستونهایی زیبا درآمدهاند که همچون ستونهایی گنبد را دربر دارند. بنا بر این روایات پیرامون زمین را کوه فرا گرفته و از بلندای قاف می توان به آسمان رسید و جایگاه سیمرغ در کوه قاف است. اتفاقا روانشناسی ثابت کرده اونها که عشق لاتی دارند ترسوترین ادمهای کره زمین هستند. شکل های مختلفی که توده های آذرین درونی دارند پنج دسته ژرف سنگ ها، کوژ سنگ ها (توده های قارچی شکل)، کاوسنگ ها (به شکل مقعر)، آذرین لایه و آذرین تیغه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید