سیارۀ “اورانوس” را بهتر بشناسیم

پس از ایجاد تغییرات گسترده، Crsed: FOAD همچنان با محوریت بقا به کار خود ادامه میدهد و شما باید بیشتر از بازیکنان رقیب زنده بمانید. ارز TLM کاربرد های متفاوتی رو تو بازی داره که در ادامه بیشتر براتون توضیح میدیم. کاوشگر ها یا Explorers: کاوشگر ها همون گیمر هایی هستن که این بازی رو انجام میدن. این نواحی، به علت وجود جریان های متضاد در مرز هایشان، با جذب مواد از حجره های مجاور به سرعت رشد کردند و از این رو موجب تجمع مقدار زیادی ماده شدند که در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت دوران می کرد.

قدر ظاهری، مقدار عددی روشنایی رسیده از اجرام کیهانی به چشم ما است. طبعأ اكثر اين مقدار آهن در هسته زمين قرار دارد. اگر بتوانيد به زير زمين برويد و هسته آن را بررسي كنيد، مي بينيد كه 88 درصد از آهن تشكيل شده است. ما مي توانيم آمونيو اسيد ها را در يك سحابي در اعماق فضا ببينيم، اما زمين يگانه جاي است كه حيات در آن كشف شده است.اما اگر در سيارات ديگر هم حيات وجود داشته باشد، دانشمندان در حال آزمايشاتي اند تا ما را در يافتن اين حيات كمك كند. 3. زمين اكثرأ از آهن، اكسيژن و سيليكون تركيب شده اگر بتوانيم زمين را به ستون هاي جداگانه مواد معدني تقسيم كنيم در آنصورت 32.1 درصد آهن، 30.1 درصد اكسيژن، 15.1 درصد سيليكون و 13.9 درصد مگنيزيم مي باشد.

اين مناطق بر فراز ماگما يا خمير مواد معدني داخلي زمين شناور بوده و مي توانند برخلاف هم حركت كنند. پوسته يا قشر بيروني زمين به مناطق مختلف بنام صفحه هاي هموار زمين ساختي تقسيم شده اند. زمانیکه توده بزرگ غبار خورشید منقبض شد چرخش آن سریعتر گردید و به یک صفحه سیاره ای مبدل شد. سرانجام در حدود 5 بیلیون سال پیش هسته ی آن به قدری گرم شد که گداخت ئیدروژن به هلیوم در آن آغاز گردید و خورشید با قدرت تمام به گسیل تابش و باد خورشیدی پرداخت.

دلیل این نامگذاری حاکی از آن است که نتیجه ی بلافصل عمل کشندی صرفا” ایجاد سیاراتی خرد بود. این خرده سیارات با جذب ماده ی پراکنده ی حول و حوش خود منظومه ای از نه سیاره شناخته شده را بوجود آورد. انتقاد: مهاسباتی که بر فرمول های بنیادی فیزیک مبتنی است نشان می دهد که هیچ یک از این دو فرضیه قابل قبول نیست. در اینجا نیز دشواری اصلی مربوط می شود به توزیع مشهود تکانه های زاویه ای، یعنی این که خورشید فقط ٢ درصد و سیارات نزدیک ٩٨ درصد تکانه ی زاویه ای را دارند. ٣:فرضیه برخورد ستاره ی دوگانه فرضیه برخورد ستاره ی دوگانه که به وسیله ی منجم انگلیسی ر.ا.لیتلتن ارائه شد دارای این مزیت بزرگ بر فرضیه های پیشین است که واقعیت های مشهود مربوط به تکانه ی زاویه ای را نقض نمی کند. بنابر فرضیه لیتلتن خورشید در آغاز یک ستاره ی دوگانه بود و ستاره ی عابر با ندیم خورشید تصادم کرد. حوادثی که پس از این تصادم روی داد و ممکن است در حدود یک ساعت طول کشیده باشد، عبارت اند از:١- ستاره های متصادم (ستاره ی عابر و ندیم خورشید) پس از تصادم نواری از ماده را پدید آوردند که بزرگی آن به اندازه ای بود که می توانست همه ی سیارات و اقمار و غیره را بوجود آورد.٢- دو ستاره مانند توپ های بیلیارد پس از برخورد هر یک به راه خود رفتند و با خود قسمت هایی از این نوار را که تحت تأثیر میدان های گرانشی شان بود، برذند.٣- اعضای مختلف منظومه شمسی از بخش مرکزی ماده ی به جا مانده پدید آمد. تکانه زاویه ای ماده در این بخش مرکزی می تواند با مقادیر مشهود متناظر باشد. انتقاد: محاسبات نشان می دهد که ٩۴ درصد نوار را ستاره های متصادم با خود می برند و ۶درصد از بخش مر کزی پیش از آن که زیر تأثیر جاذبه ی خورشید به تنهایی قرار گیرد، تا مدتی ستاره ی عابر و ندیم خورشید را دنبال می کند. احتمال آنکه سیارات از این ۶ماده تشکیل شده باشند فوق العاده اندک است. رویداد بی اندازه محتمل تر آن است که آثار کشندی ناشی از ستاره ی عابر و ندیم خورشید این بخش از نوار را به تکه های بسیار، پاره پاره کند که این تکه ها سرانجام در فضای مجاور پراکنده شوند. ۴:فرضیه تلاطم یکی از بهترین فرضیه ها، فرضیه تلاطم است که کار فیزیکدان آلمانی، کارل فریدریش فن وایتس زکر است. نقطه آغاز این فرضیه که در سال ١٩۴۵ انتشار یافت، شبیه فرضیه ی لاپلاس است. مطابق نظریه وایتش زکر خورشید، زمانی در جریان پیدایش به وسیله ی ابر قرص مانندی از گاز احاطه شده بود که به کندی دوران می کرد. قطر این قرص از مرتبه ی بزرگی قطر کنونی منظومه ی شمسی بود و دما در فواصل مختلف از خورشید مرکزی نظیر دمایی بود که اکنون نه سیاره ی منظومه ی شمسی در فواصل خود دارند. جرم این سحابی یک صد بار بیشتر از جرم کل سیارات و تقریبا” برابر با ١٠ درصد جرم خورشید فرض می شود.

بخش اول روند ایجاد سیستم خواب را توصیف می کند ، و همچنین ویژگی های سیارات را ارائه می دهد. زمین یک قمر و مریخ دارای دو قمر کوچک است اما سیارات بیرونی (سیاره های دور از خورشید) با تعداد زیاد قمرهایشان، هر کدام مثل یک منظومه می باشند. اين قمر داراي يك مداري است كه گويا زمين را در مدار اش دنبال مي كند، اما در حقيقت در يك مسير جداگانه بدور خورشد، مدار خودش را طي مي كند.سيارك 200229AA فقط 60 متر قطر دارد و مدار آن بدور زمين شبيه نعل اسب است كه هر 95 سال آن را به زمين نزديك تر مي سازد.

8. يك سال زميني 365 روز نيست در واقع 365.2564 روز است. در واقع بدور زمين نمي گردد، بلكه يك مدار هماهنگ شده با زمين دارد. مدار آن با سیاره نپتون هماهنگ شده است. ستارگان به هنگام طلوع خورشید افول و در غیاب آن، نور افشانی میکنند، همچنان که با حضور نور رنگ ها نامرئی میشوند؛ اما در غیبت آن آشکار میگردند. لکه قرمز بزرگ، در حقیقت طوفانی است که بیش از ۴۰۰ سال است می وزد، البته این لکه توفانی در حال کوچک شدن میباشد، تا پیشاز این، رصد شگفتانگیز قطر لکه سرخ رنگ مشتری ۴۰ هزار کیلومتر بود که در طبق محاسبات فضاپیمای ویجر در سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ میلادی قطر لکه به ۲۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رسید و در نهایت در آخرین رؤیت در سال ۲۰۱۴ که توسط تلسکوپ فضایی هابل انجام شد، حجم این لکه به ۱۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر تقلیل یافته است.

این فضا پیما از سال 2004 تا کنون در حا گردش به دور این سیاره است. آنتن هاي بزرگ راديويي با بررسي ستاره هاي دور دست، سعي مي كنند تا انواع سيگنال هاي حيات هوشمندي را كه از فضاي ميان ستاره اي عبور كند، بشنوند. ٢:فرضیه های کشندی و تصادم بر طبق فرضیه کشندی، که به فرضیه برخورد نیز معروف است، سیارات بر اثر کشند های عظیمی بوجود آمدند که عبور ستاره ای دیگر از نزدیکی خورشید، در آن ایجاد کرد. این که سازنده ای در همان اولین بازی خود بتواند یک بازی تقریبا بزرگ آن هم با کیفیت عالی بسازد و از بسیاری از منتقدین و وبسایت های معتبر دنیا امتیازات ۸ و بالاتر از ۸ بگیرد، کار آسانی نیست مخصوصا در این روزها.

نقشه عملیات و بخشی از لباسها و تجهیزات آدمکها هنوز در سالن باقیمانده بود و سعید برای آنکه راحتتر بتواند با استفاده از این موقعیت فرار کند ، تصمیم گرفت با آدمک ها همرنگ بشود ، با این فکر او خیلی زود یکی از لباس ها را برداشت و پوشید ، بقیه لباس ها هم توسط آدمک ها مورد استفاده قرار گرفت و در حالیکه آتش سوزی شدت گرفته بود، نقشه را برداشت و به سمت درب حرکت کرد .

بعضی ناظران به این فکر رسیده اند که می باید مولکولهای آلی پیش زیستی روی سطح تایتان “باریده” باشد و شاید هم نشانه هایی از حیات در آنجا آشکار باشد .اما همین مولکولهای پیچیده ابرهای نارنجی رنگی به عمق 250Km به وجود می آورند که همواره با لایه ای از مه و غبار با عمق بیشتر ، سطح تایتان را پنهان می کنند و مانع تایید آثار احتمالی حیات در آن می شوند. مدار بعضی دیگر دایره شکل است و در فضاهایی میان مدارهای سیارات بیرونی قرار دارد.

مدار بعضی از این اجرام بیضی شکل است و به قسمتهای درونی تر از مدار زمین و حتی مدار عطارد نیز می رسند. البته تعدادی از محققین پلوتو را نیز جزو سیارههای منظومه شمسی در نظر میگیرند، هرچند در مورد مدار حرکت این سیاره بحثهای زیادی وجود دارد و تعدادی از محققین آن را سیاره کوتوله میدانند. منظومه های دیگر ستاره های زیادی دارای صفحه سیاره ای پیرامون خود می باشند که به نظر می رسد این صفحه ها همان سیستم های منظومه ای باشند. از نظر آنها چنین چیزی امکان نداشت و میتوانست تا حد زیادی نظم موجود در طبقهبندی سیارههای اصلی منظومه شمسی را به هم بزند به همین دلیل به نظر آنها گذاشتن نام سیاره نهم بر چنین سیارهای و با این میزان از فاصله کار عاقلانهای نبود.

اکنون شاهد هستیم کاروانهایی از فضاپیماهایی که دست ساخته بشر هستند و در طول تاریخ به این سیاره سفر کردند، هم چنین همین الان که صحبت میکنیم باز دست ساختههایی مشغول به کار هستند، هم چنین سازمان فضایی اروپا در طی سالهای اخیر برنامه های متنوعی را داشته، مدارگرد هایی که پیرامون این سیاره در حرکت بودند و نیز کم و بیش کشورهای دیگر که مقصدشان را سیاره سرخ قرار دادند. مدارگرد وایکینگ 1 ناسا (NASA’s Viking 1 Orbiter) در سال 1976 در نزدیکی مریخ در حرکت بود و تصویر بالا را به ثبت رساند.

دیدگاهتان را بنویسید