سیاره ای برای تمام فصول نقد بازی Lost Planet 2

درست زمانی که آنها مشغول خو گرفتن با محیطشان هستند، یک گروه شکارچی انسانی شکل میگیرد و کرنلیوس (با بازی رادی مکداول) و زیرا (با بازی کیم هانتر) طعمه واقع میشوند و سرانجامشان یکی از دردناکترین لحظات تاریخ سینما را رقم میزند. این مجموعه فیلمها غرق در فلاکت و ماجراجویی هستند و بسیار بیشتر از چیزی که از یک فیلم علمی تخیلی انتظار دارید برای شما به ارمغان میآورند. درست است که فیلم زمان نسبتاً زیادی را بر روی شخصیت جیمز فرانکو به عنوان یک دانشمند میگذراند اما همچنان که بچگی سزار نیازمند وقت زیادی برای رشد است، شخصیتهای انسان مجموعه برای تحریک احساسات خجالت، شرم، همدردی و تنفر در بینندگان لازم به نظر میرسند.

خشمی که سزار (با بازی رادی مکداول) از خود نشان میدهد با اغماض قابل قبول است و رفتار شاهمنشانهی او با وجود تصویر اوج شورش در فیلم «فتح سیارهی میمونها» غیرقابلباور به نظر میرسد. دیالوگ جان هیوستون لذتبخش است و ملحق شدن پاول ویلیامز به عنوان یک نسخهی دوستانهتر از شخصیتی که تلاش میکند مانند دکتر زایوس باشد بسیار سرگرمکننده است. از این رو بهرام ، ایزد پیروزی نامیده شده بود و چهارمین روز هفته به نام روز پیروزی روشنایی بر تاریکی و غلبه انسان بر بدی ها و اهریمن نامگذاری شد . از همه قابل توجهتر این است که سیاره زمین از آن جهت منحصر به فرد است که بیشتر سیاره ما از آب پوشیده شده است، زیرا دما اجازه میدهد آب مایع برای مدت زمان طولانی وجود داشته باشد.

سهگانهی سرکیس در تاریخ فیلمسازی به جا خواهد ماند و سهگانهای خواهد بود با داستان قوی، شخصیت گیرا، احساس و همچنین ابزار تکنیکی. مت ریوز از دید فردی برای روایت تصویری فیلم استفاده میکند و شخصیت را سرکیس برای جلب توجه بیننده کاف میبیند. عتیقی با اشاره به این که با قرار گرفتن کامل قرص ماه در جلوی دایره خورشید، آسمان قدری تاریک شده و تاج خورشیدی نمایان می گردد، افزود: بخشی از مردم اندونزی، و کسانی که با کشتی گرفت کامل را در اقیانوس دنبال می کنند، از جمله معدود افرادی هستند که امکان مشاهده این پدیده نادر و جذاب را دارند.

شب ها آسمان پر از نقطه های کوچک است که می درخشند . این نقطه ها تنها زمانی مشخص هستند که آسمان شب کاملاً صاف باشد و هیچ ابری در آن وجود نداشته باشد . شاید این سؤال ایجاد شود که چرا باید به این مسئله پرداخته شود اما با توجه به ماهیت اجباری سهگانهای این مجموعهی جدید، این فیلم علاقهای به متصل شدن به مجموعهی اصلی از خود نشان نمیدهد و ما باید به خاطر این موضوع شاکر باشیم.

پس از پنج بار تلاش ناموفق روسها برای سفر به مریخ، آمریکاییها پا به عرصه رقابت گذاشتند تا دانش خود را در این زمینه بیازمایند، آنها بعد از شکست در ماموریت اول، بالاخره توانستند اولین کاوشگر را ازکنار مریخ عبور دهند. همانطور که پیشتر گفتیم، تمرکز داستان بر فرزندان این دو خواهد بود که پا را فراتر از جنگلهای سیاره پاندورا میگذارند و به محیطهای زیرآبی و آتشفشانی این سیاره مرموز خواهند رفت.

میلوی کوچک که آخرین بار در صحنهی آخر فیلم فرار از سیارهی میمونها در حال به زبان آوردن اولین کلماتش دیده شده است، حال رشد کرده و پا جا پای پدرش گذاشته است. اما چگونه می توان تفاوت بین این دو را مشخص کرد و آن ها را از روی ظاهر و ویژگی ها از یکدیگر متمایز کرد ؟ به گزارش پارس ناز این محققان برای تشخیص درست بودن نظریه ها، سناریوها را در ابررایانه ی پیز داینت (piz Daint) سوئیس شبیه سازی کرده و تفاوت بزرگی را بین این دو مکانیزم مشاهده کردند.

دانشمندان نظریه ی اول را «برافزایش هسته» و نظریه ی دوم را «عدم ثبات دیسک» نام گذاری کرده اند. یک مکانیزم شکل گیری از پایین به بالا به این شکل است که در ابتدا یک هسته جامد به اندازه ی 10 برابر بزرگ تر از کره ی زمین شکل می گیرد و سپس مقدار زیادی از گاز را به خود جذب کرده و نگه می دارد. ناشی از بادهای موجود در این منطقه از سیاره را میدهد. بااینوجود که محبت جیمز فرانکو در خاطرات او باقی مانده است، مشاور دست راست او (کوبو) با نفرتش از نوع بشر سزار را وادار به نبرد میکند.

کپلر پس از مرگ امپراتور رادلف دوم به ”اینتس” نقل مکان میکند و به عنوان ریاضیدان در ایالتهای شمال اتریش مشغول به کار میشود. این اثر ساخت سال 2001، فیلم محصول سال 1968 را بازسازی میکند و عوضی بودن شخصیت چارلتون هستون جای خود را به رشادت مارک والبرگ میدهد. سیارهی میمونها به راستی یک فیلم ماجراجویانه است که داستان محکوم شدن نسل ما انسانها به مرگ، توسط شخصیت خودمحور کلنل تیلور (با بازی چارلتون هستون) را روایت میکند. چارلتون هستون با این شرایط برای همکاری در این پروژه موافقت کرد که فیلمبرداری کل صحنههایی که او در آنها حضور دارد در دو هفته انجام بشود و همچنین شخصیت او در انتها کشته شود.

تولیدکنندههای فیلم با نابودی کل سیاره درخواست او را اجابت کردند. در این میان اگرچه کار گریم ریک بیکر بسیار عالی است و میتواند تنها دلیلی باشد که شما را وادار به دیدن این فیلم که به طرز زجرآوری طولانی است میکند. متأسفانه اغلب کشورها به دنبال منافع خود هستند و کمتر به تأثیر تصمیم گیری ها و فعّالیت هایشان بر محیط زیست سایر مناطق توجه دارند.برای حفاظت از زیست بوم ها و تنوع زیستی، همهٔ جوامع باید همکاری کنند. متان و نیتروژن ابری ضخیم و نارنجی رنگ را به وجود میآورند که سطح این قمر را میپوشاند به همین دلیل بررسی سطح تایتان از فضا کار دشواری است.

خودم را متعهد کردم تا به کانادا بازگردم و در انستیتوی اخترفیزیک هرزبرگ که بهتازگی و درست زمانی که من در کالیفرنیا بودم، بنیانگذاری شده بود، بپیوندم. تتیس، سومین ماه بزرگ سیاره زحل است که کمترین تراکم را در میان تمام قمرهای آن دارد. صورت فلکی دوپیکر یک صورت فلکی زمستانی است و بهترین زمان برای مشاهده آن از دی تا پایان فروردین است؛ ولی به جز بازه زمانی خرداد تا میانه مرداد، میتوان آن را در ساعات متفاوت شب مشاهده کرد.این صورت فلکی از هر دو نیمکره زمین به جز عرضهای جغرافیایی پایینتر از ۷۰- درجه دیده میشود.

منابع خبری از آنها به شدت استقبال میکنند در حالی که دولت از بابت آیندهی تاریکی که آنها نویدش را میدهند میهراسد. نپتون به عنوان بادخیزترین سیارهی منظومه شمسی شناخته میشود که سرعت بادها در سطح آن، گاه به دوهزار و چهارصد کیلومتر بر ساعت نیز میرسد. خون توماس تنها درمان بیماری فلیر است که انسان را به حیواناتی مشابه زامبی تبدیل خواهد کرد. اگر به خاطر مشخص شدن توییست پایانی فیلم این اثر را ندیدهاید، پیشنهاد میکنیم که اهمیت قائل نشوید و این اثر کلاسیک را حتماً ببینید.

لایه بعدی پس از هسته را گوشته مینامند که معمولا از سنگهای سیلیکات آفریده شده است. این فیلم همچنین با موسیقی دنی الفمن همراه است و در مجموع، اثر نهچندان دلچسبی است که پیشنهاد میشود جدا از دیگر عناوین مجموعهی سیارهی میمونها دیده شود. دمای هوا در سطحی که فشار اتمسفر ۱۰ برابر زمین میباشد، به ۲۱ درجه سانتیگراد میرسد. به عبارت دیگر دانشمندانِ “شرکت” با سفر از عالم واقعیت به عالم رویا یا دنیای مجازی در قالب آواتارها درآمده در دنیای واقعیِ بومیان به اکتشاف می پردازند. تمام اتفاقات در راستای نابود کردن نه تنها تصویر کلنل از خود، بلکه خود ما از نوع بشر است.

دیدگاهتان را بنویسید