رمزگشایی از نمادهای هفت اقلیم هفت پیکر

می توان زمان محلی را تعيين كرد. در محلی که ستارگان به خوبی در شب قابل رؤیت هستند، صورت فلکی دب اکبر را پیدا کنید، سپس ستاره ششم را به ستاره هفتم با یک خط وصل کنید و خط را حدود ۵ برابر فاصله بین دو ستاره امتداد دهید. نوری که از مریخ به ما می رسد نظیر نور همه ی سیارات بازتابی از نور خورشید است.مطمئناً مریخ دارای جوّ است،ولی تنها ماده ای که وجود آن در مریخ برای ما مسلم می باشد،دی اکسید کربن است.جوّ مریخ نسبت به جّو زمین مقدار قابل توجهی از این گاز را در خود جای داده است.شواهد قابل توجه دیگری نیز وجوددارد که بر وجود گازهای متان و آمونیاک در جوّ مریخ دلالت دارند.

هر ماهواره، مساحت محدودی از سطح زمین را به صورت دایره ای پوشش می دهد. به فاصله ای که نور در مدت زمان یک سال طی می کند، یک سال نوری گفته می شود. در علم نجوم برای بیان فواصل خیلی دور از واحد دیگری به نام سال نوری استفاده می شود. اگر گرانیت را برای فضای خود در نظر میگیرید ، احتمالاً به دنبال کاراکتر و رنگ منحصربهفردی هستید که به سختی قابل رقابت با سایر مواد است. به همین دلیل رنگ ستار ه ها متنوع است . ستاره ها پیوسته در حال تغییرند.

منظومهٔ شمسی شامل هشت سیاره و قریب به دویست قمر طبیعی، چند خرده سیاره، میلیون ها سیارک و اجسام سنگی دیگر است كه حجم بزرگی از فضا را اشغال كرده اند و همگی به دور خورشید در حال گردش هستند. Borderlands ساعت ها و ساعت ها محتوای جدید و انواع ماموریت های اصلی و فرعی جذاب و متفاوت از هم را در یک دنیای بسیار بزرگ و پر کشش که هر گوشه و کنار آن پر است از ماجراجویی های جدید، به همراه یک سیستم فوق العاده عالی پاداش دهنده، در اختیار بازیباز می گذارد تا به وی یک تجربه ناب اعطا نماید.

جهت یابی با استفاده از ستارگان منحصر به شب نیست و در روز نیز می توان با استفاده از نور خورشید که یک ستاره است جهت های جغرافیایی را تعیین نمود. همچنین از ستارگان و صورت های فلکی در جهت یابی در شب نیز می توان استفاده نمود. ماه با تندی متوسط یک کیلومتر در ثانیه در مدار بیضی به دور زمین می گردد. كار اسطرلاب تعیین زاویه ارتفاع ستارگان و یا موقعیت ستار ه ها، سيارات، ماه و خورشيد در زمان های مختلف سال است.

در سحابی کارینا (شاهتخته)، هرج و مرج در بالای ستونی از گاز و گرد و غبار به ارتفاع سه سال نوری مشاهده میشود. ماهواره ها بر اساس نوع مأموریت و كاربرد در ارتفاع متفاوتی به دور زمین می گردند.كار ماهواره های مخابراتی، امكان ارتباطات تلفنی، ارسال برنامه های رادیو و تلویزیونی و امواج راداری است. در منظومهٔ شمسی افزون بر سیاره ها و قمرهای آنها، میلیاردها جرم فضایی دیگر به نام سیارک درحال چرخش به دور خورشید هستند. سفر فضایی و شانس اقامت در یک سیاره دیگر همیشه انسان را مجذوب خود کرده است اما با وجود تمام تلسکوپ های بزرگ و رصدخانه ها، یک سیاره ای پیدا نشده که بتوانیم آن را خانه بنامیم و با این حال، برخی از این اجرام سماوی بسیار نزدیک به زمین هستند.

اما در مرکز سیاره به دلیل فشار زیاد می توان گاز را به صورت مایع یافت. در خورشید به طور مداوم هیدروژن به هلیم، تبدیل می شود. سیاره به جرمی گفته می شود که در مداری به دور خورشید می چرخد و دارای جرم كافی برای ایجاد شكل كروی و جذب اجرام كوچک تر اطراف مدار خود باشد. اگر جرمی آسمانی به دور خورشید بچرخد، سیاره نامیده میشود، با این وجود اگر این جرم آسمانی به دور اجرام دیگربه غیر از خورشید (عمدتا سیاره) بچرخد، ماه نامیده میشود. 12 صورت فلکی مربوط به 12 ماه سال، معروف ترین صورت های فلکی اند؛ یعنی در هر ماه سال، ما روبه روی یکی از این صورت های فلکی قرار می گیریم.

پلوتون در یک نقطه معین از مدار خود، 25/1 میلیارد کیلومتر (780 میلیون مایل) پایین تر از دایره البروج قرار می گیرد. ماهواره ها در شب، شبیه ستاره هستند با این تفاوت که چشمک نمی زنند و بزرگ تر از ستار ه ها بهنظر می رسند؛ زیرا به زمین نزدیک ترند. در قدیم، انسان ها از صورت فلکی به عنوان تقویم استفاده می کردند. هر ساله هزاران سنگ فضایی، وارد جو زمین می شوند و به سطح زمین برخورد می كنند.

بیش از 90 درصد این سنگ های فضایی در ناحیه ای به نام كمربند اصلی سیارک ها، كه بین مدار مریخ و مشتری واقع شده است، تمركز یافته اند. پلوتو بزرگترین جسم فضایی در سامانهٔ خورشیدی است که برای اولین بار در ۱۴ ژوئیهٔ سال ۲۰۱۵، کاوشگر فضایی ناسا موسوم به افق های نو، نیوهورایزنز(New Horizons) از کنار آن عبور کرد و چیزی که آن موقع دیده شد کمتر شباهتی به چیزی که تصور میشد داشت.

به دلیل وجود نور فراوان لامپ های روشنایی در آسمان شهر، امکان رؤیت ستارگان در شب به خوبی وجود ندارد، که به این پدیده آلودگی نوری گفته می شود. تکنیکهایی مانند مقطعنگاری کاوش اتمی، امکان بررسی روی یک ذره ای خاص را به ما میدهد ولی به دلیل تعداد محدود اتم ها، تحلیل و وضوح ایزوتوپی نیز محدود است. اختفاهای سیارکی مهماند چون جزء معدود روشهایی اند که به منجمان امکان میدهند یک سیارک را به طور مستقیم بررسی کنند. میدان مغناطیسی خورشید بیشتر به سمت جنوب حاکم است، به طوری که این میدان مغناطیسی از سمت شمال خورشید تا ۹ واحد نجومی و از سمت جنوب ۲۳۰ واحد نجومی ادامه مییابد.

چون محل ستارگان در فضا تقریباً ثابت است، تعدادی ستاره با هم به شکل خاصی دیده می شوند که می تواند شبیه انسان، حیوان یا اشیا باشد. ماهواره های هواشناسی در پیش بینی وضعیت هوا، به هواشناسان كمک می كنند. فاصلهٔ ماهواره ها به گونه ای است که همیشه منطقه ای به صورت اشتراک بین دو ماهوارهٔ مجاور هم ایجاد می شود. او در ادامه با ساخت رصدخانه ها و ابزار نجومی پیشرفته، مطالعات خود را به صورت علمی و منسجم از منظومه شمسی به فضاهای کهکشانی،گسترش داد.

کهکشان ها از میلیاردها ستاره، سیاره و … کهکشان راه شیری، کهکشان مارپیچ و چرخانی است که 100 هزار سال نوری پهنا دارد و ضخامت آن دو هزار سال نوری است. همیار زبان آموزش زبان انگلیسی را نه تنها از طریق دوره های مختلفی که بدین منظور برگزار می کند ارائه نموده است. با وجود آنکه این نزدیکتر بودن سبب می شود که زهره حرارت خورشید را بیشتر از زمین جذب کند، دانشمندان بر این تصور بودند که ابرهای زهره احتمالاً نور خورشید را منعکس میکنند و مانع زیاد گرم شدن سطح آن میشوند. یا درسورۀطلاق، آیه 3 میفرماید: «قد جعل الله لکُل شئ قدرا» همانا خداوند برای هر چیز (پدیدهای) اندازهای قرارداده است.؛ در سوره اعلی، آیه 3 میفرماید: «و الذی قدر فهدی» و آنکه اندازهگیری کرد سپس هدایت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید