داستان جویندگان طلا در فضا – پادکست ایستگاه فضایی

امکان Loot کردن دشمنان، کسب امتیاز تجربه و پیشرفت کردن در طول بازی، XCom ۲ را به عنوان کاملاً متفاوت تبدیل کرده است. شماره ششم سری با کسب امتیاز از متاکریتیک، توانست به بهترین بازی استراتژیک سال ۲۰۱۶ بدل شود. این بازی با بازخوردهای بسیار مثبت از سوی منتقدان رو به رو شد، استقبال بسیار از این عنوان باعث شد تا سازندگان بسته الحاقی War of the Chosen که امکانات و نیروهای بسیاری را به بازی اضافه میکند را برای انتشار در سال ۲۰۱۷ در نظر داشته باشند. در این بازی برای اولین بار شاهد این بودیم که میدان دید نیروها، به طور دقیق بازسازی و در بازی پیاده سازی شده است.

شیوهای که شاید همتایش را در هیچ بازی استراتژیک دیگری شاهد نباشیم. در این نسخه همچنین برای اولین بار شاهد وجود هداف جانبی در طی ماموریتها هستیم، ماموریتهایی که به علت تکیه تاکتیکی بازی، نقشه هایشان به صورت کاملاً تصادفی ساخته میشود، به این ترتیب، شناخت محل عملیات و ساختمانها قبل از هرگونه درگیری نقشی مهم دارد. سیارات فراخورشیدی که الان پیدا میشود و البته توسط همکارانم روی آنها کار میشود، ولی آنها بیشتر به صورت یک نقطه دیده میشود و با نور و با طیف سنجی کار میشود و هیچ دست ساختهای حالاحالا ها به آن نرسد. رنو مالهوترا Renu Malhotra از دانشگاه آریزونا درباره سیارات موجود در منظومه شمسی و اطراف آن میگوید که اکثر این اجرام با تلسکوپهای بزرگ که قابلیتهای محدودی برای بررسی فضای بیرونی منظومه شمسی دارند، کشف میشوند.

شازده کوچولو درباره شخصیت هایی که در طول سفر با آنها ملاقات کرده داستانهایی تعریف می کند، از پادشاه تنهایی که ادعای همه ستاره های آسمان را دارد، تا جغرافی دانی که چیزی از جهان های اطراف خود نمی داند جز آنچه در کتاب ها می خواند. اگر بخواهیم به یکی از بارز ترین و مهم ترین ویژگی ها در مورد بازی Journey to the Savage Planet اشاره کنیم، بی شک می توانیم از استایل گرافیکی خوش رنگ و لعاب و زیبا و طنز آمیز و طراحی های بصری جالب و دوست داشتنی و گاها خنده دار این عنوان نام ببریم که سبب خلق عنوانی شده است که هر لحظه آن برای بازیباز جذاب است و هرگز خسته کننده نمی شود و حتی لبخندی را هم بر روی لبتان می نشاند.

از زمانیکه نوترون و الکترون در هر دقیقه، ده بیلیون درجه گرم شدند و سپس هیدروژن و هلیوم که به عناصر سبک تر شناخته شده اند و موانع ساختمانی اتمی که لیتیوم نام دارد را شکل می دهند. در اوّل تیرماه، خورشید در نیمکرهٔ شمالی به مداررأس السرطان به طور عمودی می تابد. نخستین اشکال در این است که با تحلیل ریاضی معلوم شده است که هر حلقه گازی که احتمال تشکیل شدن آن بر گرد خورشید گردنده در حالت انقباض میرود، هرگز بصورت سیاره سادهای در نخواهد آمد، بلکه از آن عده زیادتری اجسام کوچکتر شبیه حلقههای زحل تولید میشود.

به اجرامی که گرد خود سیارهها میگردند، ماه یا قمر نام دارند. در فیلم به خوبی ایوا و نقش آن در سیار پاندورا توصیف شده؛ درختی که مرکز شعور سیاره و پیوند حیاتی تمام موجودات آن است و از این رو، ایوا درخت حیات نام گرفته است. این سیاره از لایههای رنگی از ابرها در ارتفاعات مختلف تشکیل شده است. ستارگان از خود نور دارند، اما روشنی سیاره های انعكاس نور خورشید یا ستارگان دیگر است. همچنین این شیب باعث تغییرات فصلی شدید در اورانوس شده و باعث می شود هر فصل ۲۰ سال طول بکشد که در نتیجه چرخش سیاره اورانوس نیز به دور خورشید حدود ۸۴ سال طول خواهد کشید.

اگر با تلسکوپ به اورانوس بنگریم، سیاره ای سبز رنگ می بینیم که به علت وجود گاز متان می باشد. سیاره زهره زرد کمرنگ به نظر میرسد. اقتصادبرتر ، در برخی از تئوریهای توطئه پردازان و خیالی این عنوان همچنین به سازمانهای توطئهگر مخفی گفته میشود که در حکم دولت در سایه عمل میکنند که به نظر میرسد رخدادهای دنیا را از طریق دولتهای و شرکتهای بزرگ امروزی کنترل میکنند، مثلاً تئوری دانهای بسیاری، بر این باورند که این فرقه کنترل کامل بر تغییر رشد جمعیت جهان دارند و با ایجاد رخدادهایی مانند جنگهای جهانی یا جنگهای متعدد جمعیت را کاهش دهند یا با عوامل گوناگون جمعیت را افزایش دهند.

به دلیل رقیق بودن «هوای» بهرام، دمای هوا به سرعت تغییر میکند. نوارهای تاریک و روشن رنگی روی جو مشتری بر اثر بادهای قوی شرق به غرب به وجود آمدهاند که با سرعت بیش از ۵۳۹ کیلومتر بر ساعت حرکت میکنند. این قمر با قطر ۱۷۵ کیلومتر و با فاصله ۲۱۰۰۰ کیلومتر از ماکیماکی در حرکت است. سبک و سیاق طراحی مرحله و پیوستگی این طراحی با موضوعات داستانی بازی به قدری دقیق و زیبا بود که منجر به خلق سه گانهای افسانهای شد. XCom ۲ با وارد کردن المانهای نقش افرینی و استفاده از عناصر اصلی سبک تاکیتک نوبتی، توانست به موفقیت چشم گیری دست پیدا کند.

عناصر گیم پلی بازی، یعنی پیشرفت فرهنگی، علمی، نظامی و اقتصادی در کنار روابط خاص سیاسی، شرایطی پیچیده را در بازی ایجاد میکرد که موجب میشد مخاطبان برای پیروزی دست به نقشههایی پیچیده بزنند. گیم پلی بازی به طور کلی نوبتی است و با مهاجرانی آغاز میشود که قصد دارند سکونت گاهی را برای خود احداث کنند. در بخش تکنفره، مراحل بسیاری وجود دارند که همگی برپایه داستان بازی طراحی شده اند. این ابر تهیگاه فضایی کروی است که در فاصله ۷۰۰ میلیون سال نوری از زمین و در صورت فلکی گاوران وجود دارد. چرا که با برگرداندن نیروهایی که جلوتر بوده اند، فقط مدت زمان کوتاهی برای بازگشت به جنگ خواهید داشت، در غیر این صورت این نیروها کشته خواهند شد.

در این عنوان، نیروهایی متفاوت و بسیاری قدرتمند در بازی حضور داشتند که اکثرا از شخصیتهای اصلی داستان بودند. نواوریهای جذاب گیم پلی در Company of Heroes ۲ باعث شد که این عنوان در سال ۲۰۱۳ به شدت مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یکی از بزرگترین بازیهای استراتژیک همزمان سال شناخته شود، اجرای فرمانهای جنگی، استفاده از تاکتیکهای نظامی دقیق، تاثیر گذاری بسیار محیط، توانایی اجرای تاکتیکهای نبردهای نامنظم و همچنین بازسازی نبردهایی مهم همچون نبرد استالینگراد در بازی، Company of Heroes ۲ را تبدیل به عنوانی کرد که به این راحتیها فراموش نخواهد شد.

وجود داستانی عمیق و بی نظیر که در سری World Of WarCraft ادامه پیدا کرد و خلق شخصیتهایی مثل لیچ کینگ، WarCraft ۳ را تبدیل به یکی از بهترین بازیهای تاریخ کرده است. گیم پلی بازی بسیار ساده دنبال میشد، برداشت منابع و کنترل دقیق آن ها، سپس ساخت ارتش و در نهایت اقدام به حمله به دشمن، اما این طراحی مراحل بود که StarCraft ۲ را تبدیل به عنوانی بی نظیر کرد. طراحی مرحله بی نظیر، در کنار نیروهای جذاب و حق انتخابی که بازی در اختیار شما قرار میداد، به علاوه سبک و سیاق عجیب گیم پلی در کشتی فضایی مادر که به طور کامل متفاوت از مراحل بود، باعث شد که StarCraft ۲ پس از شماره اول، به عنوانی یکی از بهترین ساختههای Blizzard و در نهایت به عنوان یکی از بهترین بازیهای استراتژیک همزمان تاریخ شناخته شود.

خوشبختانه، این عمق دوست داشتنی در شماره ششم بازگشت و این بازی را تبدیل به یکی از بهترین بازیهای تاریخ کرد، عنوانی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و توانست نظر مثبت مخاطبان و منتقدان را جلب کند. با گذشت بیش از ۱۵ سال از عرضه شدن WarCraft ۳ این بازی هنوز هم تازگی داشته و به هیچ عنوان کهنه نشده است. این سری که الهامهای بسیاری از نوشتههای تالکین گرفته، دنیای اساطیری مختص به خود را دارد، هنوز هم پتانسیل بسیاری برای خلق و پیشبرد قصه در مقابل خود خواهد دید. «ما ادعا نمی کنیم که تعریف کاملی از یک سیاره داریم و همه دانشمندان باید تعریف ما را برای سیاره بپذیرند، این همان اشتباهی است که اتحادیه بین المللی نجوم IAU مرتکب شده است!

به­علاوه، هیچ دلیلی وجود ندارد که یک مریخی ما را از خودمان عینی­تر می­نگرد (پوپر، 1384، ص164-161). اطلاعیه های سیاره سدنی یاک سیاره سیستم خوابگاه و تغییر کاملی در اعلامیه های ما در مورد توسعه سیستم خواب آلودگی و ارتباط با دیگر اجرام کهکشان ما. این جرم پرنور که با نام ستاره ی شامگاهی شناخته شده است ، اصلاً ستاره نیست ، بلکه سیاره ی همسایه ی زمین است که زهره نام دارد . منظومهٔ شمسی میان دو بازوی بزرگ در بازویی به نام بازوی شکارچی قرار دارد. و هر دو اپیزود به یک افشای مشابه منتهی میشوند؛ چیزی که در اوایل اپیزود بهطور گذرا به آن اشاره شده بود، در پردهی سوم برای نجاتِ قهرمانان ظاهر میشود (اسبهای انساننمای همنوعخوارِ زیرزمینی در اپیزود چهارم و نژادِ رُباتهای بیگانه در اپیزود ششم).

دیدگاهتان را بنویسید