حقایق باورنکردنی درباره شکل ، سرعت و ویژگی های کره زمین

در سورۀ حج، آیه 61 آمده است: «ذالک باّنّ الله یولجُ الّیل فی النهار ویولجُ النّهارفی الّیل و انّاللّه سمیعٌ بصیرٌ» به خاطر آن است که خداوند شب را وارد و غالب بر روز میکند و روز را غالب بر شب میکند و به خاطر آن است که خدا شنوا و بیناست؛ «یولج» از مادۀ «ایلاج» در اصل از «ولوج» به معنای داخل شدن میباشد. ، یعنی خداوند اضافه شده است، اختیار معنای روح برای این واژۀ عبری سزاوارتر است؛ زیرا «معلّقبودن روح خدا بر سطح آبها» معقولتر به نظر میرسد تا «معلّقبودن باد خدا بر سطح آبها» و همچنین مشابه چنین قولی در قرآن آمده که در ادامه مطرح شده است.

آنقدر باریک که هنگامیکه این سیاره درست در مقابل و در راستای زمین قرار می گیرد نیز این حلقه ها قابل رویت نیستند.ضخامت آنها بین ۲۰۰ تا ۳۰۰۰ متر است. Upland یکی دیگر از بازی های کسب جایزه ارز دیجیتال است که روی بلاک چین EOS فعالیت میکند. تولید انرژی مکانیکی جهت پمپاژ آب نیز از نمونه کاربردهای دیگر توربینهای بادی است. این کاربرد معمولاً چندین توربین بادی متمرکز راشامل می شود و بمنظور تامین انرژی که ازطریق شبکه توزیع می شود طراحی شده و این موضوع در مقابل توربینهای بادی منفرد مورد قبل که بمنظور تامین انرژی مصرفی بار الکتریکی درمحل طراحی می گردد ، مطرح است.

شارژ باتری از کاربردهای مهم دیگری است که توربین های بادی دارند. اندازه های معمولی این توربین های بادی بین ۵۰-۵۰۰ کیلو وات است. که این چرخ ، توربین را دقیقاً درجهت وزش باد قرار می دهد. سیارهٔ درونی و سیارهٔ بیرونی (به انگلیسی: Inferior and superior planets) نام یکی از قدیمیترین گروهبندیهای سیارهای سامانه خورشیدی است که در آن یک سیاره با توجه به سیارهٔ دیگری دارای مرتبهای بیرونیتر (دور از مرز)، یا داخلیتر (پایینتر) گرفته میشده؛ اگر مدار آن سیاره در داخل مدار سیاره در اطراف خورشید قرار داشته باشد.

فوبوس و دایموس از جمله قمرهای مریخ هستند که قطر اولی 20 کیلومتر و قطر دومی در حدود نصف آن است . نپتون مانند اورانوس در اتمسفر خود مقدار زیادی گاز متان دارد که باعث ایجاد رنگ آبی آن میشود. اورانوس مانند زحل حلقه دارد ولی این حلقه ها بسیار نازک تر و کم نور تر هستند. اورانوس (در اسطورههای یونان οὐρανός، خدای آسمان و معادل پارسی سره آن آهوره) هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید وچهارمین سیاره از نظر اندازه و سومین سیاره از نظر جرم است.

اورانوس (25,362 کیلومتر / 15,759 مایل) – 400٪ اندازه زمین. قطر گانیمد 5262 کیلومتر است که اندکی از سیاره عطارد بزرگتر می باشد و اگر تحت تاثیر گرانش مشتری قرار نداشت می توانست به تنهایی یک سیاره باشد. زمین یک ماه طبیعی دارد که در فاصله متوسط ۳۹۰۰۰۰ کیلومتری آن قرار گرفته است. برای این کار بیشتر توربینهای بادی با قیمت ارزان و متوسط که روتورهایی با قطر ۳ متر دارند استفاده می شود این نوع بهره برداری عموماً توربینهای بادی کوچک جهت مصارف خانگی را شامل می شوند. در این کتاب، برای نخستین بار، لباسهای مد روز را به تن توریستهایی میبینیم که راه گم کرده و به «تنتن» و دار و دستۀ انقلابیاش برخورد کردهاند.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید کوچکترین سیاره عطارد و بزرگترین آنها مشتری است. دراین صورت ، بطور کلی میدان مغناطیسی عطارد شبیه میدان مغناطیسی زمین ولی ضعیفتر از آن است. البته تا آنجا که بتوانم سعى مىکنم چیزهایى که مىکشم تا حد ممکن شبیه باشد. 22.سرعت چرخش زمین کم کم ، آهسته می شود به این معنی که تا 140 بیلیون سال بعد از این، طول روز ها به 25 ساعت می رسد.

چرخش زهره در محور خود 243 روز زمینی طول می کشد ، که کمترین سرعت میان سایر سیارات را داراست . عالم کبیر،کل عالم است مادام که انسان در آن وجود دارد،در غیر این صورت جسدی است بدون روح. به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، انسان (همانند دیگر موجودات زمینی) موجودی است که برای زندگی بر روی زمین ساخته شده است. بعضی از هماتیت ها کمی خاصیت مغناطیسی دارند ولی در مورد همه به این صورت نیست و این روش را نمی توان مبنایی برای تشخصیص حدید اصل قرار داد.برای بررسی این موضوع ابتدا باید تفاوت میان حدید و آهن و سنگ آهن را بدانیم.

این سنگ ها بر اثر برخوردهای فضایی شدید با سطح ماه یا مریخ به فضا پرتاب می شوند و پس از مدتی سرگردانی به دام گرانش زمین می افتند. در حین این فعل و انفعالات، میانگین دمای جبه مریخ می تواند حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد باشد. این تفاوت دمای چشمگیر بین دو نیم کره باعث ایجاد اختلاف فشار دائمی میشود. در کشورهای گرمسیری، از سرماخوردگیهای زیادی در هنگام یک روز طولانی که تضاد بسیار زیادی بین دمای خارج خانه که بسیار گرم است و داخل خانه که از وسایل خنک کننده استفاده می کنند سخن می گویند.

یک میله اصلی که رو به باد قرار می گیرد ومیله های عمودی دیگری که عمود بر جهت باد کار گذاشته می شوند. ۸- دکل: دکلها معمولاً از فولادهای استوانه ای یا شبکه ای از میله های فولادی ساخته می شوند، چون سرعت باد با افزایش ارتفاع زیاد می شود، دکلهای بلند باعث می شوند توربین انرژی بیشتری بگیرد و الکتریسیته بیشتری تولید کند. این توربین شامل قطعاتی با اشکال گوناگون بوده که باد را در خود جمع کرده و باعث چرخش محور اصلی می گردد.ساخت این نوع توربین بسیار ساده است، ولی بازده پایینی دارد. در توربینها ، چرخش پره ها انرژی جنبشی باد را به انرژی مکانیکی تبدیل می شود.

۱- توربینها جهت تامین بارهای الکتریکی از نوع مسکونی ، تجاری و صنعتی یا کشاورزی استفاده می شود. ۴- جعبه دنده (گیربکس): توربینهای بادی میتواند سرعت کم چرخش محوره پره ها را با ضریب تبدیل مثبت به سرعت بالا که در ژنراتور استفاده می شود. باد به چره ها برخورد می کند وآنها را می چرخاند.چرخش پره ها باعث چرخش محور اصلی می شود و این محور به یک ژنراتور برق متصل است. ۶- ناسل: قسمت اصلی توربین بادی که رتور به آن متصل است را ناسل میگویند.

نتیجه این نوع طراحی این است که سرعت چرخش سیستم دقیقاً با سرعت باد برابر بودخ ودر مناطقی که سرعت باد کم است ، چندان کار آمد نیست. چرخش این ژنراتور، برق متناوب تولید می کند. در مقایسه با زمین، حرکت زحل به دور خورشید کند است، اما حرکت آن به دور خود سریعتر است. این نوع توربین ها نسبت به مدل با محور عمودی رایج تر می باشد، توربینهای بادی با محور افقی پیچیده تر وگران تر از نوع قبلی هستند و ساخت آنها هم مشکل تر است ولی راندمان بسیار بالایی دارند. یک توربین بادی در مقیاس کوچک با نصب بسیار آسان و سریع حتی بر روی قایق حتی بر روی قایق ها و اتوبوس ها بدون هیچگونه هزینه ای برق مورد نیاز این مناطق را تامین می کند و قیمت این توربینها نسبت به مجموع قیمت موتور برق و هزینه سوخت آن اقتصادی نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید