جدیدترین خبرهای «سیاره پلوتون

اما حالا دیگر نوبت آن است که ، به این هفت مرحله بپردازیم و این هفت مرحله را طی کنیم تا به آگاهی در باب مسیر رسیدن به آگاهی توسط شازده کوچولو آن هم از نگاه آنتوان دوسنت اگزوپری برسیم. شازده کوچولو گفت: -اوه نه! اگر مقصد زمین باشد که سوژهِی خنده باشد به جز شاید یکسری ایزوتوپ های اصلی مواد خاص رادیو اکتیو که خیلی توشهی عجیب غریب برای ما نباشد، حتی اگر که پلوتونیوم و عناصری مثل طلا باشد باید بگوییم که به زمین رساندن آنها صرفه دارد یا نه؟ تحلیلگرها از آن نقطه میتواند وارد معامله خاص خود شوند و بهره بری و بازدهی بیشتری را از آن معامله بگیرد.

میتوان با استفاده از موتورهای یونی که برای تولید نیروی پیشران از نور خورشید بهره میگیرند استفاده کرد تا ضمن تغییر صفحه چرخش حتی مسیر حرکت این سنگهای آسمانی را نیز تغییر داد و تا جایی که ممکن است آنها را به زمین نزدیک کرد. شما می توانید با مطالعه ی این مطلب در پنج دقیقه اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید که نود و پنج درصد افراد از آن بی بهره هستند. قبل از همهی اینها فراموش نکنیم که سیارک ایتیکاوا یک بار یک مهمان از زمین داشت و این فضاپیمای ژاپنی خودش را با این سیارک مماس کرد و یک تکه از آن را با خود به زمین آورد.این تکه سنگ در موزهای در ژاپن وجود دارد که البته خیلی کوچک بود، شاید به نظر خیلی از افراد بی ارزش باشد.

این سنگ آسمانی که نام خود را از دهکده Tissint در مراکش که در آن سقوط کرده است، گرفته در واقع شهاب سنگی است که از سیاره سرخ به زمین رسیده است. ۴.۵ میلیارد سال طول کشید تا زمین با دور شدن از خورشید ازحالت گاز بصورت جامد و بشکل امروزی در آید و پس از تولید طلا در ستاره های نوترونی، در فضا به صورت شهاب سنگ موجود بوده و در زمان شکل گیری زمین با زمین برخورد داشته اند. اما زهره که به خورشید نزدیکتر است و نور و گرمای بیشتری را دریافت میکند قادر نبوده بخشی از نور و حرارت را به فضا بازتاب دهد.

در نتیجه خبری از حیات در سیاره زهره نیست. گروهی از محققان دانشگاه بریستول با انجام تجزیه و تحلیلهای دقیق روی قدیمیترین نمونههای صخرهای پیدا شده در زمین به این نتیجه رسیدهاند که پس از گذشت حدود 200 میلیون سال از پیدایش زمین، برخوردهای شهاب سنگی با این سیاره روی داده که در خلال آنها سر و کله فلزات گرانبها در گوشه و کنار زمین پیدا شده است. این بدان معنی است که این تکه شهاب نسبت به عمر منظومه خورشیدی که 4.6 میلیارد سال قدمت دارد بسیار جوان است. به گزارش مهر، شهاب سنگی که در جریان یک شهاب بارش در 18 جولای 2011 در بیابان مراکش فرود آمد، پیش از رسیدن به زمین به مدت 1 میلیون سال در اطراف خورشید چرخیده بود و پس از رسیدن به زمین در سراسر سیاره ما سفر کرد و از شهر رباط در مراکش به پاریس و نیویورک و سرانجام به لندن رسید و اکنون قرار است در موزه تاریخ طبیعی انگلیس به معرض دید گذاشته شود.

هرچند که دوتریم بسیار نادر است و بیشتر کوتولههای قهوهای فرایند همجوشیشان مدتها پیش از کشف آنها، متوقف شدهاست و این در عمل آنها را از سیارات بسیار بزرگ نامتمایز میسازد. چهار سیاره خاکی سنگی را میشناسیم و چهار سیاره گازی و اینجا چیزهایی که ما به عنوان خرده سیارک در کمربند ها، کمربند بین مریخ و مشتری و فراسوی آن داریم در واقع خورده ها یا آجر هایی هست که از ساخت و ساز این منظومه شمسی باقی مانده است.

زمینه فعالیت حرفهای ایشان بسیار جذاب است، از فرایندهایی که در سطوح سیارهها اتفاق میافتد تا سنجش از راه دور، طیف نگاری که تحلیل طیف نگاری که انجام میدهند روی سیاره های مختلف تا تاریخچه آب مایع روی مریخ و داستان آب مایع همان رویای بشر برای یافتن اسرار سیاره سرخ است که ظاهراً خانم عادلی و باقی همقطاران شان در پی یافتن آن هستند. • زمین سیارهای است منحصر بفرد ، دارای آب مایع و جوی که قسمت اعظم آن از نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده که تداوم حیات را ممکن میسازند. آب برای ما در فضا هم مایه حیات و هم استمرار حیات است.

اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمريکا، ناسا، می گوید: « زهره اطلاعات زیادی را در خود پنهان کرده که می تواند به ما در درک بهتر زمین و سیارات فراخورشیدی یا آن سیارات خارج از منظومه شمسی کمک کند». قبل از این که به سراغ این کنکاش و معدن کاوی برویم باید به سراغ ساختار شناسی یا زمین ریخت شناسی در دیگر سیارهها دنبال کنیم. یک وجه تمایز غریزی انگشت اشاره این است که ما این انگشت را بیشتر از سایر انگشتان استفاده می کنیم(البته به استثنای انگشت شست)، اما این انگشت عملا نسبت به سایر انگشت ها درگیری کمتری با انگشت شست دارد.

نگاه کن بیرونو، حالا که به قول شاملو ستاره با کهکشان و من با تو سخن میگویم بیا و نامت را به من بگو شکوفه انار. آیا باید خودمان علم آسترولوژی را برای خرید و فروش هایمان یاد بگیریم یا اینکه باید برای آن هزینه بپردازیم یا در کانال های شبکه های مجازی با پرداخت هزینه به این جور اطلاعات دست بیابیم؟ از جمله مواردی که فضاپیمای وویجر ۲ در مأموریت خود توانست به آن دست پیدا کند اثبات وجود باد، میدانهای مغناطیسی، شفق صبحگاهی و همچنین تندر و آذرخش در این سیاره زیبا میباشد.

در مواردی از نقره، نیکل و پالادیم هم استفاده می شود. شاید به همین دلیل باشد که وقتی صحبت از معدنکاری در فضا به میان میآید همه چشمها به خردهسیارکها خیره میشود و کسی به فکر ماه و مریخ نیست. به گزارش ناسا و با تحقیقات بعمل آمده دانشمندان سیاره ای از جنس طلا را در فضا توسط تلسکوپ هابل رصد کرده اند . دانشمندان با توجه به حرکت سریع و رو به جلوی این سیاره احتمال می دهند که این سیاره در مسیر حرکت خود با کره زمین برخورد کند . پلانتری رسورسز البته با اشراف بر این محدودیت قانونی تلاش دارد با انتشار خبر تاریخی خود توجه محافل حقوقی و قانونگذاری را به آینده تجارت بشریت در فضا جلب کرده و تلاش کند زمینه را برای تغییر یا تصویب قوانین فراهم کند.

هر چیزی که شما می خواهید به طور مکرر از آن استفاده کنید و دلتان می خواهد در حرکات و ژست هایتان با تأکید مورد توجه قرار گیرد می تواند روی انگشت اشاره قرار گیرد. به خصوص در بخش هایی از اروپا که انداختن یک انگشتر با نشان مهر یا تاج در این انگشت موقعیت برجسته ی خانوادگی شما را نشان می داده است. این انگشت اولین انتخاب برای افرادی است که می خواهند با انداختن انگشتر یک عقیده یا بیانیه را ابراز کنند. پمپ سوختی که با استفاده از انرژی خورشیدی، یخ را به آب، اکسیژن و هیدروژن تبدیل کرده و ذخیره نماید تا در صورت فرارسیدن یک مشتری فضایی به مخازن تشنه فضاپیمای او آب، هیدروژن و اکسیژن تزریق کند.

معدن داران فضایی شاید قبل از هر چیز به پیدا کردن یک خردهسیارک مملو از یخ که در مسیر مناسبی در حال چرخش به دور خورشید باشد، بگردند تا نخستین ایستگاه سوختگیری فضایی را روی آن تاسیس کنند. معدنکاران فضایی بعد از ۸ ساعت کار سخت و در حالی که لباسهای فضاییشان به خاطر الکتریسیته ساکن از گرد و خاک پوشیده شده است تلاش میکنند دستگیرهای پیدا کنند و همان طور که در فضا معلقند خود را به کابین استراحتشان در آن سوی یک خرده سیارک خاکستری برسانند. چند ساعت از پرواز سعید می گذشت ، تمام دستگاه های سفینه از جمله دستگاه تولید اکسیژن به خوبی کار می کردند و سعید اگرچه از موفقیت در نقشه فرار راضی به نظر می رسید ، در حالیکه برای جلوگیری از غافلگیری احتمالی توس موجودات فضایی ، مرتب پشت سر و اطراف سفینه را کنترل می کرد از اینکه هنوز نتوانسته مسیر را شناسایی کندکمی نگران بود .

در زمان شکلگیری منظومه شمسی، اجرامی که در مدار مورد اشاره قرار گرفته بودند به دلیل اثرات جاذبه عظیم مشتری و فاصله مخصوصی که از خورشید داشتند، دچار موقعیتی شدند که از یکپارچه شدن آنها جلوگیری میکرد و به همین دلیل امروزه شاهد مجموعه بزرگی از اجرام سرگردان کوچک و بزرگ در آن موقعیت هستیم. متن ساده و صریح است، اما نکته ضعف بزرگی دارد. از نظر شیمیایی، طلا فلزی واسطه است که در گروه ۱۱ جدول تناوبی جای دارد و یکی از کم واکنش ترین عنصرهای جامد در شرایط استاندارد است.

دیدگاهتان را بنویسید