تصاویر کمیاب از سیاره ی زحل – تکراتو

پیش از اين زمان، طبق نظريه ي بطلميوس زمين در مركز عالم قرار داشت.در سال 1534،يك اختر شناس لهستاني به نام نيكلاس كوپر نيك نظريه جديدي را پيشنهاد كردكه بر اساس آن ،خورشيد در مركز عالم قرار داشت و زمين هم مانند سيارات ديگر در اطراف خورشيد مي چرخيد. ماه نیز بر طبق همین قانون به دور زمین در گردش است. Voskresenie در زبان روسی میشود یک شنبه که به معنای «روز رستاخیز» یا همان احیای مسیح از میان مردگان است. معدنکاوی نوری، فرآیندی است که منتظریم ثبت اختراع شود تا از نور خورشید، یا هر منبعی، با تمرکز بالا برای حفاری یک سطح استفاده کنیم.

شنا کنان تا وسطای دریاچه رفت و بعد پا دوچرخه زنان منتظر موند. مریخ یکی از جذاب ترین سیارهها است که بعد از زمین این سیاره بیشتر در موردش تحقیق شده و فضا پیماهایی به سمتش رفته است. بعد از كمربند سياركي اندازه سيارات و فاصله آنها از يكديگر بسيار زياد ميشود و به سيارات گازي ميرسيم. با تلسكوپهاي پيشرفته مشخص شد، حلقه هايي كه دورزحل مشاهده ميشود در واقع قطعات كوچك و بزرگ يخ است كه تحت تأثير جاذبه زحل به دور آن می گردند.زحل هم مانند مشتري گازي شكل است و چگالي بسيار كمي دارد و اگر اندازه آن مطرح نبود در وان حمام خانه شما جا ميشد.

وقتي اين قطعات وارد اتمسفر ميشوند خط نوراني از سوختن آنها حاصل ميشود. گاهي اين قطعات از محل خود خارج می شوند و حتي به زمين نيز می رسند. قسمتي از پاسخ به خاطر وجود حيات در زمين است. وجود کربن دیاکسید در هواکره این سیاره، گرما را در سطح نگه میدارد و دمای آن را به مقدار بسیار چشمگیری (۴۸۱ درجه سلسیوس) میرساند. دمای بالای سطح این سیاره به واسطه ی نزدیکی بیش از حد آن به ستاره ای است که به دورش می چرخد. باید گفت این روزها کسانی که چنین ادعاهایی می کنند کم نیستند اما چیزی که راجع به “آلایا” متفاوت است، سخنان وی و تلاش او برای هشیار کردن مردم است.

بنا بر اين ،عملا بايد گفت كه فضا بي انته است. كساني كه تحت تأثير اين سياره زاده شدهاند، خويي عصباني و جنگ طلب دارند علت قرمزي سطح مريخ به خاطر وجود اكسيد آهن فراوان است و در واقع مريخ جنگ طلب در حال زنگ زدن وپوسيدن است. با توجه به تصاوير بدست آمده، طوفانهاي شديدي روي سطح آن وجود دارد كه در روي نوارهاي متناوبي جريان دارند. در برخی از تصاویر کاسینی، زحل را یک سیاره ی غول آسای آرام و شناور در فضا می بینیم، در حالیکه برخی دیگر اتمسفر پویا، طوفانی و باد خیز آن را نشان می دهند.

با این که گالیله مسیر حرکت سیارات را به درستی توضیح داد، ولی نتوانست دلیل آن نوع رفتار رابیان کند و همچنین نفهمیدچرا سیارات اصولا توانسته اند در فضا معلق بمانند. همچنين در عطارد طول روز دو سوم طول آن سال است. از طرف ديگر زحل اقمار زيادي دارد و تاكنون بیش از 40قمر براي آن كشف شده است. ويليام هر شل موسیقی دان و منجم انگلیسی با تلسكوپ دست ساز خود در سال 1781 سياره جديدي را كشف كرد، او نام سياره كشف شده را ژرژيوس سیدم نهاد كه نام ژرژ سوم پادشاه انگليس بود، ولي هنگامی که پادشاه عقل خود را از دست داد، هرشل نام سياره را به اورانوس، يكي از اساطیر رومي تغيير داد.

امید میرود این کاوشگر در تابستان سال ۲۰۱۵ به این سیاره برسد. ساختمان زحل به احتمال زياد بسيار شبيه ساختمان مشتري است، در اينجا نيز عنصر اصلي هيدروژن است. بررسی اینکه آیا زهره دارای اجسام آب مایع در سطح خود بوده است یا خیر، برای درک تفاوت زهره و زمین بسیار مهم است. ابر اورت از تکههای اجسام تخریب شده در فضا ساخته شده که اندازه تکهها میتواند هم اندازه یک کوه و بعضی اوقات بزرگتر باشد.

همه گاز ها در همه جهات منبسط مي شوندوحجم بزرگتري را اشغال مي كنند.شتاب گرانش سطحي زمين به اندازه ي كافي قوي است كه با گرايش جو به انبساط مقابله كند. بلكه زبان بقيه را بهتر ياد بگيرد،بفهمد عشق چيست، زندگي چيست و با شناختن اين ها و آشنا شدن با آدم ها، حكمت بياموزد و اين درست همان چيزي است كه ما دلمان مي خواهد شماعزيزان ياد بگيريد. کره زمین محل زندگی بشر است، سطح آن را اقیانوس ها و خشکیها پوشانیده است، و دارای «جو» می باشد، و هوای آن مناسب برای زندگی کلیه موجودات زمینی است.

به گفتهی محققان احتمالا کهکشان راه شیری تاکنون با کهکشان بزرگ دیگری ترکیب نشده است در حالی که کهکشانهایی مشاهده شده اند که در مرکز خوشههای کهکشانی به احتمال زیاد نتیجه نوعی ترکیب و ادغام کیهانی هستند. مطالعه جو سیاره زهره نشان داده که در گذشته، این سیاره بیش از حد گرم بودهاست. در سال 2005 در قسمت های خارجی تر منظومه شمسی جرم دیگری کشف شد و اریس (Eris) نام گرفت. منظومه شمسي تقويمي بود كه اجداد ما به كمك آن زمان كاشتن دانه و درو كردن آن را تعيين ميكردند.

گاهي هم به مدت چند ماه طوفانهاي شديدي در سطح آن بوجود ميآيد. این فورانها همچنین به حلقهای رقیق و پراکنده در اطراف زحل نیز شکل دادهاند که بر مدار انسلادوس منطبق است و به هیأت یک هاله آبیرنگ، سیاره را در برگرفته است. بعید است کسی این کتاب را نخوانده باشد، اما اگر شما جزء افرادی هستید که هنوز این کتاب را نخواندهاید پیشنهاد میکنم در سریعترین زمان ممکن آن را مطالعه کنید. گذشته از آن كسي كه ميتوانست زمان طلوع خورشيد را پيش بيني كند، مسلماً قادر به پيش بيني حوادث ديگر نيز بود.در قرن هاي 16 و17 ، علاقه به كسب دانش ، تغييرات زيادي را در دانش اختر شناسي بوجود آورد.

به خصوص پروتستانها که معتقدند در روز یکشنبه به شدت میبایستی از کار کردن، یا حتی اعمالی که انجام آنها منوط به حضور شخص دیگری است، مانند خرید کالا یا خدماتی همچون رانندگی (حتی استفاده از وسائط نقلیه عمومی)، باغبانی، شستشوی ماشین و … بهرهبرداری، دربرگیرنده فعالیتهایی است که کنترل سامانه را انجام میدهند (مانند چراغهای راهنمایی و شیبسنجها، خط گردانهای راهآهن، کنترل شدآمد هوایی، و جز اینها)، و همچنین سیاستهایی مانند چگونگی اداره امور مالی ترابری مانند استفاده از عوارض جادهای یا مالیات سوخت در ترابری بزرگراهی. در كره ماه به علت نبودن اتمسفر، وزش باد و بارندگي هم وجود ندارد به همين علت جاي پاي يك فضانورد ممكن است هزاران سال باقي بماند.

این قمر، تنها قمر منظومهٔ خورشیدی است که یک میدان مغناطیسی قدرتمند دارد که احتمالاً نشاندهندهٔ وجود یک هستهٔ رسانا از فلز مایع است. اما دلايل خوبي وجود دارد دال بر اينكه H2در جو زحل وجود دارد، يكي از اين قراين مشابهت زحل با مشتري است كه 80% جو آن متشكل از اين گاز است.تعداد حلقه هاي آن به 30 عدد مي رسد. به گزارش پایگاه خبری ایندیپندنت، جیم برایدنستاین خطاب به حاضران در رویداد بینالمللی فرست روبوتیکس (FIRST Robotics) گفت: «محض اطلاعتان، به نظر من پلوتون یک سیاره است.

مريخ را به نام الهه جنگ روميان قديم نام گذاري كردند و چون سرخ رنگ به نظر ميرسد آن را با خشم جنگ مرتبط ميدانند . در شب هاي دو هفته اي آن دماي هوا به سرماي 140 درجه سانتيگراد زير صفر نزول مي كند. بدون تجهيزات پيشرفته ، هيچ بشري نمي تواند روي ماه دوام بياورد .دماي هوا روي سطح ماه بسيار پر نوسان است ، يك روز ماه معادل 2 هفته كره زمين است و دماي هوا به حدود 150 درجه سانتيگراد مي رسد. شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران که هماهنگی و حمایت از برگزای این مراسم را بر عهده دارد اعلام کرد در ایران با عنایت به روند سالهای گذشته و دستور العمل برگزاری روز جهانی نجوم این روز در تغطیلی پایان هفته و روز جمعه برگزار خواهد شد.

زمانی که آزمایشاتی جهت بدست آوردن درمانی برای آلزایمر بر روی میمون ها انجام میشود، یک میمون که از لحاظ ژنتیکی جهش یافته است، هوش بالایش را به کار می گیرد تا بقیه هم نوعانش را برای رسیدن به آزادی رهبری کند و… 💛💚 اجازه دهید تا کانالی برای گسترش عشق و هشیاری کیهانی باشیم.. امروزه، از ذرت و دانههای دیگر برای خوراک دام­ها به منظور تولید گوشت استفاده میشود و به طور میانگین به ازای تولید هر کیلوگرم گوشت گوساله، 11 کیلوگرم دانه به مصرف تغذیه دام می رسد. امروزه با استفاده از تلسكوپ و امكانات پيشرفته رصد ستارگان و سيارات صورت ميگيرد و به خاطر عدم شفاف بودن جو از سفينه ها و تلسكوپهاي فضايي به طور مستقيم در بالای اتمسفر و خارج از آن استفاده ميشود.

دیدگاهتان را بنویسید