تحقیق در مورد منظومه شمسی

درآمد حاصل از تجارت الماس همچنین به ساخت زیرساخت های ضروری مانند جاده ها و سیستم های حمل و نقل عمومی کمک می کند.برای مثال، در بوتسوانا سال 1996 صرفا سه مایل جاده وجود داشت. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انسان از زمانی که دریافت میتواند در زمین دخل و تصرف کند، از قدرت خود استفاده کرد و تا میتوانست به تاخت و تاز پرداخت. دانشمندان می گویند که در کهکشان راه شیری، میلیاردها سیاره شبیه زمین می تواند وجود داشته باشد. پلوتون سياره آخري بود که کشف شده بود .

نخستین بار دانشمندان در سال 1967 میلادی در قطعات شهابسنگی با نام Canyon Diablo که در آریزونای ایالات متحده آمریکا فرود آمده بود توانستند ذراتی از الماس با اندازه کمتر از یک میکرومتر کشف کنند. بر اساس محاسبات کنونی ممکن است یک سیاره در منظومه شمسی وجود داشته باشد که آن سیاره X یا سیاره نهم می نامند ولی فعلا هیچ مدرک مستندی از وجود این سیاره در دسترس نیست. گازهای نجیب گیر افتاده در آنها با شناسه ایزوتوپی نشان میداد که منشا آنها خارج از منظومه شمسی است.

آنها جزو کوچکترین و نزدیکترین سیارات خارج از منظومه شمسی (به زمین) هستند که تاکنون کشف شده اند. اگرچه الماس در سطح زمین به سختی یافت میشود ولی الماس های فرازمینی یا الماس در شهاب سنگ هایی که منشا تشکیل آنها خارج از زمین است خیلی معمول هستند. 38-اگر خاک و آب و هوا ی زمین آلوده شوند چه سرنوشتی در انتظار همه ی جانداران است؟ انتشار مادون قرمز از فضا که توسط رصدخانه فضایی مادون قرمز و تلسکوپ فضایی Spitzer مشاهده شده است، روشن ساخته است که مولکولهای حاوی کربن در همه جای فضا وجود دارند.

در اینجا ما زندگی می کنیم ، حیوانات ، مردم ، ماهی ها ، پرندگان – همه زیر یک سقف. زیرا اگر اینگونه است که ما کاربرد بسیاری از نامها را از یکدیگر میآموزیم، پس نباید پنداشت که مسمای یک نام صرفاً برحسب آن چیزی تعیین می شود که در ذهن خودِ فرد رخ میدهد. خدایی که صاحب و دارنده نامها و مکانهاست و به آفریده های خود روزی میدهد و آن ها را به راه درست راهنمایی میکند. شخصیت Lilith از همان ابتدای انتشار در نسخه اول و همچنین نسخه دوم بازی بهعنوان یک شخصیت NPC باقی مانده که وظیفه راهنمایی گروه Crimson Raiders را دارد تا در محیط خطرناک سیاره پاندورا بتوانند راه درست را پیدا کنند.

عطارد جو نازکی از اکسیژن، سدیم، هیدروژن، هلیوم و پتاسیم دارد و نمیتواند شهابهای ورودی را تجزیه کند، بنابراین سطح آن دقیقاً مانند ماه پر از دهانههای آبله مانند است. رعدوبرق ها و توفان های شدید در جو این دو سیاره باعث تولید ذرات کربن به شکل دوده می شود و زمانی که این ذرات در جو پایین می آیند بر اثر فشار تبدیل به گرافیت می شوند. در سطح زمین گرافیت کانی معدنی کربن پایدار است در حالی که الماس های بزرگتر فقط در دما و فشارهایی شدید که در اعماق گوشته وجود دارد تشکیل می شوند. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۰۰ ماهواره را با استفاده از موشک های سبک وزن که از شبه جزیره « ماهیا» در نیوزیلند پرتاب شده اند در مدار قرار داده است و قصد دارد به زودی موشک هایی را از مجموعه پرتاب جدید خود در جزیره «والوپس» در ویرجینیا پرتاب کند.

پایگاه «ساینس الرت» از مکانی خبر داده است که میتواند هزاران قطعه الماس را مستقیما به سوی شما روانه کند. بنابراین، حتی اگر برای یک جرم آسمانی تمام عیار گرفته شود، باید اریس را نیز به این دسته اضافه کرد که تقریباً اندازه پلوتون دارد. در این روش از الماس به جای آلیاژ تشکیل شده از «ژرمانیوم»، «آنتی موان» و «تلاریوم» که در ساخت حافظه های تغییر فاز کاربرد دارد ، استفاده می کنند. اگرچه داستان رسمی این است که پلوتو به دلیل کسب اطلاعات جدید طبقه بندی شد. محققان روشی را ابداع کردند که سرعت و مدت زمان نگهداری اطلاعات در سیستم های ذخیره سازی با استفاده از الماس بسیار افزایش پیدا می کند.

حافظه هایی ساخته شده از این روش بسیار سریع تر از حافظه های فلش بوده و تا 100 هزار بار امکان بازنویسی اطلاعات را فراهم می کنند.ازاین فناوری بسیاری از شرکت های سخت افزاری، برای تولید تراشه هایی با قابلیت پنج میلیون بازنویسی استفاده می کنند. بعد از کاربردهای الماس برای صورت، شما خواهید دید که پوست شما شفاف تر و درخشنده تر شده است. راه شیری بعد از کهکشان آندرومدا که نزدیکترین کهکشان به کهکشان ما محسوب می شود بزرگترین کهکشان در گروه محلی است.

این الماس غول پیکر به احتمال زیاد یکی از بزرگترین الماس ها در جهان است! پیش از دانشمندان می دانستند که به احتمال زیاد در اورانوس و نپتون الماس وجود دارد اما این برای اولین بار است که آن ها این امر را در مشتری و کیوان محتمل دانسته اند. در منظومه شمسی ما 8 سیاره بزرگ و 5 سیاره کوتوله وجود دارد. شش سیاره بزرگ، شش سیاره کوتوله بزرگ ممکن، و بسیاری از اجسام کوچکتر به دورماهواره های طبیعی که معمولاً به نام ماه “ماه” نامیده می شوند .

تا چندی پیش پلوتون جزو سیارات اصلی محسوب می شد ولی به تازگی سیاره کوتوله نامیده می شود. اعتقاد بر این است که حیات شانس بیشتری برای شروع بر روی مریخ در زمانهای گذشته داشته است، چراکه این سیاره پیش از این شرایط بهتری برای زندگی داشته است؛ مثل آب و اتمسفر مناسب. این روش که نقطه-دایره نام دارد، فاصله میان دستهای از نقاط در مدار سیارات را میانگین میگیرد.زمانیکه محققان با این تکنیک فاصله بین سیارات را اندازهگیری کردند، به این نتیجه رسیدند که در اغلب مواقع نهتنها سیاره عطارد نزدیکترین سیاره به زمین است، بلکه عطارد نزدیکترین سیاره به زحل و نپتون و باقی سیارات به حساب میآید.

اگرچه هسته زحل به طور قابل توجهی متراکم تر از آب است، اما متوسط چگالی خاص این سیاره 0.69 گرم در سانتی متر 3 به دلیل جو است. نوارهای تاریک و روشن رنگی روی جو مشتری بر اثر بادهای قوی شرق به غرب به وجود آمدهاند که با سرعت بیش از ۵۳۹ کیلومتر بر ساعت حرکت میکنند. سرعت حرکت این سیاره به دور خورشیدش آن قدر زیاد است که یک سال آن فقط حدود 18 ساعت طول می کشد. مثلاً فقط لحظاتی پس از طلوع خورشید دما در سطح بیش از ۲۰ افزایش مییابد.

با این حال، به دلیل چرخش واپسگرای زهره، از طلوع آفتاب تا روز دیگر تنها در حدود ۱۱۷ روز زمین است. آزمایشات فشار بالا در دانشگاه کالیفرنیا برکلی با استفاده از یک سلول سندانی الماس هر دو پدیده فشار و دما را تنها در 50 گیگاپاسکال و دمای 2500 کلوین انجام دادند که معادل عمق 7000 کیلومتری زیر ابرهای نپتون است. دانشمندان متوجه شدند بخشی از یک سیاره گمشده است. اگر غلظت گردغبار موجود در فضا غلظت مشابهی داشته باشد، یک گرم از آن میتواند ده كوادريليون از این کربنها را شامل شود. اگر هم مدتها پيش عطارد جو داشته است بايد دير زماني پيش گريخته باشد و دماي شديد سياره به اين عمل كمك كرده است.با وجود اين ، ملاحظات نظري وآزمايشي حاكي از آنند كه جو بسيار رقيقي در عطارد وجود دارد و با اين وجود فشار سطحي اين جويك ميليونيوم ميليونيوم فشار جو در زمين است.

علاوه بر این، زیباشناسی این تخصص را دارد تا از پوست شما مراقبت نموده و آن را درمان کند. این موضوع پوست را به خارش انداخته و پوسته پوسته می کند. این ماده پوست شما را برای جذب بهتر دیگر مواد مراقب پوست آماده می کند. این “باران الماس” انرژی پتانسیل را به گرما تبدیل می کند و به انتقال همرفتی که میدان مغناطیسی نپتون را تولید می کند ، کمک می کند. هیچ کس نمی تواند او را چنان که شایسته اوست ستایش کند، پس باید به بندگی و اطاعت از او کمر ببندد.

دیدگاهتان را بنویسید