تحقیق انگلیسی درباره منظومه شمسی – کلاس درسی

این سیاره تنها جهان شناخته شده است که زندگی در آن جریان دارد زیرا غنی از نیتروژن و اکسیژن خواهد بود. ژوزف آشباخر: «کار آنها مهم است زیرا ما هنوز خیلی خوب نمی دانیم چه اتفاقاتی روز سیاره مان می افتد. در این مورد هم ما حرکت واقعی را نمی بینیم،بلکه حرکت ظاهری خورشید را می بینیم که به نظر می رسد در یک سال یک بار به دور زمین می گردد. جو زحل در فاصله بين اين دو کمربند، آشفته و به طوفانی خشن تبديل می شود و سرعت باد اغلب به 1800 کيلومتر در ساعت می رسد .

قطر حلقه نورانی بیرونی به ۱۴۰۰۰۰ کیلومتر می رسد. شما می توانید از طریق وب سایت به این داده ها دسترسی داشته باشید. پژوهشگران معتقدند که دلیل ارزش بالای عناصری مثل طلا، نقره، پلاتین و اورانیوم، عدم وجود پروسه تولید این عناصر در زمین و منظومه شمسی است، چرا که این عناصر در فرایند سنتز هستهای و در جریان برخورد و انفجار ستارههای نوترونی چگال با سرعت بسیار بالا تولید شده و از طریق سنگهای آسمانی در زمان تشکیل منظومه شمسی به سیاره آبی ما منتقل شدهاند.

این کار از طریق پرورش دام، معادن زغال ­سنگ، کندوکاو برای نفت و گاز طبیعی، مزارع برنج و پوسیدگی زباله در محل انباشت آن صورت می­گیرد. در این مطالعه میزان و درصد انتشار ماهیانه ترکیبات آلی فرار از 22 مخزن ذخیره در یک انبار نفت در ایران طی 12 ماه سال 2014 با استفاده از نرم افزارTANKs 4.0.9d به تفکیک نوع تلفات و برحسب نوع مخزن تعیین شده و سپس نحوه پخش و پراکنش این ترکیبات در منطقه مورد مطالعه با استفاده از مدل AERMOD مدل سازی و بررسی می گردد.

از زمان شروع کشاورزی در 11 هزار سال پیش، زمین حدودا 50 درصد گیاهان خود را از دست داده و تنوع زیستی موجودات ساکن سیاره هم 20 درصد کمتر شده است. اصلی ترین فعالیت انسانی که منجر به گرمای زمین می شود سوزاندن سوختهای فسیلی و از بین بردن جنگل هاست.بیشتر سوخت فسیلی در اتوموبیل ها کارخانه ها و نیروگاه ها به مصرف می رسد.سوزاندن این سوخت ها گاز دی اکسید کربن با علامت اختصاریCO2تولید می کند.CO2از گاز های گلخانه ای است که روند فرار گرما از جو به فضا را بسیار کند می کند.درختان و دیگر گیاهان در روند فتوسنتز گازCO2 را از هوا جذب می کنند.با از بین بردن گیاهان میزان گاز CO2در هوا افزایش می یابد.تجزیه شدن گیاهان نیز منجر به افزایش این گاز می شود.

برای اعصار متمادی درصد آن در جو پایدار مانده است، اما متأسفانه سوختن سوخت­های فسیلی (که دارای کربن ذخیره شده هستند) به سرعت در حال افزایش دی­اکسید کربن است که به­طور قطع بیشترین سهم را در این حقیقت که دمای زمین درحال بالا رفتن است، دارد – پدیده­ای موسوم به گرم­ شدن زمین. تجزیه ی شیمیایی نشان می دهد که پوسته تقریبا از 47 درصد اکسیژن، 28 درصد سیلیسیم، 8 درصد آلومینیوم، 5 درصد آهن و درصد های اندکی از تعداد زیادی عناصر دیگر تشکیل شده است. گازهای اصلی تشکیل دهندۀ اتمسفر زمین، یعنی نیتروژن و اکسیژن، گاز گلخانه­ای نیستند.

دی­ اکسید کربن گاز گلخانه­ای اصلی در اتمسفر است. در تصاویر زیر نمونه هایی از اثر حرکات صفحات تکتونیک در وقوع پدیده های آتشفشانی و کوهزایی و گسل ها و چین ها را مشاهده می کنید. قمر تریتون با دمای ۲۳۵- درجه سانتی گراد اما قمری زیبا و رنگارنگ بر طبق تصاویر گرفته شده توسط وویجر ۲ است. با سفر به اعماق کهکشان و پیدا کردن سیاره های مختلف حتما به موارد عجیبی بر خواهید خورد. چنین مشکلی باعث کاهش امنیت غذایی، امنیت مسکن و امنیت شغلی میشود و در نهایت به شدیدتر شدن نابرابری انسانها در مناطق مختلف سیاره منجر خواهد شد.

جنگل زدایی ها باعث شده از میزان پوشش سبز کم شود و درنهایت میزان آلودگی های هوا افزایش یابد. مقدار بخار آب موجود در هوا از جایی به جای دیگر تفاوت چشمگیر دارد، اما در کل، فعالیت انسان بر میزان غلظت آن تأثیر مستقیم ندارد (مگر در جاهایی مثل زمین­های آبیاری شده) و اثرات آن بر آب­ و هوای زمین ثابت مانده است. این بیست و چهار قمر شامل هفت ماهواره اصلی، چهار قمر کوچک، دو قمر هم مدار کوچک و دو قمر دیگر هستند که مانند چوپان حلقه F زحل عمل میکنند. درختان هوا را پاکیزه میکنند و اکسیژن لازم برای تفس ما رو تامین میکنند.

به علاوه، تغییرات آب و هوایی به وجود آمده تاکنون و گرمایشی که در دهههای آینده رخ خواهد داد تمامی عواملی که باعث بروز بلایای طبیعی میشوند را تشدید میکنند. آثار فرآیندی که در آینده باعث مرگ سیاره زمین میشود، هماکنون قابل مشاهده است؛ وقتی در اخبار میشنویم که رکورد افزایش دما در مناطقی مانند قطب شمال شکسته میشود و یا آمار از رکوردشکنی سال 2020 در میان سالهای گرم تاریخ بشریت میگویند، تغییرات گرمایشی نگران کنندهای که در مورد آنها هشدار داده شده، عامل اصلی بروز این تغییرات هستند. البته در انتهای مقاله اخیر در رابطه با مرگ سیاره زمین اشاره شده که آینده تاریک پیش رو، قابل اجتناب است؛ برای این منظور باید تصمیمگیرندگان جهانی و سیاستگذاران کشورهای مختلف سریعا در مسیر جلوگیری از گرمایش زمین قرار بگیرند و مشکلات آب و هوایی را جدی بگیرند.

معرفی کوتاه : در این بازی شما در یک سیاره های مختلف گیر افتاده اید که باید به کشاورزی بپردازید! دانشمندان مقاله اخیر میگویند که اگر اکثر انسانهای ساکن زمین عمق بحرانهای حال حاضر و آینده نزدیک را به خوبی درک کنند و خطرات عنوان شده در کار تحقیقاتی دانشگاههای آمریکا، مکزیک و استرالیا را در نظر بگیرند، تغییرات مثبتی در تصمیمگیریها و سیاستگذاریهای کشورهای مختلف به وجود میآید. در کاربازیا با شبیهسازی شغلها و حرفههای مختلف کودکان و نوجوانان سنین سه تا ۱۳ سال شغلها و محیطهای کاری آشنا میشوند.

یکی از تصاویر با استفاده از تلسکوپ (ALMA) در شیلی گرفته شده و پردازش شده است تا حلقههای گرد و غبار را با بهترین وضوح نشان دهد و یک تصویر دیگر نیز نشان میدهد که چگونه داخلیترین حلقه، سایهای را بر روی بقیه حلقه گرد و غبار ایجاد میکند. این تصاویر توسط تلسکوپ لوری که مخفف Long Range Reconnaissance Imager است در سفینه New Horizons ثبت شدهاند. تصاویر منحصربفرد ناسا از سیاره ?

مدل AERMOD یک مدل دودکش در وضعیت پایداری می باشد که پراکنش هوا را بر مبنای ساختار تلاطم لایه مرزی سیاره ای و در مقیاس های قابل قبول توضیح می دهد.. این وضعیت تهدیدهای قابل توجهی را متوجه انسانها و سایر جانداران سیاره کرده و هشدار داده شده که اگر رهبران جهانی این تهدیدها را جدی نگیرند، به زودی بقای نسل بشر به خطر خواهد افتاد. این پناهجویان به واسطه مشکلات آب و هوایی و اتفاقات پیشبینی شده در مقاله اخیر در رابطه با مرگ سیاره زمین از محل زندگی اولیه خود راهی مناطق خوش آب و هوا تر میشوند و به همین خاطر، جان انسانهای بیشتری به خطر خواهد افتاد.

اما چه اتفاقی افتاد؟ اما این آینده تاریک و مرگ سیاره زمین به چه شکلی خواهد بود؟ تعامل اتمسفر با اقیانوس ها، با زمین و با تمام سیستم سیاره زمین بسیار پیچیده است و دانشمندان هنوز خیلی چیزها را درک نکرده اند. کارشناسان هواشناسی گرم شدن هوا را از سال های 1800 انالیز کردند.اغلب آنها به این نتیجه رسیده اند که فعالیت های انسانی را عامل اصلی این گرم شدن هوا است.فعالیت های انسانی با افزایش خاصیت گلخانه ای زمین در گرم شدن زمین دخالت دارد.اثز گلخانه ای سطح زمین را در فرایند پیچیده ای که با همراهی نور خورشید گاز ها و ذرات موجود در اتمسفر صورت می گیرد گرم می کند.گاز هایی که گرما را در اتمسفر زمین نگه می دارند با اصطلاحا به دام می اندازند گاز های گلخانه ای نامیده می شوند.

ژوزف آشباخر: «این داده ها بطور رایگان در اختیار همه قرار می گیرد. کلودیو روزمینو، خبرنگار یورونیوز با ژوزف آشباخر، مدیر برنامه رصد زمین در این آژانس گفتگو کرده است. ژوزف آشباخر: «مثالی می زنم. هر دو ماهواره در ارتفاع ۷۸۶ کیلومتری زمین و در دو طرف این سیاره قرار داده شده اند و تصاویری که به زمین می فرستند و به پژوهشگران امکان می دهد چشمانداز روشنتری از شرایط و تغییرات جوی زمین داشته باشند. در حقیقت تمامی مشکلات گرمایش زمین از زمان صنعتی شدن شروع شد و به همین دلیل دمای سیاره پیش از آن دوران مبنایی برای اندازهگیری تغییرات آب و هوایی به شمار میرود.

این محدودیت هم خود به دلیل بیضی شکل بودن مدار پلوتون، بهطور دورهای متغیر است. از آنجا که مدار هیچ سیارهای دایره کامل نیست، فاصله سیاره با ستارهاش در طول سال سیاره متغیر است. مشاهده می کنید که در یک روز نجومی،این خط یک دور کامل را در خلاف جهت حرک عقربه های ساعت پیموده است. یک ساعت بعد نگاه کنید،این خط به اندازه ی 15 درجه در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت نسبت به صفحه ای که آونگ در آن نوسان می کند، چرخیده است. ژو کوان همان قاتل حرفه ای ناگهان به زمین می خورد و حافظه اش را از دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید