بزرگترین سیاره درونی منظومه خورشیدی کدام است – ❤️ پست روزانه

مکان اول حوضه ای است که رسوبات آن احتمالا شامل بقایای فسیلی موجودات زنده باشد و مکان دوم دشتی است که در آن تراکم آب جوی بیش تر دیده می شود. چون هیچ عنصر دیگری چنین نقش موثری را ندارد، بسیاری از دانشمندان پذیرفته اند که حیات احتمالا در جاهای دیگر عالم باید بر مبنای کربن استوار باشد. هیچ انسانی تا به حال پا به سطح مریخ نگذاشته اما دانشمندان در تلاش برای شناخت بیشتر آن، تاکنون کاوشگرهای متعددی را به این سیاره سرخ ارسال کردهاند. موسسهمجازی برجسته در پی این است تا شما زبان آموزان عزیز را با متد آموزشی متنوع سطح یادگیری شما عزیزان را ارتقاع دهد.

بههنگام محاسبه جاذبه سطحی، آن فاصله به فضای جداکننده شما از مرکز جرم سیاره اطلاق میشود. شما باید توضیحات هر یک از ستاره ها را به صورت متناظر با توضیحات و مترادف اصلی آن در زبان انگلیسی قرار دهید. اما شکارچیان سیارات مانند تلسکوپ فضایی کپلر ناسا به ما نشان دادهاند که به ندرت ممکن است سیارهای به تنهایی متولد شود، و هر سیاره اَبَرمسکونی (که هنوز کشف نشده) قطعا به دور یک ستاره خواهد چرخید. با وجود اینکه شواهد زیادی وجود دارد که زمانی آب بر روی کره مریخ جریان داشته است ولی در مورد اینکه آیا هم اکنون این سیاره دارای آب میباشد، بحثهای فراوانی است.

طول و عرض جغرافیایی یک مکان را که درجه آن صفر است، روی کره نشان دهید. اما چون برخی نمونه ها تا 175 درجه سانتی گراد گرم می شدند و باز هم نتیجه ی مثبت می دادند، و چون فرض بر این است که موجودات ریز زنده در چنین گرمایی دوام نمی آورند، بنابراین، چنین واکنشی باید شیمیایی باشد. به علت دوری از خورشید حداقل دمای آن به 100 درجه زیر صفر و حداکثر آن به 27 درجه سانتیگراد می رسد. علاوه بر موارد مذکور همچنین میتواند دمای سیاره را اندازه بگیرد و میدان گرانشی آن را مورد بررسی قرار دهد.

بررسی تفاوتهای محیط و زمینشناختی این دو سیارهی همزاد کلید کشف سیارههای فراخورشیدی شبهزمین و دلیل سکونتپذیر بودن آنها (مانند زمین) یا غیرقابلسکونتبودن (مانند زهره) است.سیارهی زهره براساس اندازه، خصوصیات شیمیایی و موقعیت در منظومهی شمسی بیشترین شباهت را به زمین دارد؛ درحالیکه زمین منبع حیات است، زهره از هیچگونه حیاتی برخوردار نیست و دمای سطح آن بسیار زیاد است. به همراه نرم افزار یک هدست واقعیت مجازی از نوع (VR / AR) نیز میتواند مورد استفاده کاربر قرار بگیرد تا در یک محیط سه بعدی واقعی واقع شود. استفاده این گونه از اسلش، چندان رایج و جالب نیست و می بایست سعی کنید تا حد امکان به این صورت از اسلش استفاده نکنید.

جالب است بدانید که بلندترین کوه منظومه شمسی در مریخ واقع شده است. البته طول فصلها در مریخ بسیار متفاوت است. چرخش این سیاره کوتوله حول خورشید 248 سال زمینی طول میکشد. محققان تا همین اواخر بر این اعتقاد بودند که در مریخ آب مایع وجود ندارد و همه سیاره از سنگ و خاک و یخ پوشیده شده است. این تحقیق بر اساس مدلهای ریاضی و شبیهسازی های رایانهای با استفاده از مشاهدات شش جرم کوچکتر کمربند کویپر با مدارهایی که در یک ماده مشابه تراز شدهاند، انجام شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از tamol، رنگ سیارات منظومه شمسی بر اساس ترکیب، منشا، جو و فاصله یا نزدیکی آنها از خورشید متفاوت است.

البته به دلیل ظاهر سرخ رنگ این سیاره، اغلب به آن “سیاره سرخ” نیز گفته میشود. پاسخ به این سوال ساده هست به دلیل جو سیاره زهره (ونوس) نسبت به عطارد است . این سیاره به مدت 20 سال زمینی در داخل مدار نپتون می ماند. همچنین خروج ازمرکز مدار مریخ بین 0/009 و 0/104 (امروزه 0/093) در دوره های زمانی صدها و هزاران سال تغییر می کند. چون چگالی جو مریخ تنها یک صدم چگالی جو زمین است، باد نمیتواند، جز ذرات غبار، چیز دیگری را به حرکت درآورد.

علت ایجاد این باد ها غالبا اختلاف دما توام با اختلاف فشار است، یکی از سرچشمه های این گونه اختلاف ها در طول مرزهای کلاهک های قطبی است، زیرا خاک عریان مریخ به نحو چشمگیری گرمتر از کلاهک های قطبی آن است. این سیاره را ویلیام هرشل در سال ۱۷۸۱ میلادی کشف کرد.اورانوس یکی از سیارات هشتگانهٔ منظومهٔ خورشیدی که از لحاظ بُعد فاصلهاش نسبت به خورشید در ردیف هفتم پس از زحل قرار گرفتهاست. فوبوس اندکی کروی تر و نزدیک تر به مریخ است که هر ۷ ساعت یک دور به دور سیاره گردش می کند.

کوه های آتشفشانی، دره مارینر، لرزه های مریخ میتوان حدس زد که این سیاره هنوز باید یک منبع گرمای درونی داشته باشد و به احتمال زیاد میتوان آن را به صورت لایه هایی (متمایز از هم) با هسته ای متراکم تر دانست. هسته سیاره بصورت ترکیبی از آهن وسیلیسیم وجنس جبه نیز از سیلیسیم می باشد. ناسا نگاه دقیق تری به این موضوع داشته است 55 Cancri eسیاره فراخورشیدی که به دلیل تحقیقاتی که نشان می دهد ترکیبی غنی از کربن دارد، نام مستعار “سیاره الماس” را به خود اختصاص داد.

هر سال هم در این سیاره تقریباً دو برابر زمین یعنی 687 روز است که این مسئله به علت مدار طولانیتر مریخ و سرعت کمتر آن در چرخش به دور خورشید است. صور فلکی به آرامی و در کنار یکدیگر در مدار قطب شمال و جنوب می چرخند و هر ستاره روزانه دایره ای در آسمان ترسیم می کند. سرانجام در سال 1961 يك فضانورد روسي به نام گاگارين توانست افسانهها را به واقعيت مبدل كند، او سفری به دور مدار زمین داشت.

این کوه آتشفشانی که المپوس (Olympus Mons) نام دارد، 24 کیلومتر ارتفاع دارد و این یعنی 3 برابر بلندتر از اورست است! دانشمندان معتقد هستند سونامی های مریخی می توانستند تا ۱۲۲ متر ارتفاع داشته باشند. در مریخ بادهایی با سرعت زیاد(گاهی متجاوز از 200km/hr) می وزد که سبب می شود غبارها در ارتفاع 40km معلق بمانند. گفته میشود که در حال حاضر 13 ربات فعال در سطح مریخ وجود دارد که مشغول جمعآوری و ارسال اطلاعات به زمین هستند.

این نرم افزار محصول همکاری مشترک شرکت گوگل با ناسا است و به کاربران اجازه میدهد تا به مطالعه دقیق سطح زیادی از سیاره مریخ بپردازند. البته نه اغراقی به اندازه چهره شخصیت های دیس آنرد، ولی تمام شخصیت های موجود در بازی به نوعی عجیب و غریب بوده و از لحاظ ظاهری معمولا اغراق شده طراحی شده بودند.در حقیقت انگار عجیب و غریب بودن رکن نرمال بودن در سیاره پاندورا است! تصور میشود که حلقههای زحل قطعههایی از دنباله دارها، سیارکها یا قمرهای متلاشی شده باشند که قبل از رسیدن به این سیاره از هم جدا شده و توسط جاذبه قدرتمند زحل شکسته شدهاند.

اگر نمونه ی خاک گرماکافت شده و از گروماتوگراف گاز عبور داده شود، مولکول ها به تناسب وزنشان از هم جدا می شوند و میتوان آن ها را به وسیله ی طیف سنجی جرمی تشخیص داد. در هر دو آزمایش یک ماده یک غذایی به صورت محلول به نمونه ی خاک مریخ اضافه شد، که در پی آن فورا مقدار چشمگیری گاز منتشر رها شدو سپس آهنگ رها شدن این گاز به کندی گرایید. چنین وسیله ای برای یافتن ترکیبات آلی در نمونه های جمع آوری شده از مکان های بسیار بعید جنوبگان به نحو موفقیت آمیزی به کار گرفته شده بود، اما هیچگونه شواهدی از مولکول های آلی در خاک مریخ یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید