اسمِ جدیدترین اکشنِ اِس

به همین دلیل از نظر ژئومورفولوژی از دره های باریک و تنگ و دامنه های پرشیب تشکیل می یابد و خاک های حاصل نیز اغلب دارای PH اسیدی است. این غار از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده که قسمت شمالی آن وسیعتر است. نزدیکترین روستا به این غار آبادی دمچهر یا قرعلیوند بوده که در ۱٫۵ کیلومتری آن قرار گرفته است. کوه آرارات (به ارمنی:ماسیس،Մասիս یا آرارات،Արարատ به ترکی:آگری داغ، Ağrı Dağı، به کردی:چیای آگری،Çiyayê Agirî) کوهی است واقع در شمال شرقی کشور ترکیه (استان آغری) در مرز ایران، جمهوری خودمختار نخجوان و ارمنستان.

به طورى که ارباب اطلاع نقل کرده اند، دهانه این غار به سوى شمال شرقى است و همین سبب شده که بعضى مفسران بزرگ در اصالت آن تردید کنند، در حالى که این وضع مؤید اصالت آن است زیرا قرار گرفتن آفتاب به هنگام طلوع در سمت راست غار و در هنگام غروب در سمت چپ ، مفهومش آن است که دهانه غار به سوى شمال و یا اندکى متمایل به شمال شرقى باشد. ویک در سومین قسمتِ مجموعهای که به این قاتلِ همیشه فراری میپردازد، درد میکشد، ضعف نشان میدهد و خونریزی میکند، اما هیچ سلاحی نمیتواند زرهِی سکون و آرامشی که کیانو ریوز به این نقش میآورد را سوراخ کند و نقشآفرینی او دقیقا اِکسیری است که این فیلمها را اینقدر درگیرکننده میکند.

این داستانها به من انگیزه داد به این مکان دیدنی بروم و درباره آن گزارشی تهیه کنم. کوه خروسلو داغی نام این ارتفاعات پرخیر و برکت است و به نوعی قلب آب و هوایی اردبیل محسوب میشود که اینجا در ۴۰ كیلومتری شمال غربی شهر گرمی مغان قرار دارد و مرتفع ترین و مشهورترین قله آن خانملو است. ثانیاً، سیاست دولتی ای که ناظر بر توسعه انسانمدار است می تواند به استخدام موثر و استفاده کامل دانش و مهارتها کمک نموده، می تواند تشبثات اقتصادی و قابلیت مدیریت را افزایش بدهد و می تواند تبدیل علوم نظری به فن آوریهای (تکنالوژی) کارآمد از طریق تحقیقات و برنامه های توسعوی را افزایش دهد.

سالهاست که غرفههای معرفی انار سیاب کوهدشت به فروشگاه انار تبدیل میشود. همچنین جالب است بدانید کوهی دیگر هم با نام “چیمبورازو” وجود دارد که نسبت به سطح آب، فاصله ای 6248 متری دارد اما فاصلهاش نسبت به مرکز زمین، 6384 کیلومتر می باشد در صورتیکه فاصله اورست از مرکز زمین، 6382 کیلومتر است! این کوه به سبب وجود انبوهی از گیاهان، چمنزارها، گلزارها و مراتع چهره ی بسیار زیبایی پیدا کرده و به عروس کوه های ایران شهرت یافته است.شقایق های صحرایی و آلاله های روییده شده در دامنه های این کوه و گونه نادر لاله واژگون منظره ای تماشایی را پیش چشم هر بازدید کننده ای قرار می دهد.پرندگان بومی و مهاجر، پستانداران متعدد و گونههای متنوع و نادر آبزی نیز در این کوه و دامنه هایش زندگی می کنند و بر زیبایی آن می افزایند.

آثار باستانی به جای مانده از ادوار کهن تاریخی نظیر قلعه فلک الافلاک در مرکز شهر خرم آباد، مجموعه پل های تاریخی پلدختر بر فراز رودخانه های کشکان و سمیره، بافت تاریخی 280 هکتاری شهر بروجرد و غارهای کلماکره و کوگان در پلدختر، نقوش صخره ای هومیان و میرملاس در شهرستان کوهدشت تنها بخشی از صدها اثر فرهنگی و تاریخی لرستان به شمار می آیند که در سرتاسر نقاط مختلف استان از گزند حوادث روزگار بر جای مانده اند. با این حال، بررسى درجه حرارت سطحى ممکن است مناطق گرم را که در آنجا ماگما تقریباً نزدیک به سطح و نیز ممکن است به سطح برسد آشکار سازد.

مشاور مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ملل نیز در این رویداد گفت: اولین مرکز تخصصی تجارتی در منطقه را ایجاد کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ساعت 19 و 38 دقیقه دیروز در پی تماس مردمی از سقوط مردی 21 ساله در بخش گل زرد صفه به ستاد فرماندهی آتش نشانی ،گروه امدادونجات کوهستان مستقر در کوه صفه در کوتاهترین زمان به محل حادثه اعزام شدند. به گزارش پایگاه خبری گلونی در خرم آباد جشنواره اقوام برپا شده است و در این جشنواره یک سیاهچادر هم سهم انار سیاُو کوهدشت شده است.

آبشار شیرز واقع در تنگه شیرز و کوه کاکیزه می باشد که در اطراف اولاد قباد در بیست کیلومتری شمال غرب کوهدشت واقع است. در ابتداي دره و در سينهكش (سفيد كوه) دخمهاي در كوه كنده و در اطراف آن ، چند ستون و يك يا چهار ديواري ايجاد كردهاند. اهميّت اين قلعه در تسلط آن بردرههاي اطراف و وسعت ديد جالب توجه آن است كه موجب حيرت بينندگان ميگردد. قلعه منيژه – كوهدشت: قلعه منيژه بر فراز قلهاي از كوه سرسرخن كوهدشت واقع شده است. دره سرطرهان – كوهدشت: در غرب بخش كوناني كوهدشت ، دره طولاني و وسيعي به نام دره سر طرهان وجود دارد كه از جنوب به كوه (گور) محدود ميشود.

این بنا مستطیلی شکل است و به دو بخش شرقی و غربی تقسیم میشود. بر اساس مطالعات باستان شناسی، پیشینه ی سکونت انسان در این بخش از پهنه ی ایران زمین به 40 هزار سال پیش بر می گردد. قسمتهايي از ديواره داخلي غار را تراشيدهاند ، به طوري كه ميتوان به راحتي در آن گردش كرد و اثري بسيار جالب توجه و عجيب از دوره باستان را نظارهگر شد كه از ارزش جهانگردي وافري برخوردار است. مردان آنجلس عنوان مجموعه تلویزیونی با محوریت داستان اصحاب کهف است که در سال ۱۳۷۶ش توسط فرج الله سلحشور برای صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران کارگردانی شد.

در ضمن به دردهاي عميق خود که از کشتگان و اسراي جنگ بدر در دل داشتند التيام بخشند و بر همان تصميم در سال سوّم هجرت و يکسال پس از جنگ بدر، پنج هزار نفر جنگجو به فرماندهي ابوسفيان به همراه پانزده نفر از زنان قريش به سرپرستي هند همسر ابوسفيان و با دويست اسب و سه هزار شتر و هفتصد نفر زره دار به سوي مدينه حرکت کردند. در سال سوم هجرت، قریش به عزم جنگ با پیامبر با سه هزار سوار و دوهزار پیاده، با تجهیزات کافى از مکّه خارج شدند و، براى اینکه در میدان جنگ بیش تر استقامت کنند، بتهاى بزرگ و زنان خویش را نیز با خود حرکت دادند.

معادن زمرد سبز افغانستان در دره پنجشیر در دل کوهستان های هندوکش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال شرقی شهر کابل، در ارتفاع حدود ۴ هزار متری زمین هستند و فقط با پای پیاده می شود به این معادن زمرد پنجشیر افغانستان دست یافت. این رشته کوه از سوی باختر از تالش جمهوری آذربایجان آغاز میشود و در سوی شرق تا درون ترکمنستان و افغانستان دنباله مییابد. لرستان از شمال با استانهای همدان و مرکزی، از شرق با استان اصفهان، از جنوب با خوزستان و از غرب با استانهای کرمانشاه و ایلام همسایهاست. دشت كوهدشت – كوهدشت:دشت كوهدشت در غرب استان لرستان واقع شده و تابستانهاي نيم گرم و زمستان معتدل دارد.

غار ميرملاس – كوهدشت: اين غار در دره (مير ملاس) در كوه (سرسرخن) در فاصله 30 كيلومتري شهر كوهدشت واقع شده است. دره باباعباس – كوهدشت: دره مشهور (باباعباس) در 80 كيلومتري جنوب غربي خرمآباد به سوي كوهدشت و درميان دو كوه ، واقع شده است. یک قله زیبای دیگر در منطقه که بی نام است با ارتفاع ۷۱۰۰ متر در شمال قله اصلی واقع گردیده. واقعا مردم کوهدشت لایق نیستند که انارشان در بهترین شکل معرفی شود؟ آقای احمد فتایی مدیر کل ارشاد لرستان با تقدیر از فعالیتهای ارزشمند فعالان این حوزه بر ضرورت حمایت از مؤسسات قرآنی کوهدشت تأکید کرد.

در این بازدید احمد فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان طی سخنانی کوتاه اظهار داشت : اداره کل ارشاد لرستان با پشتیبانی از تولیدات فاخر هنرمندان در حوزههای مختلف همواره خود را اصلیترین حامی جامعه هنرمندان این استان میداند و در این راستا تمام قد آماده همکاری در راستای برگزاری جشنوارهها و رخدادهای مهتلف فرهگی و هنری در سطح استان و شهرستان کوهدشت است. لرستان انارستانهای بسیاری دارد اما مهمتر و خاصتر از همه انارستانها، انار تنگه سیاُو کوهدشت است. آنها حتی چند بنر و چند عکس و نوشته را در حق یکی از بهترین محصولات کشاورزی لرستان دریغ میکنند.

صاحبان این نمایشگاه و سیاهچادر آیا پول چاپ بنر نداشتند؟ 3. این ضرب المثل به نوعی نشان می دهد که شما از همه طرف از یک دست پول قرض می گیرید. این مکان همان جزیره آفرینش است که در اساطیر محصور در ابهاست و سیمرغ در آنجا آشیان دارد. هزینه لگالایز مدارک در سفارت اسپانیا در تهران ۵ یورو به ازای هر پانچ مدرک است. به عنوان بخشی از ایران مردم این استان همه به زبان فارسی،لکی و لهجه لری آشنایی کامل و تسلط کافی دارند. از جمله اهداف ساخت این آزادراه کاهش تصادفات، کاهش زمان سفر و همچنین صرفه جویی سالانه ۴۰۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت، کاهش ۶۰ کیلومتری طول آزاد راه نسبت به مسیر قدیمی خرمآباد – پلدختر – اندیمشک، کاهش بار ترافیکی و افزایش سرعت مطمئن در این محور عنوان شده است.

چرا 2 بار یخدان مویدی نوشته شده؟ پل گاوميشان – كوهدشت: در شرق سيمره ، نزديك محلي كه آب رود كشگان و سيمره به هم ميپيوندد ، پايههاي پل گاوميشان باقي مانده است. دومين قلعه نيز از لحاظ سبك ساختمان ، مانند قلعه اوّلي است و در شرق آن ساخته شده است و چون در هر يك از آنها شاهي ميزيست به (قلعه دوشه) مشهور شدهاند. ساختمان البرز نتیجه دو کوه زایی مهم است. مفرغ های لرستان (متعلق به هزاره ی اول پیش از میلاد) یکی از مولفه های مهم فرهنگی و هنری لرستان به شمار می آیند. پیش از رسیدن قوم ماد ساکنان لرستان اقوامی مانند کاسیها، الیپیها، لولوبیان و عیلامیها بودند.

دیدگاهتان را بنویسید